Zakłady na żywo a zakłady przedmeczowe – jaka jest różnica

by sobota, 9 stycznia, 2021
W ostatnim czasie zakłady bukmacherskie zanotowały olbrzymi postęp. Wielki wpływ na to ma rosnąca liczba miłośników hazardu w sieci. Kilkanaście lat wstecz obstawianie w trybie wirtualnym nie było tak łatwo dostępne, jak dziś. W dzisiejszych czasach każdy może typować zakłady sportowe live i zakłady prematch bez opuszczenia domu. Czym są takie typy zakładów i jaka jest między nimi podstawowa różnica, wyjaśnimy w dalszej części tekstu.

 

Zakłady sportowe na żywo – podstawowa charakterystyka

Zakłady w trybie live codziennie zyskują coraz większą popularność wśród typerów. Wszyscy renomowani polscy bukmacherzy posiadają ten rodzaj zakładów w swojej ofercie. Obstawianie na żywo jest olbrzymim zastrzykiem adrenaliny. Zakłady live pozwalają na obstawianie podczas trwania zdarzenia sportowego. Dzięki temu i z uwagi na to, co odbywa się w trakcie meczu, gracz może reagować na bieżąco.

 

Najpopularniejsze rodzaje zakładów live, które można natrafić praktycznie w każdej dyscyplinie, to:

 

  • zakład 1×2 – obstawienie trzech możliwych rozstrzygnięć: wygrana drużyny gospodarzy, wygrana drużyny gości, remis;
  • handicapy – rodzaj zakładu, w którym firma bukmacherska dolicza do wyniku spotkania dodatkowe wartości (punkty lub goły);
  • poniżej/powyżej – obstawienie ilości punktów lub bramek.

 

Istnieje szereg extra opcji, które są możliwe do aktywacji tylko dla zakładów w trybie live. One mogą pojawiać się z uwagi na przebieg spotkania. Podczas typowania na żywo możemy liczyć na wysokie kursy, lepsze rynki zdarzeń, szybkie rozliczanie kuponów, możliwość otrzymania zwrotu stawki.

 

Czym są zakłady przedmeczowe

Podstawowe rodzaje zakładów przedmeczowych generalnie są takie same, jak przy typowaniu zakładów live. Ważną różnicą jest to, że zakłady prematch można obstawić wyłącznie przed rozpoczęciem meczu. Im bliżej danego wydarzenia obstawimy zakład, tym więcej opcji dodatkowych oferują bukmacherzy.

 

Nie warto mylić zakłady przedmeczowe z zakładami długoterminowymi. Typowe zakłady prematch dotyczą spotkań, które odbędą się w dniu dokonania stawki czy za kilka dni. Natomiast długoterminowe stawki mogą być zawarte dużo wcześniej – czasami nawet o kilka miesięcy wcześniej.

 

Które zakłady są najskuteczniejsze

Na pytanie o tym, jakie typy zakładów są najskuteczniejsze – live czy przedmeczowe – nie ma stuprocentowej odpowiedzi. Zależy to od umiejętności gracza, trudności samego zakładu, wysokości kursu na spotkanie i wielu innych czynników.

 

Duże znaczenie ma też to, na jakim poziomie przygody bukmacherskiej znajduje się typer. Wszystkie rodzaje zakładów na sporty mogą stać się dość skuteczne dla graczy. Zaleca się jednak obstawiać z głową i nie komplikować drogi na starcie obstawiania. Wraz z uzyskanym doświadczeniem, możemy próbować kolejnych typów zakładów.

 

Polecamy rozpoczęcie obstawiania w trybie prematch od prostych i zrozumiałych zakładów – dokonanie stawki na liczbę bramek czy zwycięzcę. Za stosunkowo niewysoki zakład typer może pokusić się również o wytypowanie dokładnej ilości goli czy dokładnego wyniku. Przy posiadaniu odrobiny szczęścia w tym przypadku możemy nieźle wzbogacić budżet.

 

Warto też przeszukać w internecie lub podpytać bardziej zaawansowanych typerów o typy bukmacherskie. Pozwoli to ograniczyć ryzyko porażki na starcie naszego obstawiania. W sieci są odpłatne i bezpłatne typy. Zdecydowanie warto wybrać tę drugą opcję. Mniej doświadczeni hazardziści mogą po prostu napotkać się na oszustwo.

Zakłady e-sportowe w trybie live i przematch

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się esport zakłady. E-sporty można obstawiać zarówno w trybie przedmeczowym, jak i na żywo. Do najpopularniejszych dyscyplin sportowych warto zaliczyć: Overwatch, Valorant, FIFA, Call of Duty, League of Legends,  Dota 2, CS:GO.

 

Przed typowaniem zakładów na sporty elektroniczne zalecamy poświęcić trochę czasu na dogłębną analizę dostępnych typów bukmacherskich, statystyk poprzednich gier, a także na sprawdzenie reputacji buka. Aby dowiedzieć się, jaki operator hazardowy ma do zaoferowania najlepszą ofertę typów na e-sporty zaleca się sprawdzić ranking bukmacherów. Obstawiając zakłady e-sportowe, zaleca się pamiętać, że wielkie znaczenie ma również szczęście typera.

 

Warto także pilnować aktualne promocje danego operatora na bieżąco, ponieważ firmy bukmacherskie regularnie oferują graczom specjalne nagrody za obstawianie w trybie live czy prematch. Ponadto każdy renomowany podmiot bukmacherski posiada w swojej ofercie bonus za rejestrację. Do zgarnięcia nagrody wystarczy otworzyć profil użytkownika w serwisie bukmachera. Niektórzy operatorzy wymagają od graczy potwierdzenia poczty mailowej lub zapisania się do newslettera.

Tagi: No tags Kategoria: Bez kategorii 0