Zrób To Sama

by czwartek, 6 stycznia, 2011


Skoro już jestem dziś przy samodzielnie wykonanych detalach i dekoracjach, to jeszcze mam dla Was mały przegląd pomysłów na własnoręcznie zrobione przedmioty. Wiele z Was powie, że nie ma zdolności manualnych, albo nie ma czasu na bawienie się w robienie takich rzeczy. Chciałam Was zachęcić i przekonać, że nie jest to wcale, ani trudne, ani pracochłonne. Spróbujcie, to niewiele kosztuje. A możecie odkryć w sobie nowe talenty i pasje. Poza tym, satysfakcja z wykonania samodzielnie takich rzeczy jest ogromna i miło Wam będzie, zobaczyć na własnym ślubie, wykonane własnymi rękoma dekoracje. Możecie wciągnąć do produkcji mamę, przyjaciółkę i oczywiście narzeczonego. Trzeba tylko spróbować!

* * *

Serwetki z nadrukowanym tekstem menu. Bardzo wiele drukarek umożliwia druk na płótnie (przeczytajcie instrukcję obsługi swojej drukarki). W dużych marketach z elektroniką bez problemu kupicie odpowiednią tkaninę do zadruku. Wystarczy wykonać piękny projekt. Może być spersonalizowany nazwiskiem gościa! Dla lubiących robótki ręczne – każdą można ozdobić delikatnym haftem. Piękne!

* * *

Kolejny pomysł – papierowe wiatraczki, listki – winietki i podkładki pod talerze. Bez problemu można kupić kolorowy papier, zadrukowany w wybrany motyw – wystarczy wyciąć z niego potrzebne kształty, zawinąć je w tutki, dopisać imiona i gotowe! Z łatwością wykonacie rożki na słodycze z takiego papieru! Będą piękną dekoracją stołów i przemiłą niespodzianką dla gości!

* * *

Osłonki z kory brzozy są banalne do wykonania! Samą korę kupicie na giełdzie kwiatowej. Później wystarczy ją uformować – najlepiej otulić nią słoik i związać sznurkiem lub taśmą. Po kilku dniach kora idealnie dostosuje swoją strukturę do słoika i będzie rewelacyjną dekoracją. Nie musicie kupować wielu wazonów, bo wystarczą wspomniane słoiki! Wykorzystajcie sezonowe kwiaty, wówczas bez rujnowania ślubnego budżetu, będziecie mogli ozdobić kwiatami każdy stół!

* * *

Potrzebujesz eleganckich dodatków? To jest propozycja dla Ciebie. Postaw na jeden, zdecydowany kolor – czerń, bordo, pistację – i wstążkami w tym kolorze ozdób winietki lub karty menu. Szalenie mi się podoba pomysł z wyciętymi w papierze konturami, na których umieszczono numery stołów. Papier kupisz bez problemu w sklepie papierniczym. Srebrnym markerem możesz napisać numer, a nawet wypisać winietki! Jeśli masz nieczytelny charakter pisma, poproś o pomoc, kogoś kto wyraźnie i ładnie pisze. I gotowe!

* * *

Pomysł o którym wielokrotnie Wam pisałam i namawiałam do jego realizacji – polne i ogrodowe (sezonowe) kwiaty i roślin w puszkach i dekoracyjnych słoikach. Czyż nie wyglądają uroczo kwiaty z babcinego ogrodu w takich aranżacji? Słoneczniki, mieczyki, kłosy zbóż, dalie, cynie, peonie, pachnący groszek. Do tego podstawki z kory brzozy, najzwyklejsze, najtańsze tea-lighty i niezobowiązująca, rustykalna dekoracja gotowa!

* * *

Ten pomysł też Wam pokazywałam wielokrotnie – litery wycięte z utwardzonego styropianu mogą być świetną i tanią dekoracją! Możecie zamówić litery o dowolnej wysokości. Możecie je samodzielnie pomalować farbami akrylowymi lub ozdobić je kwiatami. Wasze inicjały powieszone na sali weselnej będą wyglądać bardzo modnie i uroczo!

* * *

I moja ostatnia propozycja – zabawne tabliczki. Można je wykorzystać np.: w słodkim bufecie. Wbite na wykałaczkach lub patyczkach od szaszłyków etykiety z nazwami ciast. Albo zawieszki na domowej roboty nalewki ze śmiesznymi adnotacjami, np.:  Nalewka wiśniowa Dziadka Leona. Tabliczki informacyjne możecie wykonać także na starych deskach – wystarczy nieco farby i w kilka chwil wyczarujecie drogowskazy!

zdjęcia: ISTOCK

Tagi: , Kategoria: BIG BOOK 0