[responsive-menu menu="header_menu"]
„najpiekniejszy

Archiwum kategorii ‘ Zdrowie ’

Przygotowania do najważniejszego wydarzenia życia – sylwetka tuż przed ślubem!

Przygotowania do ślubu to czas pełen wyzwań. Mnóstwo formalności, konieczność znalezienia odpowiedniej sali, noclegu i transportu dla gości, napięte terminy, przymiarki i catering. I tu się na chwilę zatrzymamy, bo choć z jednej strony catering to kwestia smacznych posiłków dla gości, nad którymi się zastanawiamy, to z drugiej mamy jeszcze opcję cateringu dietetycznego. Jak on się ma do przygotowań weselnych?

REKLAMA

bookab

Odchudzanie na ostatnią chwilę

Na wszystko trzeba znaleźć czas, jeśli pod uwagę brać przygotowania do ślubu. Nie oznacza to jednak, że nagle możemy pozwolić sobie na odłożenie obowiązków zawodowych czy domowych na bok. Im bliżej ślubu i wesela pojawia się problem – tak u pań, jak i u panów. Mowa o sylwetce, która we własnym odczuciu pozostawia wiele do życzenia. Jeszcze nie małżonkowie zaczynają się zastanawiać, w jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy lub też, co zrobić, by utrzymać aktualną wagę do czasu ślubu, kiedy to konkretny rozmiar ubrań jest już wybrany.

Z pomocą przychodzi właśnie catering dietetyczny, czyli bliżej nam znana dieta pudełkowa. Opcji jest wiele i to prawdopodobnie najlepszy sposób na to, by swobodnie zmieścić się w garnitur i szytą na zamówienie suknię ślubną bądź też nie zmagać się z wahaniami masy ciała w drugą stronę, co oznaczałoby konieczność przeróbek na ostatnią chwilę. Można zatem wybrać dietę optymalną lub dietę redukcyjną. Tego typu catering oferuje między innymi EatZone.pl.

Catering dietetyczny to dobra propozycja biorąc pod uwagę, że czasu jest jak na lekarstwo – tego na przygotowania, ale i tego, który w normalnych warunkach trzeba by było poświęcić na gotowanie. Gotowe posiłki, odpowiednio skomponowane, pod okiem dietetyków, by utrzymać aktualną wagę bądź też zrzucić kilka kilogramów – to właśnie dieta pudełkowa.

Dlaczego warto

O deficycie czasu już wspominaliśmy. Pora przyjrzeć się pozostałym zaletom wyboru cateringu dietetycznego. Przede wszystkim samodzielne szukanie przepisów na dietetyczne dania, konkretnych diet, a do tego włączanie aktywności fizycznej „na oślep”, kończy się najczęściej niepowodzeniem. Brakuje nam wiedzy, doświadczenia, a to owocuje niestety mizernymi efektami, spadkiem motywacji i problemem z wagą tuż przed weselem.

Dieta pudełkowa to posiłki skomponowane pod okiem specjalistów. Można liczyć na smaki, aromaty, odpowiednią podaż kalorii i taki dobór składników, by ta forma diety nie znudziła się, jak wiele dotąd próbowanych. Poza tym to gwarancja, że między posiłkami nie będzie odczuwany głód.

Co z napiętym budżetem przeznaczonym na wydatki ślubne? Tu też można sobie poradzić bez problemu, bo oferty są różnorodne także pod względem cenowym i z powodzeniem można je dostosować do własnych potrzeb. Ponadto jest to wydatek na bardzo podobnym poziomie, jak ten związany z codziennymi zakupami i gotowaniem.

Zastanówmy się zatem, jakich efektów oczekujemy – odchudzania czy utrzymania dotychczasowej wagi? Postawmy jasno określony cel i wybierzmy dietę pudełkową, dzięki której przynajmniej ten etap przygotowań do ślubu nie będzie tak stresujący, a z pewnością przyniesie pożądane efekty i satysfakcję w tym najważniejszym dniu.

zdjęcia i tekst: materiały prasowe

Eksperci potwierdzili bezpieczeństwo aspartamu

Jest jednym z najczęściej badanych dodatków do żywności, a mimo to nadal można o nim usłyszeć i przeczytać, że szkodzi zdrowiu. Aspartam (aspartan), czyli substancja słodząca używana jako alternatywa dla cukru, jest – według ekspertów – całkowicie bezpieczny.

Co to jest aspartam? To związek chemiczny złożony z fenyloalaniny i kwasu asparaginowego. Choć nie jest naturalny, nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie. W grudniu 2013 roku Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności po raz kolejny potwierdził, że ze strony aspartam żadnego zagrożenia nie ma.

Zamień słodycze na wersję lihgt

Słodzik aspartam jest popularnie stosowaną substancją dosładzającą różne produkty żywnościowe. Choć jest niemal dwieście razy słodszy od cukru, nie ma kalorii i nie zwiększa bilansu energetycznego codziennych posiłków. Zawierające aspartam produkty to m.in. napoje gazowane i niegazowane, gumy do żucia bez cukru, pastylki do ssania, wiele słodyczy, a nawet paczkowane wędliny. Choć nie mają cukru, smakują tak samo, jak ich normalnie słodzone odpowiedniki. Są idealne dla osób, które walczą ze zbędnymi kilogramami, gdyż mają dużo mniej kalorii. Nawet jeśli tylko kilka produktów zamienimy na wersję bez cukru, możemy zaoszczędzić sporo kalorii.

Czy aspartam jest szkodliwy

Według przeciwników aspartam, substancja ta powoduje nowotwory, uszkodzenia mózgu czy zaburzenia funkcji poznawczych. Te rzekome skutki uboczne aspartamu nigdy jednak nie zostały potwierdzone rzetelnymi, niezależnymi badaniami. A na przestrzeni kilkunastu lat przeprowadzono ich kilkaset. Szkodliwość aspartam to mit – naukowcy stwierdzili bowiem, że aspartam rozkładany jest w naszym organizmie na proste substancje, które są też wynikiem rozkładu wielu innych produktów odżywczych. Jednym słowem – nie powinniśmy mieć obaw przed spożyciem aspartam. Jedynym wyjątkiem są osoby chore na fenyloketonurię, króre nie powinny spożywać niczego, co w swoim składzie ma fenyloalaninę. Ich organizm nie wytwarza bowiem enzymu, który by tę substancję metabolizował.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Film ślubny Lada Moment Studio
Fotograf ślubny Warszawa, Robert Przepiórka Fotografia

suknie ślubne
Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress