Czy istnieje polski bukmacher PayPal? Metody płatności w zakładach

by sobota, 9 stycznia, 2021
Jakie formy płatności dostają do dyspozycji polscy gracze w zakładach bukmacherskich? Dlaczego w Polsce jest tylko jeden bukmacher z PayPal.

 

Formy płatności w polskich bukmacherach internetowych

 

Polskie firmy bukmacherskie bardzo dbają o swoich użytkowników. Ma to oczywiście związek z dużą konkurencją, panującą na krajowym rynku zakładów bukmacherskich. Niektórzy bukmacherzy wystawiają bardzo wysokie bonusy, inni konkurują poprzez oferowanie dobrych kursów. Oprócz dobrej obsługi klienta, bardzo ważną rzeczą jest szeroka oferta płatności. Jakie formy płatności powinien oferować polski bukmacher: PayPal, BLIK, szybkie przelewy z banku a może Skrill? Otóż każda z nich ma swoje wady i zalety. To wlasnie na nich skupimy się w tym tekście.

 

Dlaczego metody płatności to tak ważna rzecz?

 

Wyobraź sobie, że masz kawiarnię albo mały sklep. Przyjmujesz płatności tylko gotówką. Codziennie jakiś klient pyta Cię o możliwość płatności kartą a część rezygnuje, nie mając przy sobie pieniędzy w fizycznej formie. Jesteś niejako zmuszony iść z duchem czasu i rozliczać się przy pomocy kart płatniczych. To samo, tylko na dużo szerszą skalę dzieje w dziedzinie zakładów bukmacherskich online. Ludzi interesują szybkie płatności, którymi mogą zasilić swoje konto w ciągu sekund i obstawić wybrany przez nich mecz.

 

 

 

 

Jakie inne formy płatności powinien oferować polski bukmacher: PayPal a może inne popularne portfele internetowe jak Skrill czy Neteller? Jak podaje Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich znajdują się one w ofercie polskich firm bukmacherskich. Coraz większą rolę odgrywa także BLIK, który na dobre upowszechnił się w naszym kraju. Dlaczego to tak ważna rzecz? Ludzie posiadają środki w naprawdę różnych portfelach internetowych. Dla ich wygodny bukmacher powinien udostępnić jak najwięcej kanałów płatności, tak by mogli swobodnie zasilić swoje konto, w ten sposób, w jaki chcą.

 

Jakie są zalety PayPal?

 

PayPal to bardzo dobra alternatywa dla pozostałych form płatności. Wprawdzie jest ona mało popularna u krajowych bukmacherów, posiadających licencję Ministerstwa Finansów, ale istnieje jeden polski bukmacher PayPal. Jest bardzo dużo kilka czynników, które przemawiają za PayPal, za ich przykład możemy wymienić:

  • Szybkie i bezpieczne płatności – przetwarzane natychmiast wpłaty do bukmacherów, bez podawania numeru konta oraz innych wrażliwych danych jak adres zamieszkania,
  • Wpłaty zwolnione z dodatkowych prowizji – wszystkie wpłaty przez PayPal wolne od opłat u bukmacherów,
  • Duża wiarygodność – firma PayPal jest obecna na rynku już od 1998 roku,
  • Mobilna wersja serwisu –mobilna wersja PayPal działa bez problemu na smartfonach,
  • Darmowe przelewy – bezpłatne płatności pomiędzy kontami w Polsce oraz wypłaty na rachunek w banku,
  • Automatyczne płatności – możliwość ustawienia płatności automatycznych,
  • Konta walutowe – możliwość prowadzenia rachunku w kilku walutach,
  • Wszechstronna dostępność – nie tylko polski bukmacher PayPal może być odbiorcą Twojej płatności, możesz używać PayPal także do płacenia za zakupy w licznych sklepach internetowych.

Czy istnieje polski bukmacher PayPal?

 

Jak mogłeś przeczytać powyżej, wśród systemów płatności to właśnie PayPal jest jednym z wiodących, jeśli chodzi o użytkowników na całym świecie. Niestety, polscy bukmacherzy najwyraźniej nie zdają sobie z tego sprawy i ta metoda wpłaty jest relatywnie rzadko używana. Jest tylko jeden polski bukmacher PayPal a firma ta to STS. STS istnieje na rynku od 1997 roku i doskonale zdaje sobie sprawę, że szeroka oferta płatności to klucz do powodzenia w tym biznesie. Nie bez powodu pozycja STS na polskim rynku zakładów bukmacherskich jest aż tak silna. Według różnych źródeł, udział tej firmy w krajowym rynku zakładów przekracza 50%. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że pozostałe 20 firm, dzieli się drugą częścią.

 

Jakie inne metody płatności są oferowane w polskich firmach?

 

Oczywiście PayPal to nie jest jedyna forma płatności, jaka jest oferowana w polskich firmach. Bardzo popularne w naszym kraju są szybkie przelewy BLIK. Jak działa system BLIK? Jest to cześć aplikacji mobilnej banków. Wchodzisz do aplikacji swojego banku, generujesz 6-cyfrowy kod BLIK i wklejasz go na stronie bukmachera. Potwierdzasz płatność w swojej aplikacji i pieniądze w ciągu kilku sekund trafiają na Twoje saldo u bukmachera. BLIK to jeden z najprostszych w obsłudze a przy tym najbardziej efektywnych systemów płatniczych, jakie stworzono w Polsce.

 

 

 

 

Jakie formy płatności powinien oferować polski bukmacher: PayPal, Skrill i Neteller – tak przynajmniej powie większość graczy. Skrill i Neteller mają bardzo mocną pozycję na polskim rynku i korzysta z niej naprawdę wiele osób. Zdobyły swoją popularność w czasach, gdy większość graczy grała w zagranicznych kasynach. Zamiast czekać na międzynarodowe przelewy, które mogły iść nawet kilka dni, większość graczy wybierała właśnie Skrill lub Neteller. Oprócz natychmiastowego czasu realizacji, systemy te zapewniały płatność bez prowizji. Dodatkowo, pewną dozę anonimowości, bo płatność nie szła bezpośrednio z naszego imiennego konta, ale do płatności używano adresu e-mail. Zasada działania tych systemów była bardzo podobna do PayPal, różnicą jest jedynie to, że rozpowszechniły się one dużo bardziej wśród bukmacherów internetowych.

 

Podsumowanie

 

Nadchodzi nieubłagana pora na podsumowanie naszego tekstu. Polscy bukmacherzy i ich oferta nieustannie ewoluują. Prześlijmy od w miarę prostych stron do skomplikowanych platform, wyposażonych w wiele dodatkowych funkcji jak zakłady na żywo czy nawet transmisje telewizyjne. Nic dziwnego, że zmieniła się także oferta płatności. Do niedawna Polscy bukmacherzy oferowali tylko płatności kartą i przelewem. Obecnie sytuacja diametralnie się zmienia i większość z nich posiada w swojej ofercie przynajmniej kilkanaście różnych sposobów zasilenia konta. System PayPal jest jedną z nich, podobnie jak inne popularne portfele internetowe. Użytkownicy polskich bukmacherów z pewnością nie mogą narzekać teraz na ubogą ofertę metod płatności.

 

zdjęcia: pixabay.com

Tagi: Kategoria: INNE 0