Kilka wskazówek dla panny młodej, jak zorganizować bezstresowe wesele

by sobota, 9 stycznia, 2021
Wstąpienie w związek małżeński z ukochaną osobą to wielki krok w życiu każdego człowieka, a sam dzień ślubu to moment, który pamięta się przez całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby wszystko było idealne i aby całe wydarzenie przebiegło dokładnie tak, jak wyobrażaliście to sobie przez całe życie. Wraz ze zbliżaniem się tego dnia, ekscytacja rośnie, a zdenerwowanie i niepokój stają się codziennym uczuciem, ponieważ na pewno chcesz, aby wszystko było absolutnie idealne.

Zanim jednak Wasze marzenia się ziszczą, należy szczegółowo zastanowić się nad organizacją wesela. Oprócz tych najważniejszych decyzji, organizacji tak dużego wydarzenia towarzyszy duża liczba drobiazgów i szczegółów, które wydają się pozornie proste, dopóki się ich nie zrealizuje.

 

 

 

 

Ślub to dzień, w którym trzeba być pogodnym, uśmiechniętym i szczęśliwym, by wejść w nowy rozdział w swoim życiu i nie pozwolić, by stres wokół organizacji nam w tym przeszkadzał. Dlatego przedstawiamy Wam pewne triki i wskazówki, które mogą ułatwić organizację ślubu, a także dzięki ich pomocy na pewno uda Wam się uniknąć popełnienia wielu prostych błędów, które popełniło już wiele par.

 

Rozmowa z partnerem to podstawa organizacji wesela

 

Już sam fakt, że w związek małżeński nie wstępuje się samemu, ale razem z ukochaną osobą, jest wyraźną wskazówką, że cała organizacja wesela powinna opierać się na wzajemnym porozumieniu. To pewne, że od dziecka marzyliście o swoim ślubie i w swoich wizjach szczegółowo planowaliście każdy krok, ale bardzo ważne jest, abyście podzielili się swoimi wyobrażeniami i pomysłem ze swoim partnerem.

Ważne, abyście wspólnie stworzyli obraz tego, jak ma wyglądać Wasz ślub i czego oczekujecie od samego wydarzenia. Tylko w ten sposób możecie być pewni, że oboje będziecie w pełni cieszyć się tym dniem, który jest punktem zwrotnym w Waszym życiu i który stanowi drogę do szczęśliwego życia. Z tego powodu ważne jest, aby nie pozwolić, aby pewne nieporozumienia, które są powszechnie spotykane w sytuacjach stresowych, wpłynęły na Wasze samopoczucie.

Postarajcie się poświęcić cały swój czas w okresie przed ślubem sobie nawzajem i odpoczynkowi. Cieszcie się wspólnymi zajęciami, odwiedźcie spa, wybierzcie się na masaż, na weekendowy wypad… i dopiero wtedy, zadowoleni i zainspirowani, zacznijcie zamieniać swoje wspólne marzenia w rzeczywistość.

 

Planowanie budżetu – najbardziej stresująca część, która wcale nie musi taka być

 

Kiedy przychodzi czas na zajęcie się pieniędzmi i ich rozdysponowaniem na wesele, z reguły na scenę wkracza stres i zdenerwowanie, które mogą znacznie zakłócić organizację Waszego najszczęśliwszego dnia. Jednak podstawową rzeczą, której powinniście się trzymać, żeby ten etap był jak najbardziej udany, jest racjonalność, a także zdrowa komunikacja. Aby więc uniknąć kłótni i negatywnej energii już w pierwszej fazie planowania ślubu, ważne jest, aby zatrzymać się, wziąć głęboki oddech i szczerze porozmawiać z partnerem, aby wspólnie dokonać kalkulacji wszystkich kosztów.

Najważniejsze jest, aby wiedzieć ile tak naprawdę macie pieniędzy i ile jesteście gotowi wydać na swój ślub, ale skupcie się wyłącznie na pieniądzach, które fizycznie macie przy sobie, a nie na tych, które możecie dostać od gości. Ponadto ważne jest, aby w każdym momencie wiedzieć, na co zostały wydane pieniądze przeznaczone na organizację Waszego wesela. Świetnym sposobem na śledzenie wydatków jest zrobienie tabeli z listą wszystkich pozycji, które trzeba wypełnić, a także jasno sklasyfikowanych wydatków.

