5 rzeczy, których naprawdę nie powinieneś się wstydzi

by sobota, 9 stycznia, 2021
Świat wokół nas ciągle się zmienia, dostępność nowych technologii, zmienia się też sposób postrzegania ludzi. Oglądanie tysięcy wyretuszowanych i idealnych zdjęć w mediach społecznościowych i czytanie artykułów tłumaczących nam jak być doskonałymi może znacznie podważyć nasze poczucie własnej wartości i sprawić że wątpimy w siebie. Takie zwątpienie może dotyczyć wyglądu, zachowań czy nawet faktu korzystania z rozrywki jaką zapewnia kasyno online gry maszyny hazardowe za darmo i cała masa innych rzeczy, które robisz i którymi się otaczasz.

Jednak nie powinniśmy dać się zwariować i dlatego mamy dla was listę pięciu rzeczy, których nigdy nie powinieneś się wstydzić. Pod żadnym warunkiem nie traktuj tej listy jako wyczerpującej, a raczej początek do dyskusji i ułożenia sobie swojej własnej długiej listy rzeczy, których się wstydzisz, a zapewne nie powinieneś. Więcej – nikt nie powinien, bo są normalne, naturalne i są częścią życia każdego z nas.

 

Twoje ciało, bo nikt nie jest doskonały

 

Jest co najmniej kilka powodów, a należą do nich:

  1. Są pewne aspekty twojego ciała, których nie możesz przekształcić – struktura kości, kolor skóry, kolor oczu, wzrost i wszystko inne, czym obdarzył cię makijaż genetyczny. Bardziej sensowne jest, aby nie przejmować się rzeczami, na które nie masz wpływu.
  2. Ludzi tak naprawdę nie obchodzi, jak wyglądasz. Może się wydawać, że tak jest, ale ludzie są zbyt obsesyjni, by zawracać sobie głowę niedociągnięciami innych ludzi, chyba że szukają sposobów, aby cię pociągnąć w dół, w takim przypadku i tak nie powinieneś się przejmować.
  3. Ważniejsze jest, to że jesteś utalentowany, dobrze czytany, współczujący, inteligentny, zmotywowany, ambitny, pracowity, kreatywny, miły, dowcipny, zabawny, pomocny i wiele innych niesamowitych rzeczy?

Wybory z przeszłości, bo każdy popełnia błędy

 

Każda decyzja daje ci możliwość przypisania sobie zasługi za stworzenie własnego życia. Decyzje nie zawsze są wynikiem przemyślanej kontemplacji. W rzeczywistości niektóre z nich powstają wyłącznie pod wpływem impulsu. Niezależnie od decyzji, w momencie, gdy ją podejmowałeś, było to coś, czego chciałeś lub nie chciałeś.

Kiedy już zdecydujesz się kochać, zrób to bez zastrzeżeń. Dając z siebie w pełni, poszerzasz swoją zdolność wyrażania i przyjmowania miłości. Doświadczając rozczarowania, które może wyniknąć z wyniku decyzji, możesz przenieść się na nowy poziom ewolucji emocjonalnej. Bądź gotów na akceptację decyzji, które podejmujesz. Weź za nie odpowiedzialność i zaakceptuj je.

 

Próbowanie, bo nie próbując nie dojdziesz do niczego

 

Każdy, kto sprawia, że wstydzisz się robić wszystko, co w twojej mocy, aby osiągnąć swoje cele i spełnić swoje marzenia, powinien sam się tego wstydzić. Całe nasze życie jest serią prób, wiele z nich kończy się porażką, wiele sukcesem, nad większością nawet się nie zastanawiamy.

To stała część tego jak funkcjonujemy i nie da się żyć nie próbując. O porażkach zawsze pamiętamy bardziej, ale pomyśl ile rzeczy by się nie wydarzyło jeśli byś nie próbował. Mając to w pamięci nigdy nie przestawaj dawać z siebie wszystkiego, nawet jeśli wiesz, że twoje szanse na sukces są naprawdę niewielkie. Jeśli nie spróbujesz – będą zerowe.

 

Pokazywanie uczuć, bo to po ludzku ważne

 

Zadaniem ciała i umysłu jest zawsze działanie dla naszego własnego, największego dobra. I choć może się nam czasem wydawać -zwłaszcza w sytuacjach trudnych – że jest dokładnie na odwrót. Niech przykładem będzie stan zapalny, który jest odpowiedzią na chorobę i nie jest naszym wrogiem, choć to co wtedy odczuwamy nie jest przyjemne.

Z emocjami jest tak samo, bywają trudne ale są ważne, i co najważniejsze, mają do spełnienia ważne zadanie. Mają pomóc w poradzeniu sobie z sytuacją, powrotem na właściwe tory, uświadomieniem, czego nam brakuje do szczęścia i zadowolenia. Emocje, tak samo jak stan zapalny, mogą wymknąć się spod kontroli, gdy coś jest nie tak i wymaga naszej uwagi. Coś, co wcześniej nie zostało wyrażone ale na przykład stłumione, kiedyś w końcu wybuchnie i narobi dużo więcej szkód.

 

Poświęcanie czasu dla siebie, bo jak dbamy o siebie łatwiej zadbać o innych

 

Istnieje powszechne przekonanie, że nadanie jakiejś wartości priorytet oznacza oderwanie się od czegoś innego. To jest koszt. Chociaż dotyczy to wielu rzeczy, tak naprawdę nie jest tak, jeśli chodzi o samo-opiekę. Właściwa samoopieka pozwala ci służyć innym, robić i dawać więcej (zarówno osobiście, jak i zawodowo).

Musisz zacząć zadawać sobie pytanie, jak dobrze potrafisz dbać o innych, kiedy nie dbasz o siebie. Ponieważ jeśli nie zadbasz o siebie, staniesz się potrzebujący. A ludzie w potrzebie są uosobieniem samolubstwa.

Poświęcenie czasu dla siebie może oznaczać zarówno uprawianie sportu, chodzenie do SPA, chodzenie na terapię, jak i leżenie plackiem na plaży (jeśli tego potrzebujesz), granie w gry (na przykład w takim miejscu jak strony hazardowe, gdzie można otrzymać darmowy bonus w kasynie), czytanie książek, albo robienie czegokolwiek innego.

Jeśli powyższe punkty nie przekonały cię do tego, że wielu rzeczy wstydzić się nie należy (wbrew temu co nam się wmawia) to chyba nic cię nie przekona. Jednak mamy nadzieję, że stało się inaczej i będziesz dla siebie bardziej wyrozumiały. A jeśli wszyscy będziemy bardziej wyrozumiali dla siebie samych, będzie nam łatwiej być wyrozumiałymi dla innych. A wtedy z kolei świat będzie na pewno przyjaźniejszym miejscem.

 

Tagi: Kategoria: Ciekawostki 0