Stylizacja stołów

by piątek, 24 września, 2010
Dla osób poszukujących stylizacji weselnych stołów, przygotowałam świetny set różnego rodzaju dekoracji. Nowoczesne, romantyczne, tradycyjne, rustykalne, orientalne. Każda inna, każda niezwykła, każda wykorzystująca motyw przewodni ślubu. Przyjrzyjmy im się bliżej.

* * *

LEWE ZDJĘCIE: ognista, trójkolorowa, zdecydowana dekoracja. Trzy kolory – biel, czerń i czerwień stanowią doskonałe połączenie i oddają charakter nowoczesnego i surowego przyjęcia.

PRAWE ZDJĘCIE: orientalna, wielokolorowa, niebanalna. Gorące kolory Dalekiego Wschodu. Indyjskie dodatki – latarenki, które doskonale rozświetlą stoły, miedziane świeczniki i pojemniki na kwiaty. Dla miłośników wschodniego stylu – bajka!

* * *

LEWE ZDJĘCIE: dwukolorowa, świeża, bezpretensjonalna. Tulipany, jak żadne inne kwiaty kuszą kolorami od bieli do czerni. Nie znam innego gatunku kwiatów, który by pasował praktycznie do każdego rodzaju stylizacji. Proste, szklane dodatki wydobędą piękno z tych pozornie pospolitych kwiatów.

PRAWE ZDJĘCIE: dalekowschodnia, w obowiązkowych ciepłych kolorach, pachnąca kwiatami wiśni. Połączenie nowoczesnego Hong Kongu i tradycyjnego Pekinu. Jednokolorowe kwiaty w jednym gatunku (jaskry) doskonale nadają ton całej aranżacji.

* * *

LEWE ZDJĘCIE: romantyczna, pastelowa, dostojna. Moja ukochana Anglia! Róże, peonie, jaskry i hortensje. Ogrodowe dodatki – amfory, wazy, a nawet cynowe konewki. Bogato zdobione dodatki papeteryjne. Dużo świec i ogólne wrażenie słodkiego przepychu!

PRAWE ZDJĘCIE : nowoczesna, amerykańska, bezkompromisowa. Kolejne zdecydowanie połączenie najmocniejszych kolorów, wzbogacone elementami kubistycznymi.

* * *

LEWE ZDJĘCIE: modernistyczna, artystyczna i bardzo stylowa. Oczywiście nowojorska! Abstrakcyjna, metalowa rzeźba pośrodku łączki z owsa w której zakwitły wielokolorowe kwiaty. To wielowymiarowy NEW YORK!

PRAWE ZDJĘCIE: wysmakowana, wyrafinowana, włoska stylizacja. Perfekcyjnie dobrane kolory, jednogatunkowe kwiaty, obowiązkowe świece! Włoski styl, minimalizm podszyty najlepszą jakością!

* * *

PEŁNE ZDJĘCIE: pełne gracji i wdzięku, z fantazyjnie uplecionymi wiązankami stylizacji w stylu japońskim. Obowiązkowo kwiaty w odcieniach czerwieni (na Dalekim Wschodzie czerwień to kolor szczęścia i dostatku). Obowiązkowo gałązki kwitnącej wiśni. Obowiązkowo eleganckie, smukłe, strzeliste jak drapacze chmur wazony. Stylizacja oszczędna w środkach, ale bardzo symboliczna.

* * *

LEWE ZDJĘCIE: paryski szyk z nieodłącznym jego symbolem – wieżą Eiffla! Piękna budowla z drucików, dodatkowo została udekorowana lampkami (takimi jak choinkowe), co po zmroku doda całej konstrukcji niezwykłej lekkości. Eleganckie kwiaty, starannie połączone kolory. Szyk, smak i elegancja!

PRAWE ZDJĘCIE: nowe życie, nowy świat, nowe kolory! Odbiegająca znacząco od europejskich czy azjatyckich – świeża stylizacja rodem spod opery w Sydney. Projektanci pokusili się o stworzenie szkieletu najsłynniejszej budowli Australii. Kolorystyka – zdecydowana, nie więcej niż trzy kolory, ale w bardzo intensywnych odcieniach.

* * *

LEWE ZDJĘCIE: bezpretensjonalna, rustykalna, ogrodowa. Stylizacja nawiązująca do ogrodowych przyjęć i pikników. Wykorzystane rośliny ogrodowe i naturalne dodatki – drewniane skrzyneczki, podkładki z pni drzew. Obowiązkowe materiały z recyclingu – słoiczki i puszki!

PRAWE ZDJĘCIE: glamour, bogata i bardzo, bardzo piękna stylizacja a la LA. Mistrzowska aranżacja roślin doniczkowych (!!!), które w nowoczesnych, prostych donicach do złudzenia przypominają palmy! Jest to najbardziej kreatywna stylizacja spośród tu przedstawionych.

* * *

PEŁNE ZDJĘCIE: szalona, obłędna, pełna fantazji i oryginalności. Coś dla miłośniczek mody! Cudowny bucik z chrobotka i mchu. Do tego amarantowe peonie i takie same dodatki. Włoska stolica mody, nie zawiodła i tym razem! Jeśli nie wiesz, jak zrobić takie buty, projektanci sugerują wykorzystanie prawdziwych butów… Przyznam, że pomysł jest bardzo kontrowersyjny i ekstrawagancki. Chyba że byłyby to buty samego Christiana Louboutin 😉

zdjęcia: DRESS THE TABLE