Stylowe bukiety

by czwartek, 13 stycznia, 2011


Uwielbiam kwiaty. I nie znam kobiety, która by ich nie kochała. Kwiaty są jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracam uwagę oglądając zdjęcia ślubne. Nie mam ulubionego stylu we florystyce, ale jak wierne Czytelniczki zapewne wiedzą, mam za to ulubione kwiaty – są to peonie i hortensje. Wśród Was jest pewnie tyle samo zwolenniczek kolorowych, wielokwiatowych wiązanek, co monokolorystycznych i jednogatunkowych kompozycji. Ja najbardziej chyba lubię bukiety w jednej tonacji kolorystycznej, ale złożone z różnych gatunków kwiatów. Chociaż kolorowe, radosne, polne kwiaty w połączeniu z ogrodową lawendą i dojrzałymi kłosami zbóż, także mnie zachwycają. Znalazłam cudne propozycje jednego z amerykańskich studio florystycznych. Omówmy je zatem.

* * *

Przykład kompozycji jednokolorowej, ale wielogatunkowej – białe lilie, róże i hortensje. Wykończone białą wstążką są kwintesencją ślubnej klasyki. Ogromnym atutem bukietu jest delikatna zieleń pąków lilii i delikatność kwiatów hortensji. Do każdego typu sukni, urody i stylizacji.

* * *

Przykład kompozycji jednogatunkowej, ale wielokolorowej. Tu połączono dwa kolory kwiatów i jest to najbezpieczniejszy zestaw. W przypadku bukietów jednogatunkowych najlepiej jest połączyć 3 do 4 kolorów kwiatów. Kalle wykończone długimi wstążkami potęgują wrażenie lekkości. Wysmuklają sylwetkę i świetnie pasują do nowoczesnych stylizacji.

* * *

Bukiet wielokwiatowy i wielokolorowy. Najbardziej okazały, najbardziej odważny i najbardziej pasujący do romantycznych stylizacji. Cudowne połączenie ogrodowych i polnych kwiatów. Doskonała baza do stworzenia ciekawych kompozycji florystycznych na stoły.

* * *

Przykład kompozycji wielokwiatowej i dwukolorowej – chętnie i często wybierana koncepcja. Doskonale sprawdzą się w takiej wiązance popularne, całoroczne kwiaty dostępne w całej palecie kolorów, takie jak – róże, tulipany, lilie, eustomy, chryzantemy. Sezonowo zjawiskowo wyglądają peonie (od białych po soczyście różowe) połączone z angielskimi różami.

* * *

I ostatnia stylizacja – jednokolorowy bukiet Panny Młodej i wiązanki druhen w kolorach przewodnich ślubu. To będzie hit nadchodzącego sezonu. Od kilku dni pokazuję Wam zagraniczne śluby, na których widać takie bukiety. Myślę, że w Polsce ta modna przyjmie się bardzo szybko. Bukiet Panny Młodej powinien być w kolorze białym lub kremowym (w zależności od koloru sukni), natomiast kwiaty druhen i pozostałe dekoracje kwiatowe są już w kolorach palety ślubnej. JESTEM NA TAK!

zdjęcia: ABBEY FLOWERS

Tagi: Kategoria: BUTTERFLY BOOK 0