[responsive-menu menu="header_menu"]
„najpiekniejszy

Archiwum kategorii ‘ Finansowanie ślubu ’

Finansowanie wesela – z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Organizacja wesela to ogromne wyzwanie nie tylko pod względem logistycznym, ale również finansowym. Patrząc na wygórowane ceny podstawowych usług weselnych, takich jak wynajem sali lub catering, można wysnuć wnioski, że przeciętnego Kowalskiego nie stać na organizację ślubu na najwyższym poziomie. A nikt zapewne nie chciałby oszczędzać na własnym weselu – to przecież wyjątkowy dzień, pozostający w pamięci do końca życia.

Ile to kosztuje?

Jednym z podstawowych wydatków, które należy ponieść, jest koszt stroju państwa młodych. Oczywiście w tym przypadku bardzo dużo zależy od marki garnituru czy sukienki. Jeśli zdecydujemy się na kreację Dior lub Versace, musimy liczyć się z jej wysoką ceną. Na takie luksusy bez skorzystania z pożyczki gotówkowej może sobie pozwolić wąskie grono osób, dlatego większość wybiera mniej kosztowne rozwiązania. Za dobrej jakości garnitur wraz ze wszystkimi dodatkami, tj. butami, paskiem, bielizną, perfumami, spinkami itp. zapłacimy około 2500 zł. Jak to zwykle bywa w przypadku kobiet, kreacja panny młodej z pewnością będzie nieco droższa – suknia szyta na miarę wraz z niezbędnymi poprawkami krawieckimi oraz pozostałymi akcesoriami to koszt od 3400 do 5000 zł.

Gość syty, gość zadowolony

Organizując wesele, nie sposób zapomnieć na przykład o dekoracjach do kościoła, kwiatach dla panny młodej i rodziców, a także o zaproszeniach, obrączkach i opłatach urzędowych. Ich cena wydaje się mieć jednak niewielkie znaczenie w porównaniu do kwoty, jaką należy przeznaczyć na wynajem i wystrój sali, ale przede wszystkim na catering, bez którego żadne wesele nie może się obyć. Menu dla jednego tylko gościa weselnego to koszt około 100-150 zł, co przy przeciętnej liczbie stu biesiadników daje sumę od 10 do 15 tys. złotych! W zależności od ustaleń z firmą cateringową do tego może dojść jeszcze cena owoców, ciast i deserów (1500-2000 zł) oraz alkoholu (2000-4000 zł). Jeśli chodzi o oprawę muzyczną, to średnia stawka dobrej kapeli wynosi około 3000 zł za noc.

Jak sprostać wyzwaniu?

Duży koszt organizacji ślubu i wesela sprawia, że wielu przyszłych nowożeńców szuka taniej pożyczki gotówkowej, która pomoże w sfinansowaniu tego wydarzenia. Jednym z najciekawszych na rynku produktów jest pożyczka odnawialna oferowana przez Vanquis Bank. Ma ona postać limitu kredytowego w wysokości do 5500 zł przypisanego do rachunku bankowego. Każda spłata w terminie powiększa dostępny limit o ustaloną sumę, przez co kwota na koncie stale „odnawia się”. Tym, którzy spłacają regularnie i nie przekraczają limitu kredytowego, bank może zaproponować podwyższenie dostępnych środków na rachunku nawet do 15000 zł. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tej oferty – zobacz stronę banku. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsza pożyczka gotówkowa nie zapewni nam szampańskiej zabawy na przyjęciu, jeśli zabraknie na nim naszych przyjaciół.

shutterstock_135447662

zdjęcia: shutterstock.com

3/9 Czasami jedynym rozwiązaniem jest pożyczka

W związku z trudną sytuacją finansową większości społeczeństwa nie dziwi fakt, iż mnóstwo osób posila się pożyczkami, aby móc wybrnąć z różnorakich problemów, gdzie pieniądze odgrywają istotną rolę. Oprócz wielu ofert kredytowych w bankach dostępne są również pożyczki online które pomogą w ciężkiej sytuacji, a także zapewnią nam najlepsze warunki, które bez wątpienia można zaliczyć do atrakcyjnych. Niemniej jest jeszcze wiele osób, które załatwianie spraw finansowych, a tym bardziej kredytów przez internet zwyczajnie się obawiają. Niepotrzebnie, gdyż jest to forma łatwego, szybkiego i przede wszystkim bezpiecznego wejścia w posiadanie niezbędnej gotówki.

