3/7 Konsultant ślubny, a organizacja innych imprez okolicznościowych

by środa, 28 listopada, 2012Od dawna wiadomo, że konsultant ślubny to osoba, która profesjonalnie zajmuje się organizacją ślubów i wesel. Oferta agencji ślubnych jest bardzo szeroka: od indywidualnych konsultacji i doradztwa w sprawach związanych z organizacją uroczystości, po kompleksową organizację ślubów, wesel i ich koordynację. W  ramach oferty firm profesjonalnie zajmujących się organizacją ślubów i wesel, znajdziemy również pomoc w organizacji innych imprez okolicznościowych, takich jak: rocznice, chrzciny, komunie czy urodziny.

Na szczęście trend w zatrudnianiu konsultanta ślubnego przy organizacji w/w imprez okolicznościowych jest coraz bardziej powszechny. Powód jest ten sam – chroniczny brak czasu i powszechne zabieganie, a może również brak umiejętności organizacyjnych, aby wszystko perfekcyjnie zorganizować samemu. Powodem może być również duże zadowolenie ze wcześniejszej współpracy z konsultantem i tym samym powierzenie mu kolejnej imprezy do zorganizowania. Może to być współpraca przy organizacji urodzin, chrztu lub komunii swojej pociechy bądź po prostu rocznicy ślubu.

Fot. Ślubna Pracownia Warszawa

Coraz częściej chętniej sięgamy również po pomoc konsultanta przy organizacji wspomnianego chrztu i komunii. Takie uroczystości to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Dlaczego więc nie powierzyć organizacji tego wyjątkowego dnia profesjonalnemu organizatorowi?

Wbrew ogólnemu poglądowi przygotowanie takich uroczystości również stanowi duże wyzwanie organizacyjne. Bo dlaczego nie zorganizować przyjęcia w restauracji, nie zatrudnić profesjonalnego fotografa, który uwieczni piękne chwile tego wyjątkowego dnia? Dlaczego nie sprawić, aby miejsce, w którym odbędzie się obiad wyglądało uroczo dzięki pięknej kwiatowej dekoracji? Dlaczego nie oszczędzić sobie stresu związanego z organizacją i nie uniknąć błędów wynikających z nieznajomości rynku?

Fot. Gołdyn Fotografika

Identycznie jest w przypadku organizacji rocznicy ślubu i wesela. Coraz więcej par chciałoby uczcić okrągłą datę rocznicową i stworzyć naprawdę wyjątkową uroczystość. Zdarzają się pary, które organizują wielkie przyjęcia z okazji już nawet 10 rocznicy ślubu, czyli rocznicy cynowej. Jednak najbardziej powszechne zdają się być rocznice: srebrna (20-sta), perłowa (30-sta), rubinowa (40-ta), szafirowa (45-ta) lub złota (50-ta).

Fot. Arek Howara „PhotoPR”

Pracy przy takiej rocznicy jest bezliku i generalnie niekiedy organizacja porównywalna jest do działań organizacyjnych przed ślubem i weselem. Zastanówmy się w takim razie, czy nie warto tej pracy powierzyć profesjonalnemu konsultantowi ślubnemu, aby odciążyć siebie, rodzinę i tym samym zapomnieć o stresie, jaki wiąże się ze wszystkimi przygotowaniami?

tekst: Marzena Ramotowska, członek Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych