Ślub od A do Z | Bridelle [responsive-menu menu="header_menu"]
„najpiekniejszy

Archiwum kategorii ‘ Ślub od A do Z ’

ŚLUB OD A DO Z

Realizacja FABRYKA PASJI

* * *

MINI WYWIAD Z PANIĄ DOROTĄ WILLIAMS – Mamą Panny Młodej

Dla Mamy Panny Młodej – znanej stylistki Doroty Williams, ślub jedynej córki był niezwykłym wydarzeniem. Słynąca z doskonałego gustu i stylu Pani Dorota Williams zdradziła nam czy denerwowała się przygotowaniami do ślubu i co radzi wszystkim Mamom przyszłych Panien Młodych.

Bridelle – Pani Doroto, czy dla osoby z tak ogromnym doświadczeniem zawodowym przy różnego rodzaju wydarzeniach artystycznych i medialnych, przygotowania do ślubu były stresujące?

Dorota Williams – Z pewnością tak! W końcu był to ślub mojej jedynej córki 🙂 Klaudia miała swoją sprecyzowaną wizję, którą ja jedynie uzupełniłam kilkoma wskazówkami. Mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowania, ponieważ Klaudia i jej mąż Peter mieszkają na stałe w Australii i córka przyleciała do Polski dopiero na początku lipca. Musiałyśmy podejmować szybkie decyzje, co odebrało nam nieco z ich celebracji. W końcu przygotowania do ślubu to przygotowania do wielkiego święta i wydarzenia! Pomimo braku czasu, myślę, że udało nam się wspólnie z fantastycznymi osobami i firmami zorganizować niezapomniany ślub.

Bridelle – Najważniejsza na ślubie – SUKIENKA! Proszę o niej opowiedzieć!

Dorota Williams – Suknię zaprojektował, wg inspiracji Klaudii, świetny projektant i genialny konstruktor Łukasz Jemioł. Ja również nieco podpowiedziałam, ale całość to realizacja wizji Klaudii. Ponieważ mieliśmy naprawdę niewiele czasu, stresu nie brakowało! Ślub odbył się we czwartek, a gotową suknię dostałyśmy we wtorek! Wszystko było perfekcyjne! Suknia piękna, ale nerwy towarzyszące oczekiwaniu były naprawdę ogromne. Klaudia zdecydowała się na indywidualny projekt, po obejrzeniu wielu gotowych kreacji w Australii, Bejrucie, a także w Polsce. Jednakże, żadna z gotowych sukni nie spełniała do końca jej oczekiwań. Cieszę się, że udało się zrealizować jej wizję i marzenie o najważniejszej sukience w życiu 🙂 Przyszłym Pannom Młodym zdecydowanie doradzam odpowiednio wcześniej zająć się poszukiwaniami i szyciem wymarzonej sukienki.

Bridelle – Cały ślub i przyjęcie zachwycają eterycznością, delikatnością i romantyzmem. To jedna z najpiękniejszych, tegorocznych realizacji, które pokazywaliśmy na naszym blogu. Skąd inspiracje na taki ślub?

Dorota Williams – Pomysły, jak ma wyglądać ślub to dzieło Klaudii. Pani Ania Matuszewska, która zrealizowała ślub od strony florystycznej i dekoratorskiej spisała się na medal! Wsłuchała się w nasze oczekiwania, fachowo doradzała, zgadywała nieraz nasze myśli. Dzięki takim osobom – ich wiedzy i wsparciu można poczuć się bezpiecznie i pewnie w trakcie przygotowań.

Bridelle – Co poradziłaby Pani Mamom przyszłych Panien Młodych?

Dorota Williams – My kobiety mamy tendencje do dawania. Jesteśmy w ciągłej gotowości do pomocy. Myślę, że warto mieć nieco zdrowego egoizmu, aby nie opaść z sił w trakcie męczących, aczkolwiek bardzo przyjemnych przygotowań do ślubu. Najważniejsze to zacząć przygotowania odpowiednio wcześniej. Nie warto zostawiać najważniejszych rzeczy na sam koniec, bo wtedy brak czasu, odbiera przyjemność celebracji rozważań nad różnymi detalami i drobiazgami, które stanowią o całości ślubu. Wybieranie, oglądanie jest ogromną frajdą, ale w chwili, kiedy ma się niewiele czasu, to przestaje to być przyjemność, a zaczyna się robić kłopotliwe. Naprawdę przygotowania powinny trwać bardzo długo. Celebrować te przygotowania, czerpać z nich przyjemność.

