9/9 Pastelowe kolory przyjęcia weselnego

by wtorek, 27 listopada, 2012Witamy dziś na blogu Kasię Pawluk z KWIATOWEGO ATELIER, która przygotowała fantastyczny materiał i sesję zdjęciową o pastelowych kolorach. A Wy wiecie, jak ja kocham pastele! Kasia przygotowała zjawiskowe aranżacje, które również sfotografowała. Zapraszam!

Odcienie różu i papaji, jako kolory przewodnie? Tak jak najbardziej ! Bardzo lubię taką paletę kolorów, zestawienie pastelowych barw razem daje cudowny efekt. Niesamowicie lekkie, jasne kolory dobrane w kwiatach potrzebują tak naprawdę już tylko kilku uzupełniających detali, aby każde wnętrze zyskało wspaniały romantyczny charakter. Nie da się też ukryć że taka kolorystyka jest przede wszystkim bardzo kobieca.

Poniżej przedstawiam zdjęcia jednej z moich ostatnich realizacji. Pastelowe dekoracje ozdobiły stoły przyjęcia weselnego i były przeze mnie wykonane w podwarszawskiej Radości tej jesieni.

KWIATY, DEKORACJE, PAPIEROWE DODATKI: KWIATOWE ATELIER KATARZYNA PAWLUK
MIEJSCE: VILLA RADOŚĆ
LIZAKI: CUKROWA SOWA

Każdy stół ozdabiała duża biała ceramiczna waza wypełniona po same brzegi kwiatami. Kwiaty w tej kompozycji reprezentowały: eustomy, kilka odmian róż, goździki i astry. Duże znaczenie przy realizacji kompozycji miał dla mnie fakt, że mogłam wykorzystać sezonowe krajowe kwiaty. Całość dopełniały kolorowe zabawne lizaki, ułożone w białych dzbanuszkach.

Proste i oryginalne akcenty są moimi ulubionymi detalami dekoracji stołów przyjęcia weselnego. Na prośbę Młodej Pary, która na co dzień mieszka Stanach Zjednoczonych wykonałam własnoręcznie girlandę pastelowych chorągiewek z napisem Mr. & Mrs, która uroczyście została zawieszona na głównym stole.

Zabawnym akcentem były kolorowe lizaki, które goście weselni mogli zabrać ze sobą na pamiątkę lub skonsumować na miejscu. Na każdym stole dopełnieniem były białe świece w jasnych małych lampionach.

Z ogromną chęcią zajęłam się projektem oraz wykonaniem papierowych akcesoriów. Uzupełnieniem stylu dekoracji były białe winietki, karta menu z motywem chorągiewek oraz numery stołów.

Jakie detale sprawdzą się na takim przyjęciu?

Słodki bufet a na nim malinowe bezy, makaroniki, babeczki oraz inne smakołyki w pastelowych odcieniach różu i moreli. Numery stołów w jasnych ramkach oraz zabawne papierowe papilotki na babeczki.

Jaki bukiet będzie pasował do takiej kolorystyki?
Prosty w swojej formie i jasny, ale luźniejsze i bardziej różnorodne kompozycje też będę doskonale pasować. Ten bukiet ułożyłam z białych i różowych jaskrów i eustom.

zdjęcia i tekst: Katarzyna Pawluk Kwiatowe Atelier, Warszawa