Najgłośniejsze i najbogatsze wesela w historii

by sobota, 9 stycznia, 2021
Jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy, większość par odkłada znaczną kwotę na dzień ślubu, co jest naturalne, ponieważ zdarzenie to zdarza się najczęściej tylko raz w życiu. Aby zarabiać na ślubie, wcale nie trzeba oszczędzać przez kilka lat. Możesz zarabiać pieniądze, których potrzebujesz, korzystając z agregatorów witryn kasyn online, na przykład www.casinoonline777.pl, gdzie możesz znaleźć zarówno nowe, jak i stare kasyna online, aby zarabiać prawdziwe pieniądze.

Od aktorów i piosenkarzy po członków rodziny królewskiej, wielu z wyższych sfer zrobiło wiele, jeśli chodzi o budżet ślubny, aby kluczowy moment ich życia był jak najbardziej niezapomniany. Oto kilka przykładów najdroższych ślubów wszech czasów:

 

Ślub w Imperium Osmańskim

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich historycznych ślubów, dokładny koszt ceremonii w minionych stuleciach jest niejasny, jednak imperialne śluby osmańskie były znane ze swojej przepychu i wielkości. Jeśli pomysł kilkudniowego ślubu brzmi protekcjonalnie, to sułtani Imperium Osmańskiego, ich synowie i córki, znacznie go przewyższali, ponieważ śluby często trwały kilka tygodni. Jednym z takich ślubów, które odnotowano w źródłach historycznych, był związek Hatice Sultan z Muhashipem Mustafą Pasą w XVII wieku.

Ślub trwał dwa i pół tygodnia i obejmował wiele parad i ceremonii. Przez 18 dni odbywały się zawody między sportowcami i zapaśnikami, pieśni i tańce, fajerwerki, a także wiele pokazów i przedstawień teatralnych. Na tym weselu pojawiły się niesamowite sztuczne drzewa o różnych rozmiarach ze srebrnymi liśćmi. Największe drzewo miało około metrów szerokości, a kiedy 200 niewolników w niesamowitej procesji przeciągnęło je przez miasto, wszystko na jego drodze, w tym domy, zostało po prostu zburzone. Tysiące prezentów dla panny młodej, w tym diamenty, biżuteria, jedzenie, meble i inne, sprawiły, że ten ślub nie przypomina niczego, co kiedykolwiek widział współczesny świat.

 

Unia Francuska

 

Chociaż trudno to wyrazić dzisiejszymi pieniędzmi, uważa się, że ślub Małgorzaty York i Karola Śmiałego z Burgundii we Francji w 1468 r. Był wart około 200 milionów funtów. Według zapisów historycznych ekstrawagancki ślub odbył się nie we Francji czy Anglii, ale w Brugii w Belgii, gdzie Karol został kawalerem Podwiązki, co było najwyższym zakonem rycerskim w brytyjskim systemie honoru.

Uważa się, że wielkie święto trwało kilka dni i składało się z tradycyjnych średniowiecznych festiwali, takich jak turnieje rycerskie, biesiady i przedstawienia. Panna młoda była noszona na złotych noszach ciągniętych przez białego konia i miała na sobie piękną sukienkę obszytą gronostajem. W dniu jej ślubu została wykonana na zamówienie korona z perłami i brylantami.

Brytyjska rodzina królewska

 

Ślub księżnej Diany z księciem Karolem w 1981 roku był niewątpliwie najwspanialszym królewskim ślubem XX wieku, z około 750 milionami widzów transmitowanych i oglądanych. Zakres ślubu był na tyle duży, że w uroczystości w katedrze św. Pawła wzięło udział około 3500 gości. W tym czasie ślub był wart około 48 milionów dolarów (37 milionów funtów), więc nie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, ale po uwzględnieniu inflacji oznacza to, że koszt ślubu był większy niż równowartość 110 milionów dolarów (84,7 miliona funtów).). Suknię Diany zdobiło 10000 pereł, a para wybrała nie tylko jedną, ale aż 27 tortów weselnych.

 

Przedstawiciele Księgi Rekordów Guinnessa

 

Według Księgi Rekordów Guinnessa, najdroższy ślub, jaki kiedykolwiek zarejestrowano, odbył się w Wersalu we Francji w 2004 roku i kosztował oszałamiającą kwotę 55 milionów dolarów (42,4 miliona funtów). Szczęśliwymi narzeczonymi byli Vanisha Mittal i Amit Bhatia. Ojcem Vanishi jest indyjski miliarder, potentat stalowy Lakshmi Mittal, który w tym czasie był trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie.

Bogaty ślub trwał sześć dni i obejmował ceremonię zaręczynową w samym Pałacu Wersalskim, fajerwerki i koncert australijskiej piosenkarki pop Kylie Minogue pod Wieżą Eiffla oraz oficjalną ceremonię w zamku Vaux-le-Vicomte, który kiedyś należał do kanclerz króla Ludwika XIV, Nicolas Fouquet. Na weselu stulecia Wanisha i Amita wzięło udział co najmniej 1000 gości, z których każdy przyleciał z Indii do Paryża 12 samolotami i zatrzymał się w pięciogwiazdkowym Le Grand Intercontinental za 2 miliony dolarów (1,5 miliona funtów).

 

Konfederacja Hiszpańska

 

Katarzyna Aragońska wyszła za mąż za pierwszego księcia rodziny królewskiej Tudorów, Artura, starszego brata Henryka VIII w 1501 roku. Ślub był niezwykle wystawnym wydarzeniem, jednym z najbardziej luksusowych ślubów średniowiecza i byłby uważany za ekstrawagancki nawet według współczesnych standardów. Państwo młodzi ubrani byli w drogie stroje z białego atłasu, a całe siedem dni turniejów rycerskich i zawodów rycerskich było jednym z najjaśniejszych wydarzeń obchodów. Chór dziecięcy śpiewający w zamku Baynard zabawił parę po ceremonii i złożeniu ślubów.

Sama ceremonia została przeprowadzona przez ówczesnego arcybiskupa Canterbury Henry Dean i odbyła się w katedrze św. Pawła w Londynie. Na zewnątrz obok katedry wzniesiono fontannę wina. W tamtym czasie ślub był niezwykły, ponieważ był to możliwie najbardziej publiczne wydarzenie.

W przeszłości królewskie wesela odbywały się przeważnie prywatnie, a monarchowie zwykle bardzo skrywali swoje wydarzenia weselne, ale ta szczególna ceremonia była celowo imponująca i miała wielki rozgłos, próbując pokazać nowo powstały sojusz między Anglią a Hiszpanią.

 

Podsumowanie

 

Budżety na śluby gwiazd rosną i ciekawie będzie zobaczyć, kto pobije przyszły rekord świata w najdroższym ślubie wszech czasów.

Tagi: Kategoria: INNE 0