Marzysz o ślubie w Las Vegas? Oto co musisz wiedzieć

by sobota, 1 stycznia, 2022
Czy może być coś bardziej szalonego niż szybki ślub w mieście grzechu? Las Vegas słynie nie tylko z kasyn, bogatego życia nocnego i luksusowych hoteli, których przepych często jest nieco na wyrost.

To miasto, które nigdy nie śpi, znane jest ze swoich kultowych kaplic, w których można od ręki i zupełnie spontanicznie zawrzeć związek małżeński lub zorganizować niezapomniane wesele dla większej liczby gości. O ile sam pomysł wydaje się dość prosty, o tyle jego realizacja powinna zostać poprzedzona pewnymi przygotowaniami. Oto co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ślub w Vegas.

 

 

 

 

Najpopularniejsze kaplice ślubne w Las Vegas

 

W Las Vegas można zorganizować zarówno elegancką ceremonię pełną przepychu, klimatyczną imprezę w stylu boho, jak i pójść do ołtarza w dżinsach i zostać pobłogosławionym przez samego Elvisa w Graceland Chapel. Nie brakuje wyjątkowo oryginalnych lokalizacji, jak Neon Boneyard, zwany cmentarzyskiem neonów, czy Chapel in the Clouds – kaplica w chmurach, która znajduje się 800 metrów nad ziemią. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować przyjęcie we włoskim, francuskim lub orientalnym stylu. Przyszłych nowożeńców ogranicza wyłącznie wyobraźnia i budżet.

Nie brakuje par, które chcą podtrzymać dobrą passę i sprawdzić swoje szczęście w jednym z setek kasyn w Las Vegas. Dla wszystkich, którzy chcą poćwiczyć swoje umiejętności przed postawieniem pierwszego dolara, warto nadmienić, że strona polskiekasyno.com to świetna alternatywa dla Las Vegas.

 

Środki ostrożności i organizacja imprezy

 

Śluby w Las Vegas kojarzą się z błyskawiczną ceremonią w gronie najbliższych znajomych. Aktualnie, ze względu na obostrzenia, w zorganizowanych imprezach może brać udział do 50 osób (łącznie z prowadzącymi i obsługą). Ponadto, wszyscy zobowiązani są do noszenia maseczek w miejscach publicznych.

W Las Vegas nie brakuje hoteli, dlatego noclegi można znaleźć nawet bez wcześniejszej rezerwacji. Aby uniknąć stresów, warto jednak wybrać hotel i miejsce imprezy z wyprzedzeniem lub skorzystać z usług profesjonalnych wedding plannerów. Dostępnych jest wiele pakietów, w tym all-inclusive. W ramach podróży poślubnej można np. wybrać się na wycieczkę helikopterem i przelecieć na Wielkim Kanionem.

 

Regulacje i wymogi prawne

 

Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest zarejestrowanie się na stronie Biura Licencji Małżeńskich w Clark (Clark County Marriage License Bureau) lub udanie się do siedziby Biura osobiście. Do wypełnienia formalności niezbędny jest dowód tożsamości (np. paszport lub prawo jazdy).

Na stronie internetowej znajdują się wszystkie niezbędne informacje, z którymi powinni zapoznać się przyszli Państwo Młodzi. Te formalności nie są jednak przeszkodą przed zawarciem związku małżeńskiego. Po zarejestrowaniu para otrzymuje specjalną roczną licencję, z którą można już udać się do wybranej kaplicy i zorganizować szybką ceremonię zaślubin prowadzoną przez wyznaczonego urzędnika jeszcze tego samego dnia.

 

Koszty ślubu w Las Vegas

 

Zaplanowanie spontanicznej ceremonii ślubnej może pomóc w zaoszczędzeniu na cenach przelotów, transportu i hoteli. Warto celować w terminy poza sezonem lub te, w których w Las Vegas nie odbywają się akurat koncerty lub duże wydarzenia. Czasami przeniesienie podróży o tydzień wcześniej lub później, może pomóc w zaoszczędzeniu nawet kilkuset dolarów.

Co więcej, zawsze warto pytać o łączną cenę wszystkich opłat, ponieważ dodatkowe prowizje, w ramach opłat klimatycznych, parkingowych czy podatki mogą znacząco zwiększyć budżet całej imprezy.

zdjęcia: materiały prasowe
Tagi: Kategoria: Ciekawostki 0