10/10 Romantyczny miesiąc miodowy w Polsce

by czwartek, 22 grudnia, 2011
Podróż poślubna jest doskonałym zakończeniem przygody związanej z organizacją ślubu i wesela! Wspólnie spędzony czas, w jakimś wyjątkowym miejscu pozwoli Wam nie tylko odpocząć, zrelaksować się, ale także spędzić czas z dala od problemów dnia codziennego.

ZANKYOU przygotowało dla Was listę 8 najromantyczniejszych miejsc w Polsce, gdzie warto spędzić miesiąc miodowy. Polskie przysłowie mówi: Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Często niedoceniana przez nas Polska, posiada wiele pięknych miejsc, do których warto wybrać się na romantyczną wycieczkę. Podróż poślubna w Polsce pozwoli Wam oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze!

W zaplanowaniu takiej podróży poślubnej pomoże Wam Lista Prezentów Ślubnych, na której możecie umieścić poszczególne etapy podróży. Goście weselni będą mogli wręczyć Wam w prezencie najromantyczniejszą podróż poślubną!

Miejsce 8

Wyspa Wolin

podróż poślubna na wyspę wolin

Wyspa Wolin - źródło: wyspawolin.pl

Wyspa Wolin w całości objęta jest Wolińskim Parkiem Narodowym. Wyspa Wolin to pas 95 metrowych klifów, lasy z naturalnymi formacjami buczyny pomorskiej, niepowtarzalna delta Świny wraz z jej rozlewiskami (cudowna panorama z punktu widokowego na wzgórzu Zielonka niewątpliwie Was zachwyci!). Kilometr od Międzyzdrojów znajduje się rezerwat żubrów.

Miejsce 7

Karpacz

najromantyczniejsze miejsca na podróż poślubną w polsce

Dziki wodospad w Karpaczu - źródło: karpacz.net

Poza szeroką gamą sportów zimowych, Karpacz oferuje także piękne widoki karkonoskich gór. Karkonosze polecane są na podróż poślubną dla osób, które chcą wypocząć w pięknych okolicznościach natury, które zachęcają do spacerów, wejścia na Śnieżkę czy wizyty w licznych muzeach.

Miejsce 6

Łeba

romantyczna podróż poślubna w polsce- łeba

Ruchome piaski w Łebie - źródło: leba.zaprasza.pl

Największy w Europie obszar ruchomych wydm, znajdujący się między Łebą a Rowami, to kolejna propozycja na romantyczną podróż poślubną w Polsce. Można tam obserwować niesamowite zjawisko przesuwania się piasku, który rocznie pokonuje 10- 12 m, zasypując w ten sposób Jezioro Łebskie. Polskie ruchome piaski to propozycja dla osób, które marzą o miesiącu miodowym na pustyni. Łeba, podobnie jak Sahara, zachwyca podróżnych efektem tzw.: Śpiewających piasków, czyli dźwięku wydawanego przez wprawione w ruch ziarenka piasku.

Miejsce 5

Przełom Dunajca

Spływ przełomem Dunajca - źródło: flisacy.com.pl

Przełom rzeki Dunajec przebiega przez wapienne pasmo górskie Pienin między Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Rzeka Dunajec, stanowiąca prawy odpływ Wisły, turystów wieloma atrakcjami. Na młode małżeństwa czekają tu między innymi: Spływ Dunajcem (atrakcja na skalę europejską), dogodne warunki dla kajakarzy i niepowtarzalne widoki.

Miejsce 4

Hel

podróż poślubna na hel

Hel - źródło: gohel.pl

Przez wielu nazywany Początkiem Polski– Hel jest świetną propozycją na podróż poślubną. Otoczony z trzech stron wodą morską, posiada piękne, piaszczyste plaże i lasy sosnowe. Turystyczną atrakcją Helu jest fokarium, gdzie zobaczyć możemy zwierzęta, które trudno dziś spotkać na polskich plażach. Niekwestionowaną zaletą Helu jest bliskość Trójmiasta, do którego warto pojechać, decydując się na miesiąc miodowy nad Bałtykiem.

Miejsce 3

Zakopane

miesiac miodowy w zakopanem

Morskie Oko - źródło: izakopane.eu

Niezależnie od pory roku i pogody, Zakopane zachwyca pięknem gór i niepowtarzalnym, góralskim klimatem. Miesiąc miodowy w drewnianej chatce z widokiem na Tatry to romantyczny pomysł na polską podróż poślubną! Grillowany oscypek z żurawiną i grzane wino na szczycie Gubałówki, przejażdżka bryczką nad Morskie Oko czy wspinaczka na Giewont- tutaj każde młode małżeństwo znajdzie coś dla siebie! Podróż poślubną w Tatry warto połączyć z wycieczką do Królewskiego Krakowa.

Miejsce 2

Mazury

Jeziora Mazurskie na miesiąc miodowy

Jeziora Mazurskie - źródło: mazury.info.pl

Kraina Wielkich Jezior to niekwestionowane bogactwo naszego kraju. Nie przypadkowo Mazury nominowane były do 7 nowych cudów natury. Jeziora Mazurskie to fantastyczny pomysł dla miłośników żeglowania i sportów wodnych. Mazury to także rozmaite katedry, muzea, zamki i rezerwat żubrów w Puszczy Boreckiej.

Miejsce 1

Bieszczady

romantyczna podróż poślubna w polsce, bieszczady

Bieszczady - fot. Janusz Grzech

Bieszczady Zachodnie – czyli część Bieszczad znajdująca się na terytorium Polski, to według rankingu ZANKYOU– najromantyczniejsze miejsce na podróż poślubną w Polsce. Romantyczne Bieszczady to przede wszystkim Bukowe Berdo, Rabia Skała, Połoniny: Wetlińska i Caryńska. Wybierając Biszczady na podróż poślubną, z pewnością zachwycimy się pięknymi widokami. Wiatr kołyszący polne trawy to romantyczna uczta dla ucha i oka, którymi można się napawać przed wiele dni, szczególnie, gdy krajobraz ten podziwia się z ukochaną osobą!

* * *

ZANKYOU i Bridelle polecaja Polskę na podróż poślubną!

tekst i opracowanie: ZANKYOU