9/9 ZTS – Koszulki dla Druhen

by środa, 20 kwietnia, 2011
A dziś obiecane nadruki na koszulki, które możecie wykonać same! Od razu Was uprzedzam – tylko opis wydaje się być skompilowany. Całość jest naprawdę, banalnie prosta do wykonania! Zatem do dzieła!

Co będziemy potrzebować

biała, bawełniana koszulka

żelazko

kawałek tekturki formatu a4

drukarka atramentowa lub laserowa

papier transferowy do naprasowanek na jasnych tkaninach (dostępny w internecie i czasami w marketach ze sprzętem komputerowym)

* * *

1. Uprasuj koszulkę

2. Wybierz jeden z poniższych projektów, klikając na niego. Powinien otworzyć się plik PDF z wydrukiem w dużej rozdzielczości

3. Przygotuj papier do nadruku, wkładając go do drukarki odpowiednią powierzchnią do góry. Warto wcześniej na zwykłej kartce sprawdzić, czy Wasza drukarka drukuje na górze czy na dole kartki. Wystarczy, że długopisem zaznaczysz w lewym rogu kropkę i wydrukujesz próbny nadruk. Będziesz wiedziała, jak włożyć papier transferowy, który musi zostać zadrukowany po odpowiedniej stronie.

4. WAŻNE! Wydrukuj plik, zaznaczając opcję DRUKUJ W LUSTRZE!!! To bardzo ważne!

5. Daj chwilkę drukowi na wyschnięcie, a w tym czasie ustaw żelazko na maksymalną temperaturę

6. Włóż w koszulkę tekturkę w miejscu, gdzie będziesz umieszczać wydruk

7. Sprawdź pod światło, oglądając wydruk z tylnej strony, jak ułożyć go na papierze

8. Połóż na płasko wydruk na koszulce (pamiętaj, aby pod spodem, między tyłem a przodem koszulki była tekturka) i zacznij go zaprasowywać. W zależności od papieru, jaki będziesz mieć zajmie to od 5 do 20 minut. Ja polecam papier marki HP. Jest najdroższy, ale najlepszy.

9. Po zaprasowaniu, daj chwilkę nadrukowi i po kilku minutach zacznij pomału odrywać papier zabezpieczający. Na koszulce powinien być pięknie przeniesiony Wasz wydruk!

Miłej zabawy! Po południu wstawię zdjęcia gotowej koszulki! A jeśli coś jest niejasne w opisie, dajcie znać w komentarzach. Zrobię może zdjęcia wówczas krok po kroku, co robimy!

* * *

grafika: BRIDELLE
Tagi: , Kategoria: BIG BOOK 0