22/28 MOTYW PRZEWODNI – Nautica

by poniedziałek, 19 grudnia, 2011
Jakie elementy morskie możecie wykorzystać do stylizacji stołów i przyjęcia weselnego? Pomysłów jest taka ilość, że gdybyśmy chciały pokazać wszystko, to miesiąc byłby za krótki 😉 Dlatego wybrałyśmy najbardziej interesujące, ale jednocześnie możliwe do wykonania w polskich warunkach. Zobaczcie, jak możecie uatrakcyjnić stoły i miejsce przyjęcia.

* * *

Obrączki na serwetki wykonane ze sznurka żeglarskiego i muszelek. Nic prostszego nie można chyba wymyślić! A jednak efekt powala!

* * *

Kompozycje ułożone w dużych, rozłożystych muszlach. Cudowne, widowiskowe i bardzo stylowe!

* * *

Winietki ozdobione drobnymi muszlami albo dla bardziej wytrwałych przyklejone do płaskich muszelek! Efekt niesamowity! I wspaniała pamiątką dla gości!

* * *

Stożki muszlowo – rozgwiazdowe w pobielanych doniczkach. Przepiękne, efektowne, proste do wykonania.

* * *

Wachlarze z trzciny powinny koniecznie znaleźć się na weselu, jeśli jest to ślub w ciepłych miesiącach. To nie tylko piękna ozdoba (można każdy ozdobić kwiatem i dołączyć karteczkę z podziękowaniami dla gości lub winietkę), ale przede wszystkim to pomocne narzędzie w zwalczaniu upału 🙂

* * *

Zamiast kwiatów na stołach możecie ułożyć szklane misy wypełnione kamieniami (można je bez problemu kupić w sklepach akwarystycznych) i rozgwiazdami. Doczepiony do nich został numer stołu.

* * *

Kolejna propozycja wachlarza – tym razem 2w1 – wachlarz i jednocześnie plan uroczystości.

* * *

Rozgwiazdy i muszelki na patyczkach lub drucikach sprawdzą się przy ozdabianiu kompozycji z kwiatów. Wystarczy zatknąć kilka takich maleństw i już zmienia się charakter ułożonych kwiatów.

* * *

Wianki to chyba nasz ulubiony element dekoracyjny – materiałowe albo wykonane ze sznurka.

Ozdobione muszlami mogą z powodzeniem być także ozdobą stołów!

* * *

A na koniec najważniejszy element – poduszeczka, a właściwie muszelka na obrączki 😉 Coś cudnego! W płaskiej muszki umocowano wstążeczki w wybranym kolorze do których przywiązuje się obrączki! Nasze faworytki! Znalezione na ETSY.

zdjęcia: BEACHGIRL BLOG / MARTHA STEWART WEDDINGS / ETSY