Rok Metalowego Bawoła – co nas czeka w 2021

by sobota, 9 stycznia, 2021
Rok Metalowego Bawoła – co nas czeka w 2021

 

Właśnie dobiegł końca prawdopodobnie najtrudniejszy rok nowego milenium. Pandemia bezpośrednio lub pośrednio dotknęła każdego człowieka. Mając na horyzoncie szczepionkę, można być pewnym, że 2021 pod tym względem będzie o wiele lepszy. Oczywiście nie samą pandemią człowiek żyje, a na świecie dzieje się wiele innych bardzo dobrych rzeczy. Ktoś lubi automaty do gier online i udało mu się trafić największą kombinację, inna osoba z kolei dobrze obstawiła mecz piłki nożnej, a kolejnej udało się zwalczyć chorobę. Życie składa się z mniejszych i większych sukcesów, ale łączy je jedno – radość z ich osiągania, która prawie zawsze jest taka sama. Po trudnym poprzednim roku należy spodziewać się interesujących wydarzeń w 2021. Chińczycy nazywają go rokiem Metalowego Bawoła.

Jaki będzie Rok Metalowego Bawoła według chińskiego horoskopu?

 

Według podań chińskich bawół ma symbolizować pracowitość i uczciwość, która w tym roku będzie szczególnie wynagradzać osoby cechujące się tymi przymiotami. Ciężka praca ma zostać doceniona i odpowiednio wynagrodzona. Osoby zdyscyplinowane i sumienne odniosą sukces i radość w życiu. Bawół dodatkowo symbolizuje coś nienaruszalnego. To niewzruszony kolos, który twardo stąpa po ziemi i mało co jest w stanie go poruszyć.

Warto odnieść się z tym do dzisiejszych czasów. Praktycznie wszyscy żyjemy w biegu i z nostalgią wspominamy dawne czasy, kiedy można było przysiąść i beztrosko zmarnować czas na nic niewnoszące czynności. Dzisiaj takie działania byłyby opłakane w skutkach i jeśli ktoś nie wykaże się cechami symbolizującymi bawoła, poniesie klęskę na wielu polach. 2021 rok będzie promował pracowitość i dyscyplinę, dzięki którym może zbudować sobie względnie spokojne życie w tych „trudnych” czasach. Mamy coraz więcej na głowie i jeśli ktoś nie potrafi się zmobilizować do działania, wszystko zacznie mu się gromadzić i koło zadań niemożliwych do wykonania samoczynnie zacznie się nakręcać. Dlatego w tych czasach szczególnie warto zastanowić się nad tym, co można poprawić w swoich codziennych czynnościach, a bawół z pewnością wynagrodzi pracowitość.

 

2021 w Polsce pod względem ekonomicznym

 

Eksperci od lat wieszczyli kryzys gospodarczy w Polsce, a Polacy zdążyli się już przyzwyczaić, że prognozy tego typu najczęściej są mylne. Coroczny dynamiczny wzrost PKB Polski sprawiał, że w kraju nad Wisłą działo się dobrze. Praktycznie wszystkie regiony silnie się rozwijały, a rząd mógł pozwolić sobie na ambitne programy socjalne. Kryzys gospodarczy nadszedł, ale raczej nikt nie był w stanie przewidzieć rzeczywistego powodu jego wystąpienia. Koronawirus dotknął ogólnoświatowej gospodarki, zmuszając wszystkie kraje europejskie i nie tylko do inwestowania bardzo dużych pieniędzy w ratowanie przedsiębiorstw i publicznych sektorów państwowych, które zostały najbardziej dotknięte pandemią.

Z pieniędzmi publicznymi jest tak, że efekty działań z ich użyciem są niewielkie, ale widoczne przez wiele lat. Komunę, która wyniszczyła gospodarkę Polski „odchorowywano” przez ponad dwie dekady. Koronawirus pochłonął ogromne pieniądze i utrudnił funkcjonowanie dużej części podmiotów gospodarczych. Stąd przypuszczenia, że Rok Bawoła będzie pierwszym od wielu lat rokiem pod kreską. Jakoś trzeba będzie oddać te wszystkie pieniądze i odbudować się po chorobie, która przetoczyła się po całym kraju. Jak na razie sytuacja wydaje się opanowana, ale pomimo szczepionki, o bezpieczeństwie z COVID-19 można mówić najwcześniej za rok.

Wszystko to znacznie spowolniło dynamikę PKB, która pierwszy raz od lat będzie poniżej średniej w Unii Europejskiej. Sytuacja ta odzwierciedla, fakt, że nasz kraj mógł nie poradzić sobie aż tak dobrze z pandemią, jak twierdzi rząd. W końcu na pierwszym miejscu znajduje się Francja, która miała o wiele trudniejszą sytuację. Wzrost minimalnego wynagrodzenia nadal się pojawia, ale jeśli odejmie się od tego inflację, to Polacy staną się bogatsi średnio o ponad 2%.

 

Przełożone imprezy sportowe i wydarzenia rozrywkowe

 

Praktycznie wszystkie największe imprezy sportowe z 2020 roku zostały przełożone. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, olimpiada w Tokio – to tylko dwa największe wydarzenia. Oprócz nich można by wymienić kilkadziesiąt innych wydarzeń sportowych, na które Polacy czekają w 2021. Wszystko wskazuje na to, że świat nauczył się funkcjonować z koronawirusem w tle i Rok Bawoła będzie niezwykle emocjonujący. Najprawdopodobniej odbędzie się rekordowa liczba ogromnych wydarzeń sportowych, które przyciągają uwagę setek milionów ludzi na całym świecie.

Duża część producentów filmowych zdecydowała się przełożyć swoje największe premiery na 2021 rok, kiedy większość kin na świecie będzie otwarta. Ci, którzy zdecydowali się na duże premiery w poprzednik roku, niestety bardzo często musieli pogodzić się z niedostatecznymi wynikami sprzedaży. Przykładem może być film Wonder Woman 1984, który po ciepło przyjętej pierwszej części (ponad 800 milionów przychodu ze sprzedaży biletów), okazał się totalną klapą (85 milionów ze sprzedaży biletów). Dlatego 2021 będzie najprawdopodobniej obfitował w duże premiery kinowe. Jeśli kina nadal będą zamknięte, widzowie będą musieli przenieść się na popularne platformy VOD, które z roku na rok mają coraz lepszą ofertę i możliwości.

Tagi: Kategoria: INNE 0