8/8 PREZENTACJA Adam Sobolewski

by poniedziałek, 7 listopada, 2011
Serdecznie witamy w naszym gronie ADAMA SOBOLEWSKIEGO – fotografika będącego członkiem ekskluzywnego stowarzyszenia fotografów ślubnych z całego świata AGWPJA. Pamiętacie, kiedy pokazywałam Wam cudną, wenecką sesję plenerową? Przypomnicie ją sobie TU. Adam Sobolewski z wykształcenia i zawodu jest grafikiem komputerowym. Zdjęciami, choć umiarkowanie interesował się od zawsze. Reportażem ślubnych zajmuje się od kilku lat. Pierwszy reportaż zrobił z ciekawości i tak mu się spodobało, że z radością robi je do dzisiaj.

Nigdy nie ingeruje w tok wydarzeń. Nie reżyseruje zdjęć podczas reportażu. Jest raczej cichym obserwatorem i dokumentalistą. W czasie reportażu dokumentuje dzień ślubu i przygotowania do uroczystości, a na plenerze stara się pokazać na zdjęciach uczucie łączące Nowożeńców. Uważa i zawsze stara się przekonać Młodą Parę, że miejsce na zdjęciach są rzeczą drugorzędną, a najważniejsi są oni sami i ich uczucie. Jest otwarty na pomysły i sugestie Państwa Młodych, ale sam nie pozostając bierny.

Bardzo ważne dla niego jest to, żeby fotografia pozostała fotografią i jak najmniej przypominała grafikę, dlatego preferuje subtelne kolory i minimalną obróbkę komputerową, by efekt był najbardziej naturalny, jak jest to możliwe. Uwielbiam zdjęcia, które przesycone są naturalnym światłem, kolorami, aurą dnia i to wszystko znajduję na zdjęciach Adama.

Według niego najważniejsze są emocje na zdjęciach oraz podczas ich oglądania. Często obserwuje swoich klientów podczas oglądania swoich zdjęć i cieszy się gdy jego zdjęcia powodują u nich wzruszenie. To chyba największa nagroda dla fotografa! Dla mnie dodatkowym wyznacznikiem klasy i umiejętności fotografika jest to, czy ja, jako wyłącznie obserwator śluby, a nie jego uczestnik, potrafię poczuć klimat, emocje, radość, wzruszenie. Oglądając zdjęcia Adama to wszystko znajduję! Jestem szczególnie fanką jego zdjęć plenerowych! Są zniewalające!

Najwierniejszym fanem Adama jest jego żona Magda, która stara się mu pomagać w pracy. Między innymi, dzięki temu łatwiej jest mu porozumieć się oraz zrozumieć Panny Młode dla których zdjęcia są najważniejszą pamiątką. Girls’ Power! 😉

Adam nie lubi opowiadać o sobie. Uważa, że jego zdjęcia najlepiej oddają jego podejście do ludzi i pracy. Dyskretna obecność i szacunek dla Klientów to najważniejsze, co fotograf może zaoferować ludziom w najważniejszym dniu ich życia. Bardzo się cieszę, że Adam dołączył do naszego grona! Witamy! A ja zapraszam Was do obejrzenia portfolio ADAMA.

* * *

zdjęcia: ADAM SOBOLEWSKI