8/10 Stylizacja stołów

by wtorek, 21 czerwca, 2011
Jak w mieście zaaranżować przestrzeń na wzór francuskiego południa? Wystarczy, że obejrzycie ten post. Na kilku zdjęciach znajdziecie więcej inspiracji stylu prowansalskiego, niż w niejednej książce. Stylizacja stołów i aranżacja przestrzeni są po prostu urzekające. Omówię kilka z prezentowanych pomysłów.

* * *

Tabliczki z nazwami stołów – nie są to jak zwykle nazwy miast, kwiatów itp.

Tym razem są to znaczące dla Pary Młodej nazwy, liczby i miejsca.

* * *

Zamiast tradycyjnego tortu, wysoka patera z dwoma rodzajami muffinów. Piękne kolory!

* * *

Słoje z mini kranikami z napojami! Kolorowe etykiety dodają im uroku!

* * *

Na stołach zamiast powszechnie używanych kwiatów – zioła w stylizowanych amforkach. Piękna zieleń ziół, nie została przytłoczona żadnym kolorem, a jedynie uzupełniona brązem naturalnego obrusu. Na stole poza ziołami znalazły się także ramki ze zdjęciami, każde nakrycie zostało ozdobione gałązką rozmarynu.

* * *

Stare książki służące jako podpórki i patery. Wiem, że miłośniczkom książek, ten pomysł może nie spodobać się, ale myślę, że można zamiast książek wykorzystać tylko zniszczone okładki.

* * *

Na taką aranżację, brak mi słów! W przydomowym ogrodzie z plamami i bananowcami urządzono kawałek Marsylii! Stary kredens, bufet, urocza wiata na kwiaty. Zauważcie, że nie skupiono się na takich elementach, jak jednakowe krzesła. Postawiono na spontaniczną aranżację.

* * *

Przygotowanie takich dekoracji, możecie spokojnie powierzyć florystom, albo samodzielnie je przygotować. Z uwagi jednak na konieczność pracy z ziemią, sugeruję robić to w rękawiczkach, aby nie zniszczyć ślubnego manicure 😉

zdjęcia: 100 LAYER CKAES