10/10 Rerekumkum czyli Patykwia w zielonej akcji!

by czwartek, 23 czerwca, 2011
Z ogromną radością goszczę pracownię florystyczną PATYKWIA ponownie na naszych łamach (wcześniejszy wpis, zobacz TU). Przy ich poprzedniej realizacji, zachwycałam się kreatywnością właścicielek i ich otwartością na materiały, dodatki i rozwiązania. Ale ta aranżacja, którą dziś Wam chcę pokazać, po prostu mnie powaliła! Jest FANTASTYCZNA!!! Jestem zachwycona faktem, że w Polsce są floryści i dekoratorzy, którzy mają w sobie tyle inwencji i kreatywności, aby stworzyć, tak wielowarstwowe i wieloelementowe dekoracje. Punktem wyjścia dla aranżacji tego ślubu były zaproszenia Uli i Franka  – z motywem żabki i muchy (namalowanymi przez Ulę!). Oczywiste było zatem, że dekoracje powinny nawiązywać do motywu żabkowego. I takie właśnie były! Ale pomysłowość w nawiązaniu do bagien i stawów, które niekoniecznie estetycznie się kojarzą powaliła mnie na kolana! Zobaczcie zresztą sami, jakie elementy zostały wykorzystane przez PATYKWIĘ.

* * *

Na tarasie pojawiła się oryginalna stara balia- staw. W nocy świecące świece-lilie wodne dawały wspaniały klimat na tarasie.

Plan stołów ozdobiony żabkami i ogromnymi liśćmi i tatarakiem.

* * *

Piękny niebieski agapant pojawił się w szklanych kulach. Motyw wody, obok motywu żabek był obowiązkowy w tej stylizacji.

* * *

W szklanych kulach znalazł się żabi skrzek, czyli żelowe kulki. Na nich umieszczono rojniki.

* * *

Na stołach w skrzyneczkach wypełnionych żelowymi kulami były także rojniki. W szklanych misach znalazły się kamienie w pięknych, starannie dobranych kolorach.

* * *

Rodzice Młodych dostali w prezencie skrzynki z posadzonymi roślinami w zielono-biało-bagiennych kolorach.

* * *

Kompozycje na stołach to majstersztyk! Numerki na stoły stały w turkusowych karafkach, w których był tatarak (własnoręcznie zbierany przez florystki).

* * *

Zaproszenie zaprojektowane i namalowane przez Pannę Młodą!

Motyw żaby jest słodki! Każdy gość otrzymał cudną żabkę na pamiątkę!

* * *

Jaka dbałość o detale – zobaczcie, jak dobrano kolor świec!

* * *

Bukiet i butonierki były z elementami brunii (to ta roślina z szarymi kulkami) ponieważ Uli bardzo się spodobały.

* * *

Żabki prosiły, aby zabrać je ze sobą po polsku i niemiecku, ponieważ Pan Młody jest Niemcem 🙂

zdjęcia: PATYKWIA