Pięć różnych propozycji kart podarunkowych na prezent

by sobota, 1 stycznia, 2022


W dzisiejszych czasach ludzie mogą rozpocząć i zakończyć różne transakcje bez poruszania się o cal lub udając się do jakiejkolwiek lokalizacji cegły i zaprawy. A nawet lepiej, transakcje te mogą być przeprowadzane bezpiecznie i anonimowo bez podawania poufnych informacji, takich jak dane bankowe. Jedną z najbardziej popularnych opcji przeprowadzania bezpiecznych i anonimowych transakcji są karty upominkowe.

Karty upominkowe są znacznie wygodniejszym substytutem gotówki i świetną opcją na wysyłanie prezentów do bliskich, którzy są daleko. Dla firm jest to doskonały sposób nagradzania lojalnych klientów, zwiększania świadomości marki i zwiększania sprzedaży. Sklepy internetowe, restauracje, kasyna i inne firmy akceptują karty upominkowe jako opcję płatności.

 

Czym są karty podarunkowe?

 

Karty upominkowe to przedpłacone karty debetowe z załadowaną z góry określoną kwotą pieniędzy, którą można wykorzystać do zapłaty za towary i usługi. Karty upominkowe mogą być fizyczne lub cyfrowe. Fizyczne karty upominkowe mogą być używane w sklepach i innych fizycznych lokalizacjach, podczas gdy cyfrowe mogą być używane tylko online.

Istnieją dwa rodzaje kart podarunkowych: karty podarunkowe z zamkniętym obiegiem i karty podarunkowe z otwartym obiegiem.

 

Karty upominkowe o zamkniętej pętli

Karty upominkowe z zamkniętym obiegiem to takie, które można zrealizować tylko u sprzedawców wymienionych na karcie. Znanym przykładem jest karta podarunkowa Amazon, która może być zrealizowana tylko na stronie amazon.com i jej filiach. Istotną zaletą tego typu karty jest to, że nie wymaga ona aktywacji ani opłat aktywacyjnych. Sprzedawcy zarabiają pieniądze, gdy klienci korzystają z kart podarunkowych (ponieważ sprzedają więcej produktów, niż przewidują).

W przypadku, gdy posiadacz karty podarunkowej nie chce żadnego z produktów oferowanych przez handlowca, istnieją alternatywne sposoby jej wykorzystania. Niektórzy ludzie sprzedają swoje karty podarunkowe za gotówkę innym, którzy chcą je mieć.

 

Karty upominkowe typu „open-loop”

Ten rodzaj karty podarunkowej może być zrealizowany w prawie każdym sklepie, ponieważ działa na różnych systemach kart kredytowych. Zwykle występuje zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej. Popularnym przykładem jest karta podarunkowa visa, która może być używana w sklepach fizycznych i online, umożliwiając płatności kartą visa.

Karty z otwartą pętlą mogą być używane do płacenia powtarzających się rachunków, ponieważ można je ponownie doładować po ich użyciu. Open-loop wymaga uiszczenia opłat aktywacyjnych, aby pomóc firmie obsługującej karty podarunkowe osiągnąć zyski. Ponieważ karta podarunkowa może być używana na każdej platformie, zazwyczaj nie ma potrzeby dokonywania kompromisu.

 

Zalety i wady

 

Zalety

 • Karty upominkowe można podarować jako prezenty dla bliskich. Jednym z problemów z prezentami jest zazwyczaj fakt, że ludzie nie wiedzą dokładnie, co dostać. Wyobraź sobie, że kupujesz suknię ślubną dla przyszłej panny młodej, która już ją ma. O wiele lepiej jest dać ludziom karty podarunkowe, aby uzyskać ich prezenty wyboru niż kupowanie prezentu, który może nie być potrzebne.

 

 • Karty podarunkowe pomagają zachować prywatność ludzi, którzy nie chcą dzielić się swoimi danymi bankowymi online. Jest to doskonała opcja dla kupujących online, którzy boją się dzielić swoimi prywatnymi informacjami.

