ZTS – Pachnąca Sól

by wtorek, 15 grudnia, 2009


Jeśli planujesz małe wesele, możesz przygotować słoiczki z solą kąpielową dla swoich gości! Jak to zrobić? To bardzo proste! Sprawdź sama! Radzę wcześniej przygotować potrzebną ilość słoiczków oraz zbierać płatki róż (można je po zerwaniu z główki róży zamrozić w torebce foliowej).

MATERIAŁY

płaskie słoiczki

płatki róż

kolorowe materiały, len, płótno, juta

cytrusy (pomarańcze, cytryny, limonki)

sól morska (jedno pudełko wystarcza do napełnienia 4 słoiczków) – 4,99 zł/sztuka

zioła w doniczkach (bazylia, oregano, mięta) – 3 zł/sztuka

kolorowe tasiemki – 6 zł/rolka

Owoce cytrusowe myjemy i kroimy na dość grube plastry (ok. 5 mm). Na jeden słoiczek potrzebne będą po 2 plasterki pomarańczy, limonki i cytryny. Na dno słoiczka układamy duży plaster pomarańczy i zasypujemy go warstwą soli morskiej, następnie układamy drugą warstwę owoców i ponownie zasypujemy. I tak samo robimy z kolejną warstwą. Ostatnią warstwą musi być sól.

W przypadku płatków i ziół najpierw na dno wysypujemy warstwę soli (ok. 2 cm) później kładziemy na to płatki róży lub liście ziół i zasypujemy je odrobiną soli.

Kolej na wykończenie słoiczków! Z tekturki wycinamy koło (można też odrysować talerz) i na jego podstawie wycinamy z tkaniny krążki. Ważne! Krążek musi być większy od średnicy słoiczka o ok. 15%. Zanim przewiążecie słoiczek wstążeczką, warto pomóc sobie gumką, która ładnie naciągnie tkaninę.

I gotowe! Możecie doczepić do wstążki karteczkę z nazwiskiem gościa, albo podziękowania za przybycie i informację, że sól wykonałyście same!

zdjęcia: BRIDELLE

* * *

Chcesz, aby Twoje produkty zostały tak samo zaprezentowane? Jak to zrobić? Sprawdź tutaj ZGŁOŚCIE SIĘ!

Tagi: , Kategoria: BIG BOOK 0