 

W razie wątpliwości skorzystaj z Internetu

 

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że w Internecie możesz znaleźć różne, a nawet sprzeczne informacje na różne tematy, a także przeczytać garść mniej lub bardziej konstruktywnych porad. Jednak gdy nie wiesz od czego zacząć, doświadczenia innych osób mogą okazać się bardzo pomocne.

Jeśli nie macie w swoim otoczeniu młodej pary, która mogłaby Wam przedstawić wszystko, z czym możecie się spotkać przy organizacji wesela, w internecie i na portalach społecznościowych możecie znaleźć wszystkie interesujące i przydatne dla Was szczegóły.

W końcu zwracaliście się do Internetu w przypadku wielu dylematów, jakie Was spotkały wcześniej, prawda?

Internet może być przydatny i nie służy tylko do wypełniania czasu wolnego oglądaniem filmów, robieniem zakupów, odkrywaniem celów podróży, czy obstawianiem wydarzeń sportowych u operatorów wyróżniających się w Twoim kraju (na przykład najlepsze zakłady sportowe w RPA są na Bookmaker-Expert.com). Również w ten sposób można się zainspirować, więc jeśli masz problem, bo nie wiesz, które miejsce ślubu wybrać lub jaki rodzaj sukni ślubnej chcesz mieć tego dnia, to wiele zdjęć ze ślubów na przykład na Instagramie może podsunąć Ci pomysł.

 

Wybór idealnej daty ślubu

 

Przed przystąpieniem do realizacji konkretnych kroków związanych z Waszym ślubem, konieczne jest ustalenie dokładnej daty.

Od wyboru daty zależy cała organizacja wesela – to, czy będziecie brać ślub w plenerze, czy we wnętrzach, wygląd sukni ślubnej, dekoracje i wiele innych szczegółów, które składają się na wesele.

 

Zróbcie wspólną listę gości

 

Zróbcie z partnerem wstępną listę gości, a dopiero potem skonsultujcie się z rodziną, jeśli przypadkiem o kimś zapomnieliście.

To może być jeden z najbardziej stresujących kroków, jeśli organizujecie duże wesele, jednak jeśli zdecydujecie się na skromniejszą opcję, nie powinno być problemu z wpisaniem na listę wszystkich najbliższych osób.

 

Wybierzcie odpowiednią salę weselną, taką, o jakiej zawsze marzyliście

 

Kiedy już wybierzecie datę i znacie dokładną liczbę gości, nadszedł właściwy czas na wybór lokalu weselnego.

Najlepszą radą jest sporządzenie listy wszystkich lokali w okolicy, które Wam odpowiadają i które mogą spełnić wcześniej ustalone przez Was kryteria. Następnie sprawdźcie ich oferty i porównajcie przedziały cenowe, ale pamiętajcie, że zawsze musicie połączyć stosunek ceny do jakości, aby uzyskać jak najlepsze rozwiązanie.

 

Polegajcie na guście swoim i partnera

 

Wszystkie inne szczegóły, które są ważne dla ślubu, od wyboru obrączek, sukien ślubnych, garniturów, muzyki, itp. powinny być dopasowane wyłącznie do Waszych upodobań. Razem z partnerem oddajcie się poszukiwaniom idealnych rozwiązań i zdajcie się na swój gust przy ich wyborze.

To Wasz dzień i liczy się tylko to, abyście byli zadowoleni, abyście bawili się tak jak chcecie i abyście zapamiętali tę chwilę do końca życia.

 

Podsumowanie

 

Wierzymy, że przedstawione wskazówki dotyczące łatwiejszej i prostszej organizacji wesela pomogą Wam zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i stresu. Tylko szczegółowy plan i rozwiązywanie wyznaczonych celów krok po kroku, wspólnymi siłami, bez pośpiechu i paniki może doprowadzić Was przed oblicze urzędnika stanu cywilnego bez utraty nerwów po drodze i narażania się na wielki stres.

Cieszcie się planowaniem ślubu, tak jak powinniście cieszyć się wszystkimi dniami po nim…

 

zdjęcie: unsplash.com
Tagi: Kategoria: Ciekawostki 0