3/10 Klasyczne bukiety

by czwartek, 17 lutego, 2011
Co by nie pisać, to klasyka jest zawsze modna! Dotyczy to także florystyki. Chociaż uwielbiam szalone realizacje z nutką ekstrawagancji, to nie mogę odmówić urody i uroku tym, tradycyjnym wiązankom. Klasyczny kształt, idealnie dobrane kolorystycznie i gatunkowo kwiaty oraz piękne wykończenie. Większość przyszłych Panien Młodych zdecyduje się na pewno na tradycyjny, zwarty w budowie, okrągły bukiet. Spójrzcie, jak inspirujące są te przykłady.

* * *

Jednokolorowe, kremowe róże z cudownie dopracowanym detalem w postaci owiniętych wstążkami łodyg. Różne odcienie różu na trzech gatunkach kwiatów – peoniach, storczykach i różach. Mix kolorów w których kremowa biel idealnie komponuje się z wyrazistymi różami.

* * *

Delikatne, blado różowe tulipany to świetna propozycja dla skromnych Panien Młodych lub druhen. Taka sama propozycja z amarantowych gerber, doskonała do prostej stylizacji.

* * *

Bukiety kule (pomandery) są coraz popularniejsze! Najczęściej wybierane są maleńkie kulki dla towarzyszących Młodej Parze dziewczynek. Romantyczne Panny Młode mogą zdecydować się na mieszankę kwiatów – warto wówczas wybrać jeden gatunek w kolorze przewodnim i dopasować do niego pozostałe rośliny. Np.: różowe róże i jako uzupełnienie kremowe hortensje i mniejszy gatunek róż oraz zielone, maleńkie chryzantemy.

* * *

Albo inna fantastyczna propozycja – jeden gatunek kwiatów, ale w wielu odmianach i kolorach. Prawda, że energetycznie? Do tego typu kompozycji szukajcie kwiatów występujących w dużej palecie barw, np.: róże, frezje, gerbery, tulipany, eustomy, chryzantemy.

* * *

Czerwone róże i karminowe kalie – dla odważnych i pewnych siebie. Bardzo mocne połączenie kolorów, które pasuje nie do każdego typu urody i sukni. Ale dobór kwiatów i ułożenie oraz wykończenie bukietu – super!  Na wiosenne, majowe śluby – pachnące konwalie i zielona hortensja! Eterycznie i romantycznie!

kolaż: BRIDELLE

Tagi: , Kategoria: BUTTERFLY BOOK 0

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *