Najlepsze miejsca na świecie, w których możesz zorganizować wymarzony ślub

by sobota, 1 stycznia, 2022
 

Niemal dla każdego ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Wkroczenie na zupełnie nową ścieżkę wiąże się nie tylko z prawami, ale i obowiązkami. Przed dokonaniem tego ważnego wyboru warto jednak zastanowić się nad tym, jaką oprawę będzie miał wymarzony ślub. Niektórzy preferują kameralne imprezy w małym groni, inni natomiast huczne wesela, które poprzedzone są ceremonią w kościele. Niezależnie od formy, wkroczenie w nowy rozdział życia można zorganizować w niemal każdym zakątku globu – takie właśnie możliwości daje świat bez granic XXI. wieku.

 

Imprezowy ślub w blasku neonów

 

Choć amerykański sen przestał już być czymś wymarzonym przez niemal każdego, Las Vegas nadal jest bardzo popularną destynacją turystyczną oraz weddingową. Kasyno online staje się co prawda coraz popularniejszą formą hazardu, jednak wszędobylskie stacjonarne miejsca gier to nadal zupełnie inny klimat i doświadczenia. Zorganizowanie ślubu w USA nie jest aż tak problematyczne jak mogłoby się wydawać, jednak mimo wszystko trzeba poświęcić temu nieco czasu.

 

Ślub w Las Vegas jest szczególnie dobrą opcją dla osób, które preferują przyjęcie w małym gronie osób. Zapewnienie noclegów, przelotów oraz atrakcji dla kilkudziesięciu gości mogłoby kilkukrotnie przekroczyć budżet przeciętnej polskiej pary. Decydując się na zabranie jedynie drugiej połówki, możemy już mówić o kwotach zdecydowanie niższych. Dobre połączenie do Las Vegas w okazyjnej cenie może kosztować nawet kilkaset złotych za osobę, a noclegi na kilka dni w przyzwoitych warunkach nie powinny być dużo droższe. Bogactwo atrakcji w LV zapewnią nie tylko kasyna, ale również liczne puby, atrakcje turystyczne czy sami ludzie. Towarzystwo do świętowania jest tam znaleźć niezwykle łatwo!

 

Uroczystość po polsku

 

Nasz kraj to bardzo zróżnicowane pod względem geograficznym miejsce. W Polsce znajdziemy zarówno ciekawe ośrodki górskie, jak i nadmorskie. Urokliwe zakątki otoczone naturą znaleźć można też w krainie tysiąca jezior czy z dala od cywilizacji – na przykład w województwach ściany wschodniej. Fani urbanistycznego klimatu, imprez i świateł zadowolą się z kolei największymi metropoliami – Warszawą, Krakowem, Wrocławiem czy Poznaniem.

 

Jednym z najpopularniejszych wyborów w kwestii tradycyjnych ślubów i wesel jest wynajęcie miejsca w przystosowanym do tego gospodarstwie. Na dużej powierzchni otoczonej łonem natury znajdzie się sala imprezowa, liczne miejsca do spania, a także zakątek, gdzie można oddać się ślubnym wzruszeniom. Takie rozwiązanie znacząco ogranicza konieczne do zorganizowania sprawy – wszystko załatwimy z jedną osobą, a jeśli impreza będzie wystarczająco duża, na pewno menedżer pokusi się o przyjemny rabat.

 

Nieco inną atmosferę wprowadza z kolei ślub w pałacu. Tych w naszym kraju znajdziemy całkiem sporo, jednak ich oferta ślubna będzie względnie taka sama. Różnić mogą się jednak ceną, na co warto zwrócić uwagę. Niekiedy lepiej będzie wybrać obiekt nieco bardziej oddalony, jednak atrakcyjniej wyceniony.

 

Ślub za granicą?

 

Ślub poza granicami Polski staje się coraz popularniejszym wyborem par. Jest to niejako zerwanie z otaczającymi schematami i możliwość przeżycia niesamowitej przygody. Wśród najpopularniejszych ślubnych destynacji znajdują się Włochy, Grecja oraz egzotyczne wyspy – Mauritius, Teneryfa czy Zanzibar. W zależności od zasobności portfela oraz oczekiwanej atmosfery, pary planujące ślub mogą zdecydować się na jedną z kilku opcji. Kraje europejskie, takie jak wcześniej wspomniane Włochy, oferują przede wszystkim stosunkowo łatwe i sprawne możliwości negocjacji – brak tutaj barier językowych czy stref czasowych, utrudniających komunikację.

 

Ślub na wyspie będzie z kolei świetną pamiątką i przygodą na całe życie. Niespotykana na naszym kontynencie fauna i flora towarzysząca najważniejszej chwili każdego człowieka daje niezapomniane emocje. Co więcej, pamiątki w postaci zdjęć i filmów będą nader oryginalne! Nie każdy może się bowiem pochwalić taką scenerią podczas ślubu.

Tagi: No tags Kategoria: Bez kategorii 0