Najlepsze funkcje, jakie wprowadza najnowsza aktualizacja Telegrama

by sobota, 9 stycznia, 2021
W ostatnim czasie Telegram wprowadził ogromną aktualizację z funkcjami, które dotyczą wszystkich najważniejszych elementów, od połączeń wideo po wiadomości. Zoptymalizowano nawet narzędzie do rysowania i dodano więcej animowanych emoji. Ogromna aktualizacja Telegrama pojawiła się na wszystkich platformach. Jest wiele do omówienia, dlatego czytaj dalej, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat tej aktualizacji.

 

Edytor multimediów

 

Od teraz edytor zapewnia większą precyzję edycji, gdy rysujesz po obrazie. Gdy chcesz rysować i zmienić szerokość pędzla, przeciągnij kropkę na pasku kolorów w górę. Szerokość pędzla zmniejsza się również po powiększeniu edytowanego zdjęcia. Użytkownikom Telegrama na pulpicie edytor zdjęć umożliwia teraz przycinanie, obracanie i przerzucanie zdjęć, a także dodawanie rysunków i naklejek. Ponadto, jeśli będziesz chciał wysłać zdjęcia po edycji w wyższej jakości, możesz to zrobić w formie nieskompresowanych plików.

 

Interaktywne emoji

 

Jak twierdził Telegram, emoji są atrakcyjnym dodatkiem, ale nadal mogą zostać udoskonalone, by wrażenia z użytkowania były jeszcze lepsze. Właśnie niektóre z nich stały się interaktywne.

Teraz, wysyłając pojedynczą wiadomość do innej osoby w prywatnym czacie, wystarczy dotknąć animowanej emoji, by uwolnić jej efekt. Funkcja ta nie może być łatwiejsza w użyciu. Co więcej, jeśli Ty i osoba, z którą rozmawiasz, ma otwarty czat w tym samym momencie, i któraś z was aktywuje interaktywne emoji, efekt zostanie odtworzony dla was obojga. Wybór animowanych dodatków jest na razie skromny, ale w ciągu kilku najbliższych miesięcy z pewnością będziemy mieli do wyboru większy asortyment.

 

Nagrywanie czatów wideo i strumieni na żywo

 

Jest to szczególnie przydatne, jeżeli używasz Telegrama do przeprowadzenia bardzo ważnych spotkań lub tych, których przebieg warto by było zapamiętać. Administratorzy mogą rozpocząć nagrywanie strumienia na żywo lub czatu wideo z dedykowanego menu. Najpierw mogą zdecydować, czy chcą nagrywać audio i wideo, czy może tylko to pierwsze. Każdy wybór ma znaczenie, ponieważ w przypadku zapisywania plików wideo urządzenie wykorzystuje zdecydowanie więcej pamięci.

Po zakończeniu rozmowy lub strumienia albo po zaprzestaniu nagrywania plik zostanie automatycznie zapisany, abyś mógł go później wyświetlić.

 

Potwierdzenia odczytu dla grup

 

Jest to dość mała aktualizacja, ale niezwykle przydatna. Potwierdzenia odczytania wiadomości zawsze występowały w prywatnych czatach. Jeden ptaszek oznaczał, że wiadomość została dostarczona i dwa ptaszki, że została przeczytana. Wcześniej w czatach grupowych dwa ptaszki pojawiały się w momencie, kiedy wiadomość została odczytana choćby przez jednego z członków grupy, co nie dawało jasnej informacji, kto ją przeczytał.

Teraz, po aktualizacji można zaznaczyć wiadomość, aby sprawdzić którzy członkowie grupy ją przeczytali, taka możliwość istnieje tylko przez tydzień, wydaje się to być racjonalnym okresem.

 

Motyw czatu

 

Telegram zawsze miał niezły wybór, jeżeli chodzi o funkcje personalizacji i dostosowywania aplikacji pod własne upodobania. Teraz każdy użytkownik może wybrać swój motyw czatu.

Istnieje obecnie 8 motywów, z których każdy ma mniejsze szczegóły, które również można zmieniać tj.: animowane tła, wzory czy kolor dymków wiadomości. Teraz możesz zmienić tło okna czatu z dziewczyną w serduszka, a czat biznesowy pozostawić w szarym kolorze. Każdy motyw jest również wyposażony w unikalne tryby dzienne i nocne.

 

Prędkość odtwarzania wideo

 

Prędkości obejmują teraz opcje 0,5x 1,5x oraz 2x. Aby je zmienić podczas oglądania filmu, naciśnij przycisk menu z trzema kropkami i wybierz interesującą Cię prędkość. Ponadto, jeśli podczas danego filmu jest ważniejszy moment, który chciałbyś pokazać innej osobie, bez konieczności, żeby oglądała go od początku, możesz oznaczyć czas, który będzie uwzględniony w linku, rozpoczynającym odtwarzanie materiału od danego momentu.

 

Współdzielenie ekranu z dźwiękiem

 

Udostępnianie ekranu z dźwiękiem zostało dodane do prywatnych rozmów, które możesz prowadzić z innymi użytkownikami. Oznacza to, że dźwięk z Twojego urządzenia może być odtwarzany osobie po drugiej stronie telefonu. Aby udostępnić swój ekran podczas połączenia wideo, wystarczy nacisnąć przycisk kamery i wybrać ekran jako źródło.

 

Wydłużenie okresu przechowywania wiadomości

 

Kiedyś był to jeden dzień lub jeden tydzień, ale teraz gdy stukniesz w menu na czacie, a później przejdziesz do opcji czyszczenia historii, będziesz mógł wybrać jeden miesiąc, aby Twój czat został przechowany nieco dłużej. Jest to szczególnie przydatna opcja podczas prowadzenia rozmów biznesowych, podczas których mogą być przesyłane różne ważne dokumenty, które mogą być potrzebne w późniejszym czasie.

 

Wniosek

 

Telegram jako marka, która nigdy nie reklamowała swojej aplikacji, przykłada bardzo dużą wagę do oczekiwań klientów, które dynamicznie się zmieniają. W obecnych czasach istnieje wiele branż, w których produkty lub usługi muszą być stale udoskonalane. Idealnym wzorem w kategorii komunikatorów wydaje się Telegram, który cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Innym przykładem może być kasyno GGBet, które z dnia na dzień dodaje coraz więcej atrakcyjnych tytułów do swojej biblioteki gier, umożliwiając tym samym większy wybór dla graczy.

Obie wymienione firmy mają w swoim arsenale wiele broni, które zamierzają wytoczyć przeciwko konkurencji, także już niebawem możemy spodziewać się kolejnych dużych aktualizacji.

Tagi: Kategoria: Ciekawostki 0