Bridelle – Dziękuję za rozmowę.

* * *

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / WYWIAD Z ANNĄ MATUSZEWSKĄ

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / KWIATY

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / SCENOGRAFIA

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / DETALE

zdjęcia: OLIVIA KONICKA PHOTOGRAPHY

ŚLUB OD A DO Z

Realizacja FABRYKA PASJI

* * *

DETALE

Uwielbiam detale! Wiecie o tym doskonale! Mogę godzinami oglądać ślubne zdjęcia i wyszukiwać najmniejsze dodatki, które składają się na całą aranżację! W tej realizacji ich nie brakowało! FABRYKA PASJI przygotowała urocze dodatki – walizy, wspomniane już wcześniej białe butelki, misterne, nawiązujące do motywu koronki oznaczenia planu stołów. Nie zabrakło naturalnych tkanin i dodatków, ponieważ Pannie Młodej zależało, aby pokazać rodzinie jej Męża, jak piękne jest polskie wzornictwo i kolory polskiego lata. Goście z Libanu, skąd pochodzi Pan Młody byli z pewnością zachwyceni naszym słowiańskim szaleństwem! I chociaż Para Młoda na stałe mieszka w odległej Australii, to stylizacja ślubu i dodatki  były całkowicie nawiązaniem do kraju w którym odbywał się ślub. Anna Matuszewska zadbała nie tylko o kwiaty, ale również o odpowiednią papeterię oraz akcesoria do photo booth. Przewijający się w detalach motyw koronki nawiązywał bezpośrednio do sukni Panny Młodej. Warto zauważyć, jak pięknie użyto zieleni w wielu odcieniach, która stanowiła przeciwwagę dla ciepłych pasteli i neutralnej bieli. Niuanse w postaci sukulentów czy napis LOVE w odcieniu miętowym to istne perełki! Poniżej wybrane przeze mnie najciekawsze detale z realizacji.

* * *

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / WYWIAD Z ANNĄ MATUSZEWSKĄ

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / KWIATY

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / SCENOGRAFIA

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / MINI WYWIAD Z PANIĄ DOROTĄ WILLIAMS

* * *

Skrzynki po owocach, lampiony ozdobione koronką i jutowym sznurkiem, stare walizki – kilka elementów, które doskonale definiowały styl i koncepcję całego ślubu.

* * *

Miętowy napis LOVE to prawdziwe, stylistyczne cudeńko! Zauważcie, jak dyskretnie pojawia się ten kolor i jak bardzo jest zaakcentowany na tle dekoracji w naturalnych odcieniach brązu i ecru. GENIALNE!

* * *

Przepiękna koronkowa suknia była główną inspiracją dla romantycznych dekoracji licznych lampionów.

* * *

Szkolne tabliczki w wersji mini 🙂 Goście mogli zostawić na nich zabawne napisy i rysunki z którymi fotografowali się na tle ścianki z paproci lub róż.

* * *

Plan stołów oraz oznaczenia numerów wykonano w obowiązującej kolorystyce, na misternie wyciętych papierach, które swoją fakturą przypominały koronki.

* * *

Mięta jeszcze raz! Urocza księga gości w postaci drzewa do którego goście doczepiali listeczki z życzeniami.

* * *

Do aranżacji użyto kilkuset butelek w kolorze białym. Pojedyncze kwiaty – róże, scabiosa, peonie, dalie, eustomy wyglądały genialnie! Ten efekt uzyskano dzięki użyciu wielu, ale prostych elementów.

* * *

Inicjały Pary Młodej ozdobiono koronką, lnem i naturalnym sznurkiem. Nie tylko romantycznie, ale i eko!

* * *

Aby zaakcentować fakt, że ślub i wesele odbywały się w święto Matki Boskiej Zielnej, każde nakrycie zostało ozdobione liśćmi starca. Ręcznie wykonane winietki ozdobiono jutowym sznurkiem.