REKLAMA

Niespodziewany wydatek

Potrzeba posiadania w danym momencie większej kwoty pieniędzy dotyka każdego bez względu na status społeczny. Oczywiście sumy mogą się różnić, ponieważ dla jednych ową większą gotówką będzie tysiąc złotych, natomiast dla innych pięćdziesiąt tysięcy. Niemniej zarówno w jednym jak i drugim przypadku o możliwości wzięcia danej sumy pożyczki decydują przychody, dlatego musimy pamiętać, iż nasze zarobki są bardzo ważne bez względu na to gdzie o pożyczkę się ubiegamy. Oprócz wydatków, które mamy każdego miesiąca zdarzają się i takie momenty w życiu, kiedy dochodzą niespodziewane wydatki np. choroba, wyjazd, awaria sprzętu domowego itp. Potrafią one całkowicie zamieszać w naszych finansach, dlatego też pożyczka jak najbardziej jest tutaj uzasadniona. Zamiast głowić się do jakiego banku pójść i kiedy będziemy mieli na to czas wystarczy sprawdzić oferty w internecie i za pomocą formularza postarać się o pożyczkę online.

Łatwo i bezpiecznie

Krążące historie na temat tego, iż pożyczki online mogą być niebezpieczne już dawno zostały włożone pomiędzy bajki. Ludzie chętnie załatwiają swoje sprawy za pomocą sieci i podobnie jest jeśli chodzi o finanse. Zabezpieczenia są tak profesjonalne, iż zupełnie nic nam nie grozi jeśli zdecydujemy się wziąć pożyczkę przez internet. Co więcej oszczędzamy na swoim czasie, a wymagane minimum formalności bardziej nam odpowiada, niżeli wyczekiwanie w kolejkach. Sytuacji niecierpiących zwłoki i jednoznacznie wiążących się z pieniędzmi jest w naszym życiu wiele, wiec stojąc pod tzw. ścianą warto poszukać atrakcyjnej oferty w sieci.

shutterstock_135246974bridelle2

Paryż – miasto miłości, z mnóstwem zabytków, urokliwych parków, klimatycznych knajpek, z wąskimi uliczkami i szerokimi bulwarami. Stolica Francji to jedno z ulubionych miejsc zakochanych. Pary coraz częściej podróżują nad Sekwanę, by w romantyczny sposób świętować rocznicę związku.

Wyjazd planowany z wyprzedzeniem

Pary, które planują wyjazd do Francji, mogą wybierać wśród bogatej oferty turystycznej albo planować podróż na własną rękę. Oba przypadki wymagają zgromadzenia odpowiedniej sumy, by móc w pełni korzystać z uroków miasta zakochanych.

Ci, którzy planują podróż do Paryża, mogą na spokojnie przygotowywać się finansowo do wyjazdu. Rozwiązaniem dla zakochanych z wcześniej założonym celem podróży jest oszczędzanie, najlepiej takie, które pozwala na zysk. Pary, które chcą świętować rocznicę swojego związku nad Sekwaną, mogą odkładać pieniądze do banku. Lokaty bankowe czy fundusze inwestycyjne to dobry sposób na bezpieczne i gwarantowane pomnażanie pieniędzy.

Spontaniczność na kredyt?

Romantyczni, bardziej spontaniczni, którym szalona podróż do Paryża wpadła do głowy nagle, nie są w sytuacji bez wyjścia. Jeśli w danej chwili nie dysponują gotówką na podróż, nie muszą odkładać na przyszłość swojej wycieczki do miasta zakochanych. Kredyty są dla nich odpowiednim kołem ratunkowym. Zwłaszcza pożyczki gotówkowe, które w przeciwieństwie do kredytów hipotecznych czy kredytów samochodowych, zaciągane są na dowolny cel w dużo prostszy i szybszy sposób.

Każdy ma szansę na wyjazd

Przeszkody do odbycia podróży nie stanowią też wcześniejsze zobowiązania finansowe. Jeśli spłacamy już jakiś kredyt, pożyczka gotówkowa wciąż jest w naszym zasięgu. Możemy bowiem zdecydować się na rozwiązanie, jakim są kredyty konsolidacyjne i połączyć wszystkie zobowiązania w jedno w np. Eurobanku. To rozwiązanie, które ułatwia często spłatę kredytu – obniża miesięczną ratę, wydłuża okres kredytowania, oferuje niższe oprocentowanie. Poza tym na rynku dostępne są tanie kredyty, na których możemy dodatkowo zyskać. Tak jest np: w Eurobanku, który zwraca połowę prowizji bankowej, gdy potwierdzi, że skonsolidowane zobowiązania zostały uregulowane.

REKLAMA

shutterstock_138469874bridelle

zdjęcia: shutterstock.com

Skąd wziąć pieniądze na organizację wesela?

Lokata

Prawie każda para narzeczeńska marzy o wytwornym weselu, zależy na tym w szczególności kobietom. Nic w tym dziwnego, ten szczególny dzień zdarza się raz w życiu, warto więc uczynić wszystko, by na długo zachował się w pamięci jako coś wyjątkowego. Jednak organizacja wesela, zwłaszcza w przypadku dużej liczby zaproszonych gości, to bardzo duży wydatek. Nie wszystkie pary mogą liczyć na to, że za wszystko zapłacą rodzice, wiele z nich musi na własną rękę zdobyć potrzebne środki. Tylko skąd je wziąć?

Koszt organizacji wesela

Całkowity koszt imprezy w głównej mierze zależy od liczby zaproszonych gości. W przypadku stu osób, kwota ta może dochodzić do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od nowożeńców, od tego jaką wybiorą salę, skąd wezmą catering oraz ile będą kosztowały wybrane przez nich elementy, takie jak samochód czy zespół muzyczny.

Odpowiednie przygotowanie

Niezwykle rzadko się zdarza, by para, która zna się stosunkowo krótko, nagle stawała na ślubnym kobiercu. Zazwyczaj cała ceremonia jest planowana z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza gdy ktoś zamierza urządzić uroczystość w wyjątkowym miejscu, gdzie na najbliższe wolne terminy nierzadko trzeba czekać rok czy dwa lata. Tak długi okres oczekiwania stwarza niebywałą okazję do zgromadzenia przynajmniej części funduszy. Istnieje wiele metod, za pomocą których w skuteczny sposób można zaoszczędzić przez ten czas niemałą kwotę. Jedne sposoby są mniej, inne bardziej pewne. W tak ważnej kwestii lepiej nie podejmować zbyt dużego ryzyka, najrozsądniejszym wyborem wydaje się więc być lokata bankowa, która gwarantuje praktycznie stu procentowe bezpieczeństwo zdeponowanych środków. Mimo że oprocentowanie tych wkładów nie jest zbyt wysokie – choć czasem warto poszukać promocyjnych ofert, takich jak lokata na dobry początek w Idea Banku o oprocentowaniu 4,75 – to nawet niewielkie kwoty wpłacane systematycznie przez okres roku lub dwóch mogą utworzyć całkiem pokaźną sumę, która z pewnością będzie odczuwalnym zastrzykiem finansowym przed weselem. Jednak te pieniądze mogą być niewystarczające. Skąd wziąć brakującą kwotę?

Kredyt gotówkowy

Mimo, że kwoty kredytów gotówkowych zazwyczaj nie są zbyt duże i trzeba spełnić wiele restrykcyjnych warunków stawianych przez banki, to w przypadku kredytu na organizację przyjęcia weselnego wiele banków idzie na ustępstwa, problemu zazwyczaj nie stanowi nawet fakt, że dwie osoby nie są jeszcze ze sobą prawnie związane. Należy jednak dobrze rozważyć taką możliwość, gdyż rozpoczynanie wspólnego życia z długiem nie musi należeć do pożądanych rzeczy. Mimo, że banki są w stanie udzielić takiego kredytu na wiele lat, to jednak lepszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie zobowiązania w kwocie, która powinna być bez większego problemu uzbierana od gości weselnych, a następnie oddana do banku w formie wcześniejszej spłaty kredytu.

Mimo że rozsądek nakazuje oszczędności, to w przypadku organizacji tak ważnej uroczystości trudno zachować wstrzemięźliwość finansową. Tak wzniosły dzień nie wydarzy się więcej, dlatego warto uczynić wszystko, by organizacja wesela była dopracowana w każdym szczególe, co nie znaczy wcale, że nie należy liczyć się z kosztami. Wszystkie wydatki należy planować z rozsądkiem, i o ile to możliwe, odpowiednio wcześniej zacząć gromadzenie funduszy na ten cel, a w przypadku brakującej kwoty udać się do wybranego banku po kredyt gotówkowy, zważając bacznie na warunki, na jakich zostanie on udzielony.

REKLAMA

shutterstock_b

zdjęcia: shutterstock.com
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

 • 1 komentarz
 • Kategoria: Finansowanie ślubu
 • Tagi: ,
 • Film ślubny Lada Moment Studio
  Fotograf ślubny Warszawa, Robert Przepiórka Fotografia

  suknie ślubne


  

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress