Samodzielne granie w pokera czy bet on poker – co wybrać?

by niedziela, 1 stycznia, 2023


Choć najpopularniejsza odmiana pokera to Texas Hold’em, gracze z całego świata bawią się jeszcze przy kilku innych rodzajach tej gry karcianej. Co więcej, prężny rozwój hazardu internetowego sprawił, że do tej puli dodać można jeszcze kolejne sposoby na zabawę, opartą o pokera.

Jedną z największych ciekawostek, z których chętnie korzystają gracze z Polski, jest tak zwane bet on poker, czyli obstawianie pokera. Choć nie jest to bezpośrednia konkurencja dla Texas Hold’em, warto ją wypróbować!

 

Czym w zasadzie jest obstawianie pokera?

Bet on poker, czyli obstawianie pokera, nie jest szczególnie skomplikowanym zajęciem. Podstawą zabawy jest krupier, który wykłada na stół karty – zarówno te wspólne, jak i dla każdego z sześciu „graczy”. Karty są widoczne dla typujących, których to zadaniem jest obstawienie zwycięskiego „zawodnika” lub zwycięskiej kombinacji. W zależności od prawdopodobieństwa danego zdarzenia, kursy na konkretne typy będą diametralnie się od siebie różnić, dokładnie tak jak w klasycznych zakładach sportowych.

Obstawianie pokera dostępne jest na stronach typu casino online, jak i u kilku bukmacherów z Polski. W drugim przypadku, zabawa ta posiada dedykowaną zakładkę, którą łatwo powinno dać się odnaleźć. Kasyna internetowe najprawdopodobniej będą posiadały bet on poker gdzieś pośród wszystkich innych gier.

 

W którym rodzaju pokera da się wygrać więcej?

Odpowiedź na pytanie, który z rodzajów pokera jest bardziej zyskowny, praktycznie nie istnieje. Wszystko zależy od szczęścia gracza, jego umiejętności, a także podejmowanych przez niego decyzji. Stawiając mniej ryzykowne zakłady na pokera, najczęściej można liczyć na mnożnik rzędu 1,5–3. W przypadku samodzielnej zabawy, na przykład w Texas Hold’em, stawka wygranej będzie różna w zależności od konkretnej partii.

Jeśli chodzi o dynamikę rozgrywki, ta na pewno będzie większa w przypadku samodzielnego uczestnictwa w pokerowych grach. Obstawienie pokera łączy się z każdorazowym rozegraniem pełnej partii, które dodatkowo przeplatane są czasem oczekiwania na zakłady typerów. Gra przy pokerowym stole na własną rękę bardzo często będzie przebiegała o wiele szybciej, a co więcej, część z partii na pewno nie dojdzie nawet do fazy turn.

 

Znajomość zasad gry ważna niezależnie od formy pokera

Niezależnie od tego, którą z wersji pokera będziesz chciał wybrać, konieczne jest znanie zasad tej gry. Bez nich ciężko będzie oszacować szanse na powodzenie zakładu czy tworzenie nieco bardziej kreatywnych i ryzykownych typów. Oczywiście w przypadku bet on poker można sugerować się wysokością kursów na dane zdarzenie, jednak nie zawsze jest to dobra opcja.

Samodzielne zasiadanie przy pokerowym stole wymaga jeszcze większej wiedzy, szczególnie z zagrywek i taktyk. Dzięki temu o wiele łatwiej jest mierzyć się z graczami, tym bardziej tymi początkującymi. Znajomość siły konkretnych układów oraz podstaw prawdopodobieństwa pomoże w zgarnianiu żetonów od oponentów. Bez choćby podstaw nie ma sensu zasiadać do stołu.

 

Legalność bet on poker w Polsce

Warto zauważyć, że bet on poker jest w pełni legalną rozrywką hazardową w Polsce. Na mocy odpowiednich ustaw, gracze są bezpieczni i obstawianie pokera nie sprawi im żadnych problemów prawnych czy skarbowych, oczywiście o ile zabawa będzie odbywała się na stronach legalnych bukmacherów i kasyn online.

Podobnie ma się oczywiście sprawa tradycyjnej gry w pokera. Texas Hold’em oraz pochodne tej gry uruchomić można na legalnie działających portalach hazardowych, których pełną listę znaleźć można na rządowej stronie. Co więcej, na mocy prawa europejskiego, legalne są również kasyna i strony hazardowe, które posiadają odpowiednie licencje na działalność w Europie, na przykład z podmiotu, jakim jest Curacao eGaming.

Tagi: Kategoria: Ciekawostki 0