zdjęcia: OLIVIA KONICKA PHOTOGRAPHY

ŚLUB OD A DO Z

Realizacja FABRYKA PASJI

* * *

SCENOGRAFIA

Moda na scenografie ślubne przybyła do nas przede wszystkim z USA. Tam od wielu sezonów, można zobaczyć na ślubach zaaranżowane kąciki, a nawet całe pokoiki z kredensami, fotelami, kanapami czy stołami. Taka aranżacja przestrzeni jest genialnym pomysłem, aby zindywidualizować swój ślub oraz zapewnić gościom niezwykłe wspomnienia. Poza niewątpliwym walorem estetycznym, scenografia ślubna spełnia bardzo ważną rolę użytkową. W zaaranżowanych przestrzeniach można przygotować kącik w którym goście mogą odpocząć, zrobić pamiątkowe zdjęcia czy wpisać się do księgi gości. Anna Matuszewska z FABRYKA PASJI, która jest nie tylko florystyką, ale także scenografką tworzy niesamowite miejsca w obiektach weselnych. Nie zabrakło ich także na ślubie Klaudii i Petera. Główną atrakcją była gigantyczna, dwustronna ścianka! Uważni Czytelnicy rozpoznają jej różaną stronę 😉 Tak, tak! Ta ścianka brała udział w sesji Glamour Romance dla magazynu BRIDELLE STYLE! Z drugiej strony ścianka ozdobiona jest setkami liści paproci! I na jej tle ustawiony został piękny fotel w kolorze intensywnej butelkowej zieleni, aranżacja z drewnianych skrzynek, inicjały Pary Młodej oklejone koronką i lnem, a także stare walizki i akcesoria do pamiątkowych zdjęć. Strona z paprociami została zaprojektowana i wykonana specjalnie na ten ślub, aby zaakcentować boho charakter stylizacji. Ściankę od strony różanej podświetlono świecami, które nadały całości jeszcze bardziej magiczny, niezwykły, bajkowy wręcz klimat! Aranżacji poddano również front obiektu, przed którym ustawiono mnóstwo donic z pięknymi, białymi hortensjami. Warto zwrócić uwagę, jak przemyślanie i perfekcyjnie połączono wszystkie elementy wystroju – stoły, kwiaty, kąciki. Wszędzie przewijają się kolory przewodnie, a całość zachwyca lekkością, finezją i oryginalnością. Wszystkie elementy scenografii, które widzicie na zdjęciach – ścianki, butelki, walizki, świeczniki czy skrzynki możecie wynająć również na swój ślub w pracowni FABRYKA PASJI. W przepastnym, kilkuset metrowym magazynie pracowni można znaleźć cudeńka i dekoracje do każdego typu stylizacji!

* * *

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / WYWIAD Z ANNĄ MATUSZEWSKĄ

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / KWIATY

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / DETALE

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / MINI WYWIAD Z PANIĄ DOROTĄ WILLIAMS

zdjęcia: OLIVIA KONICKA PHOTOGRAPHY

ŚLUB OD A DO Z

Realizacja FABRYKA PASJI

* * *

KWIATY

Kwiaty, nasze ukochane! Bez niech nie może obyć się żaden ślub! Jak wspomniała florystyka w pierwszej części – Panna Młoda zdecydowała się na jasne, pastelowe kwiaty, które miały kojarzyć się z polskim duchem romantyzmu, tradycji, koronek. Ponieważ ślub odbył się 15 sierpnia w święto Matki Boskiej Zielnej, zaakcentowano to miękkimi liśćmi czyśćca, które ozdobiły serwety przy każdym nakryciu. Pastelowe różowe i fioletowe kolory głównych kwiatów – róż, uzupełniono jasnymi dodatkami oraz zmurszałą zielenią dwóch gatunków ozdobnych liści. FABRYKA PASJI słynie z oryginalnych, bardzo wyrafinowanych dekoracji. Pozorny nieład kompozycji to zamierzony efekt! Przepiękna, bardzo boho stylizacja kwiatowa to przede wszystkim zasługa doboru kwiatów – romantyczne róże, ogrodowe dalie, eteryczna gipsówka, elegancka eustoma, pachnąca peonia i kapryśna scabiosa. Oszałamiająca kompozycja stołu Pary Młodej! Ale największe wrażenie zrobił na mnie parapet w całości ozdobiony białymi butelkami w których znalazły się pojedyncze kwiaty. Całość podświetlona została od tyłu świeczkami, co uwypukliło tę niezwykłą dekorację. Każdy stół został ozdobiony białymi butelkami różnej wysokości w których umieszczono pojedyncze kwiaty. Całość prezentowała się niesamowicie stylowo i romantycznie!

* * *

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / WYWIAD Z ANNĄ MATUSZEWSKĄ

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / SCENOGRAFIA

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / DETALE

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / MINI WYWIAD Z PANIĄ DOROTĄ WILLIAMS

zdjęcia: OLIVIA KONICKA PHOTOGRAPHY
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Film ślubny Lada Moment Studio
Fotograf ślubny Warszawa, Robert Przepiórka Fotografia

suknie ślubne
Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress