[responsive-menu menu="header_menu"]
„najpiekniejszy

Archiwum kategorii ‘ Lista Przebojów ’

7/7 PREZENTACJA – Zespół Czereśnie

Na pewno wielu z Was przyzwyczaiło się już do obrazu nie potrafiących grać i fałszujących lub udających, że grają zespołów weselnych. Całe szczęście, że istnieje wąska, bo wąska ale jednak grupa sprofesjonalizowanych muzyków w branży weselnej.  Zawsze mnie interesowało, jak praca nad takim projektem wygląda zza kulis. Zespoły miewają próby – to oczywiste, ale czasem też muszą nagrać coś nowego np.: na stronę internetową. Czy profesjonalny zespół weselny różni się, tak na prawdę, czymś od zespołu nieweselnego? Dochodzę do wniosku, że tylko… repertuarem.

ZESPÓŁ CZEREŚNIE nagrywał 15 listopada swoje nowe demo w studio LWW. Dlaczego tam? Bo w Polsce są tylko dwa miejsca, gdzie nagranie na setkę tak brzmi.  Zespół nie chciał oszukiwać nagrywając każdy instrument z osobna i nagrał wszystko na żywo, wyłącznie wokale były dogrywane później.

Praca w studio różni się od pracy na koncercie, czy na weselu, na żywo zawsze dochodzą emocje, nasze i gości, zaś w studio niczego nie da się oszukać. Brak profesjonalizmu szybko wychodzi na jaw. To najlepszy i najcięższy sprawdzian dla każdego muzyka. Ale my to kochamy!- mówią muzycy z ZESPOŁU CZEREŚNIE.

Demo zostanie wydane na płycie, którą zespół będzie rozdawał na Targach Ślubnych na warszawskim Torwarze w dniach 8 i 9 grudnia 2012 roku.

zdjęcia: materiały prasowe ZESPÓŁ CZEREŚNIE

Nowym trendem w polskiej branży muzycznej jest uroczysta oprawa ceremonii ślubnych w wykonaniu zawodowych artystów muzyków – śpiewaków i instrumentalistów. Jedną z bardziej popularnych śpiewaczek zapraszanych na ceremonie ślubne w Polsce jest sopranistka Dorota Baran – Błaszczyk, absolwentka wokalistyki Akademii Muzycznej. Solistka specjalizuje się głównie w wykonawstwie muzyki sakralnej, występuje podczas prestiżowych festiwali i wydarzeń muzycznych.

Artystka koncertuje m.in.: w pięknych kościołach Polski, podczas których prezentuje bogactwo literatury muzycznej okresu baroku, jak również przede wszystkim, przybliża publiczności dzieła muzyki religijnej. Oddzielnym nurtem jej działalności artystycznej są występy na uroczystościach sakralnych przy udziale władz kościelnych – Biskupów i innych ważnych osobistości Kościoła Katolickiego – jak również podczas Ceremonii Ślubnych. Poniżej publikujemy wybrane opinie i podziękowania Młodożeńców za uświetnienie śpiewem ceremonii zaślubin w kościele:

Dziękuję pięknie za śliczną oprawę muzyczną w Pani wykonaniu. Na pewno pozostanie to do końca życia w naszej pamięci, jak i w pamięci naszych gości, którzy dzięki Pani głosowi i całej atmosferze wzruszyli się do łez. Pozdrawiam serdecznie, Magda z Wrocławia

* * *

W związku z zamieszaniem i napiętym „grafikiem” w dniu ślubu, chciałabym teraz zarówno w moim, mojego męża, jak i naszych gości imieniu serdecznie podziękować za piękną oprawę muzyczną naszego ślubu. Pani natomiast swoim pięknym głosem uczyniła z naszego ślubu jeszcze większe i piękniejsze przeżycie, podnosząc tym samym jego rangę. Po ślubie dostawałam niekończące się pochlebstwa na Pani temat, dlatego jeszcze raz bardzo dziękujemy za uświetnienie tak ważnego dla nas dnia. Życzę szczęścia i wielu sukcesów w życiu!