 

 • Pomaga w kontrolowaniu wydatków klientów, zwłaszcza w branży hazardowej. Casino Bee, strona z recenzjami kasyn, uważa, że brak odpowiedzialnego hazardu jest jednym z powodów, dla których rządy ociągają się z legalizacji hazardu.

Ponieważ każda karta podarunkowa ma określoną ilość pieniędzy, które może pomieścić, pomogła ona kontrolować wydatki graczy na stronach hazardowych. W tym sensie przyczynia się do promowania odpowiedzialnego hazardu.

 

 • Nie ma ograniczeń czasowych. Większość kart upominkowych ma okres ważności do pięciu lat. Oznacza to, że osoby posiadające takie karty podarunkowe mogą nie spieszyć się z podejmowaniem decyzji przed ich użyciem. Daje to prawie takie same cechy jak gotówka lub zwykłe karty debetowe/kredytowe.

 

Dla firm;

 

 • Zwiększa świadomość marki
 • Zwiększenie średniej wartości zamówienia
 • Skuteczna obsługa zwrotów
 • Zarządzanie ruchem pieszych
 • Pomaga firmom nagradzać swoich lojalnych klientów.

Wady

 • Niektórzy sprzedawcy kart nie zapewniają środków do odzyskiwania kart w przypadku utraty lub kradzieży. Kiedy więc klient zgubi kartę, zazwyczaj przepada ona na zawsze.
 • Towary zakupione za pomocą kart podarunkowych są zazwyczaj bezzwrotne.

 

 • Karty typu open-loop wymagają opłat aktywacyjnych. Te dodatkowe opłaty są głównym powodem rezygnacji większości klientów.

 

Dla firm;

 

Pięć różnych propozycji kart podarunkowych

 

Karty podarunkowe Amazon

Jest to prawdopodobnie najbardziej popularna karta podarunkowa na świecie. Z kartą podarunkową Amazon, osoba może dostać prawie wszystko na świecie, od żywności do subskrypcji filmów, książek, a nawet materiałów ślubnych. Kolejnym powodem, dla którego jest to idealna karta upominkowa jest to, że Amazon śledzi i informuje klientów o informacjach zawartych na karcie, nawet jeśli karta zostanie zgubiona.

 

Karty upominkowe Visa

Karta upominkowa Visa jest kartą upominkową typu open-loop, która może być zrealizowana wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Visa. Jest ona tak samo uniwersalna jak karta upominkowa Amazon i akceptowana również w kasynach. Jest używana przez hazardzistów online, którzy nie chcą ujawniać swoich informacji bankowych.

 

Karty Netflix

To kolejna doskonała karta upominkowa. Używana na platformie Netflix w celach rozrywkowych (oglądanie filmów i seriali). Do zrealizowania kodu podarunkowego nie jest wymagana karta kredytowa.

 

Karty upominkowe do restauracji

Posiadacze tej karty mogą ją wykorzystać w restauracji, która ją wydała, aby otrzymać dowolne jedzenie, o ile stać ich na to kartę podarunkową.

 

Karty podarunkowe z dostawą jedzenia

Żywność może być dostarczona do posiadaczy w zaciszu ich domów, gdy użyją tej karty podarunkowej.

 

Podsumowanie

 

Karty upominkowe stały się bardzo ważną częścią marketingu dla firm. Mogą one być zarówno otwarte jak i zamknięte i mają wiele zalet. Pomogły wielu firmom w budowaniu świadomości marki, nagradzaniu lojalnych klientów i zwiększaniu sprzedaży. Pomogły również osobom prywatnym w zakupie przedmiotów bez ujawniania swoich danych bankowych i w obdarowywaniu przyjaciół.

Karty podarunkowe to unikalny sposób na anonimowe wydawanie pieniędzy.

 

Tagi: Kategoria: Ciekawostki 0