Zabawy weselne – najciekawsze pomysły

by sobota, 4 grudnia, 2021
Ślub, to nie tylko przysięga dwojga ludzi, złożona w obecności zaproszonych gości, ale także wesele, które nierzadko wspominamy przez całe życie. Organizacja tego szczególnego przyjęcia, nie należy do łatwych zadań. Trzeba przecież zaspokoić gusta różnych, bardzo często widzących się po raz pierwszy gości. Oprócz wspaniałego miejsca, dobrego jedzenia i muzyki, liczy się także atmosfera, która decyduje o tym, jak zaproszeni przez nas rodzina i znajomi, będą tę noc wspominać.

 

 

 

 

Dobierając zabawy, należy pamiętać o przestrzeni domu weselnego. Wiele par decyduje się na stworzenie strefy chillout, w której goście odpoczywają i jednocześnie mogą grać np. w gry komputerowe lub takie oferowane przez gra kasyna online, które znajdują się w internecie. Mając do dyspozycji nieco mniejszą przestrzeń, warto dokładnie przemyśleć to gdzie będą przeprowadzane i czy  uczestnicy nie tylko wezmą w niej udział, ale przede wszystkim czy będą mieli okazję obserwować zmagania innych uczestników. Pamiętajmy, że może zdarzyć się tak, iż nie wszyscy przepadają za zabawami weselnymi. Mogą zniechęcać ich wspomnienia o tym, że biorący udział w zabawach musieli przybierać dwuznaczne pozycje, pokazywać bieliznę lub robić rzeczy wywołujące zażenowanie. Nie warto przesadzać także z ich ilością; absolutne maksimum to pięć zabaw. Poniżej znajduje się kilka propozycji zabaw z klasą, które w tym i nadchodzącym roku z pewnością spotkacie w salach weselnych.

Na początek najbardziej popularna w tym sezonie zabawa „Test Młodej Pary”. Wielu znana z aplikacji TikTok – tam też pojawiła się po raz pierwszy. Nowożeńcy, siedzą na krzesłach obok siebie, tak by nie widzieli swoich twarzy. Można oddzielić ich zasłoną. Oboje otrzymują dwie kartki z napisami „JA” i „ON/ONA”. Zadajemy pytania dotyczące ich przeszłości oraz przyszłości np. Kto pierwszy wyznał miłość, Kto poderwał, kogo? Kto będzie odpowiedzialny za finanse rodziny? Zabawa jest okazją do poznania młodej pary i ich relacji przez uczestników imprezy.

Do zabaw integracyjnych, umożliwiających poznanie się i rozmowę uczestników, które świetnie sprawdzają się na samym początku wesela, należy zabawa o nazwie „Nowe Pary”. Prowadzący imprezę prosi panie, by utworzyły koło na środku parkietu. Większe, zewnętrzne koło tworzą panowie, którzy tańczą w przeciwnym  kierunku. W momencie gdy orkiestra lub DJ przestaje grać, uczestnicy łączą się w parę z osobą, która znajduje się na przeciwko. Po zakończeniu jednego tańca, można tworzyć nowe koła i ponownie formować nowe duety taneczne. Inną, również sprzyjającą poznaniu, jest znany wszystkim „Pociąg”. Najnowsza edycja tej zabawy, przewiduje nie tylko utworzenie klasycznego pociągu, ale także przystanki w podróży dookoła świata. Goście weselni, ustawieni jeden za drugim, jak wagoniki, chodzą po sali w rytm piosenki Ryszarda Rynkowskiego pt. „Jedzie pociąg z daleka”. Wodzirej, co chwilę przerywa muzykę i oznajmia uczestnikom, że dotarli do stacji znajdującej się w jakimś kraju. I tak goście biorący udział w zabawie „Pociąg”, mogą tańczyć Zorbę, Can Cana, Sambę, Tango czy Polkę. Świetnie sprawdzającą się zabawą, jest także „Głuchy Telefon”. Polega ona na tym, że wybrani goście, stają w kręgu i muszą powtarzać na ucho, tak by nikt nie słyszał, słowo wymyślone np. przez Młodą Panią. Odbywa się to przy akompaniamencie muzyki, a słowo przekazane przez ostatniego uczestnika zabawy, przekazuje Pan Młody.

Niezwykle popularnymi zabawami weselnymi, są także te, znane z ekranu telewizyjnego. Hitem polskich wesel jest zabawa „Jaka to Melodia”, w której uczestnicy dwóch drużyn, muszą odgadnąć tytuł znanej piosenki, już po kilku dźwiękach. Można także poprosić wszystkich uczestników o odśpiewanie fragmentu utworu muzycznego. Wygrywa drużyna, której udało się odszyfrować jak najwięcej popularnych melodii. Jeszcze inną zabawą jest popularna „Familiada”. Przeciwne drużyny odgadują odpowiedzi na pytania np. skąd przyjechali goście weselni? Jaka jest ulubiona piosenka panny młodej? Jakie są wymarzone auta pana młodego? itp.

Organizatorzy wesela nie mogą także zapomnieć o najmłodszych uczestnikach imprezy. Zabawy weselne dla dzieci, powinny być początkiem świetnej zabawy. Oprócz turnieju tańca, w rytm znanych przebojów lub z różnymi gadżetami, można urządzać także poszukiwania nagród ukrytych wśród gości przy stolikach, a nawet konkurs plastyczny np. – portret Młodej Pary.

zdjęcie: istock.com
Tagi: No tags Kategoria: Bez kategorii 0