Agnieszka i Michał z Warszawy

* * *

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniałą oprawę muzyczną naszego ślubu. Kwestia repertuaru była bardzo drążona, dlatego jesteśmy ogromnie wdzięczni za przygotowanie wybranych pieśni, pomimo faktu, że organista pracuje w innym województwie niż Pani. Tylko profesjonaliści mogą sobie pozwolić na „próby na odległość” :). Pieśni stworzyły wspaniały klimat podczas mszy. Wszyscy goście byli zachwyceni Panią. Ma Pani przepiękny głos, którego można słuchać godzinami i cały czas będzie on przysparzał ciarki na całym ciele. Jak tylko to będzie możliwe, na pewno wybierzemy się na Pani koncert, by jeszcze raz móc poczuć te emocje. Pozdrawiamy, Ola i Bartosz z Gliwic

Źródło opinii: www.slubspiew.eu

zdjęcia: materiały prasowe

PREZENTACJA – Ginger Tunes

Jak ważna jest muzyka na weselu, nie muszę przekonywać nikogo. Nikt chyba nie wyobraża sobie szampańskiej zabawy bez odpowiedniej oprawy muzycznej. I nie ważne czy jest to eleganckie przyjęcie z jazzową muzyką prosto z Nowego Jorku, czy swojska biesiada z ludowymi przyśpiewkami, albo klubowa impreza dla miłośników chilloutu. Każde wesele wymaga odpowiedniej muzyki. Z przyjemnością przedstawiam Wam uśmiechniętych, pozytywnie zakręconych, ale przede wszystkim niezwykle utalentowanych wokalistów i instrumentalistów z grupy GINGER TUNES. ZOBACZ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ.

zdjęcia: materiały prasowe GINGER TUNES

6/6 Niezapomniane wesele z GINGER TUNES

Jak ważna jest muzyka na weselu, nie muszę przekonywać nikogo. Nikt chyba nie wyobraża sobie szampańskiej zabawy bez odpowiedniej oprawy muzycznej. I nie ważne czy jest to eleganckie przyjęcie z jazzową muzyką prosto z Nowego Jorku, czy swojska biesiada z ludowymi przyśpiewkami, albo klubowa impreza dla miłośników chilloutu. Każde wesele wymaga odpowiedniej muzyki. Z przyjemnością przedstawiam Wam uśmiechniętych, pozytywnie zakręconych, ale przede wszystkim niezwykle utalentowanych wokalistów i instrumentalistów z grupy GINGER TUNES. Założycielką grupy jest Agnieszka Radzikowska, a muzycy tworzący zespół to uczestnicy wielu znanych Wam telewizyjnych muzycznych programów, m.in.: X Factor, Must be the Music, czy Szansa na Sukces. Założycielom GINGER TUNES zależało na połączeniu polskiej tradycji weselnej, ze stylistyką i kunsztem przyjęć zachodnioeuropejskich oraz amerykańskich. Światowy repertuar, niezwykłe głosy, energia i fantastyczne aranże. O muzyce jest pisać ciężko 😉 To tak, jakby opisywać smak potraw. Najlepiej spróbować. Podobnie jest z muzyką. Najlepiej posłuchać. Dlatego zapraszam Was na stronę GINGER TUNES gdzie możecie nie tylko posłuchać, ale również obejrzeć zespół w czasie wesela. Polecam zwłaszcza materiały video, gdzie niesamowici skrzypek i saksofonista fantastycznie interpretują utwory muzyki pop! Ja jestem zachwycona! Grupę tworzą osoby o wykształceniu muzycznym. GINGER TUNES oferuje również profesjonalną konferansjerkę i prowadzenie wesela. W ich ofercie nie ma przaśnych i nierzadko żenujących zabaw. Są za to pomysłowe, pełne rozrywki i zaangażowania gości zabawy integracyjne, np.: Jaka to melodia?, Wyginam śmiało ciało (ten pomysł mnie wyjątkowo zachwycił, bo mam ogromny sentyment do Madagaskaru) czy Pociąg po Europie w trakcie którego goście muszą odtańczyć taniec danego kraju. GINGER TUNES zapewniają obsługę wesel międzynarodowych, w językach: angielskim, rosyjskim, niemieckim i włoskim. Zespół szczegółowo omawia z Parą koncepcję wesela, uwzględniając narodowe tradycje, folklor i muzykę. Przykład wesela międzynarodowego znajdziecie na zdjęciach poniżej, gdzie wokalistka wystąpiła w seksowym stroju bawarskiej pastereczki 🙂 Cudna! Pamiętajcie wybierając muzyków na swój ślub, że ich rola nie może ograniczać się wyłączenie do odtwarzania szlagierów muzycznych. Wesele to nie koncert, gdzie wokalista lub zespół są gwiazdami i cała impreza odbywa się pod ich dyktando. Wesele jest Waszym dniem! Elastyczność, wszechstronność, ale i ogromne doświadczenie z programów muzycznych, koncertów plenerowych i imprez integracyjnych jest największym, obok talentu i głosu kapitałem GINGER TUNES. Posłuchajcie ich koniecznie TU 🙂

