Przecieki Potwierdzają, że Crysis Remastered Będzie Dostępna na PC, PS4, Xbox One i Switch

by piątek, 14 maja, 2010
Wiadomość tę można już za oficjalnie potwierdzoną. Wszystkie przecieki wskazują na to, że w Crysis Remastered będzie można zagrać nie tylko na komputerze osobistym, ale również na wszystkich konsolach. Tytuł będzie dostępny na PS4, Xbox One i Switch. W branży gier komputerowych od dawna snute są rozmaite teorie i wygłoszone najróżniejsze opinie dotyczące tego, na którą konkretnie konsolę odnowiona gra będzie wydana i jaka będzie jej wydajność.

Okazuje się jednak, że firmy Crytek i Saber Interactive odpowiedzialne za produkcję stanęły na wysokości zadania. Z tą grą nie może się równać żadna jednoręki bandyta gra, czy też nawet najbardziej popularne strzelanki lub gry RPG. Znacznie zostały poprawione tekstury, a także położono nacisk na wsparcie dla ray tracingu. W pierwowzorze nie mieliśmy również do czynienia z tak rewolucyjnymi efektami graficznymi, jak w tym wydaniu. Tytuł powinien się znaleźć w kolekcji każdego wytrawnego gracza, a jest jeszcze czas, żeby zrobić zamówienie, bo premierę zapowiedziano na sierpień br.

 

Odnowienie Popularnego FPS-a

 

Poprzednia edycja tej popularnej gry miała swoją premierę w 2007 roku, a więc zagorzali fani rzeczywiście musieli trochę poczekać. Na pewno jednak warto było, bo gra ma się okazać światowym bestsellerem. Decyzja o zremasterowaniu New Crisis była podjęta po bardzo szczegółowych analizach dotyczących oczekiwań samych konsumentów. Za to właśnie producent jest ceniony – słuchanie opinii graczy i odpowiedź na ich oczekiwania.

W końcu celem przewodnim jest dostarczenie maksymalnej rozrywki. Dobrą wiadomością jest to, że produkcja została przygotowana przez te same osoby, które są odpowiedzialne za pierwowzór. Jedynym minusem jest chyba tylko to, że w najnowszej edycji będziemy mieli dostępną kampanię tylko dla pojedynczego gracza. Bogata i oryginalna formuła powinna to jednak zrekompensować.

 

Fabuła niczym z Filmu

 

Historia przypomina scenariusz najlepszych filmów science-fiction. Gracze są wrzuceni w dzieje współczesne. Jest rok 2020. Świat dowiaduje się o przerażającym odkryciu na obszarze fikcyjnych Wysp Lingshan. Kontakt z naukowcami jednak szybko się urywa. Potem do gry wkracza armia Korei północnej, która chce przejąć kontrolę nad znaleziskiem. W tym momencie do akcji włącza się główny bohater, a więc członek amerykańskiego oddziału specjalnego. Jest nim Nomad, który zostaje wysłany z misją ratunkową.

Pierwszym zadaniem jest zbadanie sytuacji i uratowanie archeologów. Szybko jednak cała akcja zmienia się w bezpośrednią walkę. Przetrwać chcą wszyscy, a przeciwnik nie jest byle jaki. To statek obcych, którzy pragną dokonać inwazji na ziemię.

 

Mechanika w Crysis Remastered

 

Odnowiona gra zadowala bardzo wysokim poziomem mechaniki. Wydarzenia gracz obserwuje z perspektywy pierwszej osoby. Rozrywka została podzielona na misje, które będą realizowane na osobnych mapach poprzez otwartą strukturę. Dużą atrakcją jest to, że w trakcie gry możemy sobie dowolnie wybierać drogę prowadzącą do celu, ale także decydujemy o tym, jakie będą sposoby realizacji wyznaczonych zadań. Gracz może działać po cichu, ale zwolennicy rozwałki mogą także strzelać do wszystkiego, co tylko się rusza. Bez względu na to jednak, kiedy działamy, sprawność ułatwia nam futurystyczny nanokombinezon.

 

Ulepszenia Techniczne w Grze

 

W stosunku do poprzedniej wersji producenci zatroszczyli się o to, aby odświeżone zostały tekstury, a efekty cząsteczkowe były o wiele bardziej widoczne. Zastosowano także nowy system oświetlenia oraz wolumetryczną mgłę. Ogromne wrażenie robi także:

  • efekt motion blur
  • software’owy ray tracing.

Miłą wiadomością dla wszystkich zwolenników akcji na najwyższym poziomie i niszczenia, co tylko spotkamy na drodze, jest to, że możemy strzelać także do otoczenia. Destrukcji mogą być poddane, więc nie tylko elementy zabudowy, ale również roślinność.

Tagi: Kategoria: Ciekawostki 0