zdjęcia: materiały prasowe GINGER TUNES

8/9 Pieśni na ceremonii ślubnej

Podczas uroczystości ślubnych w kościele nie powinno zabraknąć pięknej muzyki. Oprawa muzyczna ceremonii potęguje wrażenia podniosłości i niezwykłości zaślubin Młodej Pary. Jak wielkie znaczenie dla zbudowania odpowiedniej atmosfery uroczystości ma muzyka, możemy przekonać się sami, próbując oglądnąć nawet najznamienitsze dzieło kinematografii… przy wyciszonym odbiorniku.

Tradycyjnie w tym szczególnym Dniu Ślubu wykonywana jest pieśń ku czci Matki Boskiej Ave Maria ! Na przestrzeni wieków wielu wybitnych kompozytorów pisało utwory o tematyce maryjnej. Najbardziej znane, to kompozycje AVE MARIA: (kliknij na niebieskie tytuły, aby odsłuchać wykonanie) Ave Maria F. Schuberta, Ave Maria Ch. Gounoda/J.S. Bacha, czy Ave Maria G. Cacciniego. Każdy z tych jakże odmiennych w charakterze utworów cechuje się wyjątkowym pięknem.

Zgodnie z prawidłami liturgii Mszy Św., najodpowiedniejszą chwilą na wysłuchanie pieśni Ave Maria jest moment Ofiarowania (po nałożeniu obrączek). W trakcie Komunii Św. wymagane jest wykonanie pieśni o treści stricte eucharystycznej, np. Panis angelicus C. Francka (Chleb anielski).

Szanując powagę Domu Bożego, pieśni o charakterze świeckim nie powinny znaleźć się w programie ceremonii. Dopuszczalne jest prezentowanie klasycznych utworów o tematyce świeckiej (np. o miłości) przed Mszą Św. Zgodnie z międzynarodową tradycją, dostojna aria o tematyce miłosnej Caro mio ben G. Giordaniego wykonywana jest właśnie przed rozpoczęciem liturgii ślubnej. Do kanonu pieśni ślubnych Młoda Para może dołączyć inne pozycje z repertuaru światowej klasyki: Ave verum W. A. Mozarta, Domine Deus A. Vivaldiego, Laudate Dominum W. A. Mozarta i wiele wiele innych.

Podczas udzielania sakramentu ślubu do obowiązków organisty należy wykonanie niektórych części stałych i zmiennych  Mszy Św., w  tym  również Psalmu oraz Hymnu do Ducha Św. Aby wypełnić muzycznie pozostałe momenty Mszy Św., a więc Wejście, Ofiarowanie, Komunię Św. czy Uwielbienie, warto zaprosić zawodowych muzyków. Wykonanie Alleluja lub innych części stałych np. Agnus Dei można również powierzyć zaproszonym artystom.

Niewątpliwie podczas ceremonii zaślubin najbardziej popularny jest śpiew. Z kolei spośród głosów, z uwagi na krystaliczność brzmienia, najbardziej pożądany jest najwyższy głos żeński – sopran. Na uroczystość można zamówić również dobrej klasy skrzypka. Należy pamiętać, iż profesjonalny akompaniament dla solistów oraz zapierającą dech w piersiach moc z prawdziwych kościelnych organów może wydobyć tylko organista koncertujący.

Warto zadbać o to, aby w tym jedynym w życiu Dniu, towarzyszyły Młodej Parze cudowne pieśni w profesjonalnym wykonaniu zawodowych muzyków. Utwory, które możecie odsłuchać w tym wpisie wykonane zostały przez niezwykle utalentowaną śpiewaczkę DOROTĘ BARAN-BŁASZCZYK.

zdjęcia: materiały prasowe

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Film ślubny Lada Moment Studio
Fotograf ślubny Warszawa, Robert Przepiórka Fotografia

suknie ślubne
Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress