1/5 Ślub od A do Z / FABRYKA PASJI 1

by środa, 4 września, 2013
Zapraszamy Was dziś na inauguracyjny wpis nowego cyklu ŚLUB OD A DO Z, czyli realizacje oczami naszych fantastycznych wykonawców. Rozpoczynamy realizacją florystyczno-dekoratorsko-scenograficzną ze ślubu córki Pani Doroty Williams – Klaudii. O koncepcji, przygotowaniach i realizacji opowiedziała nam Anna Matuszewska z  FABRYKA PASJI. Zdjęcia z realizacji scenografii wykonała znana Wam ze zdjęć do magazynu BRIDELLE ONLINE WEDDING MAGAZINE (sesja Sweet Pink) – OLIVIA KONICKA! Tylko na BRIDELLE! Zainteresowane współpracą przy cyklu firmy prosimy o kontakt pod mailem bridelle@bridelle.pl z dopiskiem Ślub od A do Z

* * *

ŚLUB OD A DO Z

Realizacja FABRYKA PASJI

* * *

WYWIAD Z ANNĄ MATUSZEWSKĄ – właścicielką pracowni FABRYKA PASJI

Zapraszam Was na wywiad z Anną Matuszewską z FABRYKA PASJI- autorką i realizatorką koncepcji stylistycznej ślubu.

Bridelle – Aniu, jaki był pomysł na aranżację i dekoracje ślubu Klaudii i Petera?

Anna Matuszewska, FABRYKA PASJI – Kiedy zjawiła się u mnie Pani Klaudia wraz z Mamą – Panią Dorotą Williams, to właściwie miały one już swoją wizję i koncepcję. Moim zadaniem było spięcie tego w jedną, spójną całość, doradztwo, co można zrobić, co jest modne, co jest ważne. Współpraca z Pannami Młodymi i ich Mamami, które wiedzą czego chcą jest zawsze wyzwaniem. Ale jednocześnie jest to bardzo pomocne, bo wiem w którym kierunku powinna zmierzać nasza wspólna wizja. Pomysł na dekoracje, aranżacje i stylizacje ślubu Pani Klaudii był bardzo eteryczny i romantyczny. Taki, jak Panna Młoda. Miało być delikatnie, dziewczęco, z nutką polskości, aby goście spoza Polski mogli poczuć klimat polskiej tradycji, ponieważ ślub odbywał się 15 sierpnia w święto Matki Boskiej Zielnej.

Bridelle – Jakie elementy zaproponowałaś?

Anna Matuszewska, FABRYKA PASJI – Przede wszystkim mapa inspiracji opierała się na inspiracjach boho, vintage oraz pastelowych kolorach. Pani Klaudii zależało na skromnej, minimalistycznej, ale ciepłej aranżacji. Dlatego zaproponowałam pastelowe kwiaty, koronkowe detale (Panna Młoda miała przepiękną, koronkową suknię projektu Łukasza Jemioła przyp.red.), naturalne tkaniny.

Bridelle – Nasi Czytelnicy zobaczą w kolejnych częściach, jakie detale znalazły się w realizacji. Co stanowiło największe wyzwanie? Obiekt w którym odbywało się przyjęcie, to dość surowe, ascetyczne, ale pełne przepychu Arkady Kubickiego.

Anna Matuszewska, FABRYKA PASJI – Tak, to prawda! To wnętrze robi ogromne wrażenie! Zależało nam na jego ociepleniu – stąd duża ilość kwiatów w jasnych kolorach. Dodatkowo postanowiliśmy zrobić tzw.: kąciki. Uważam, że to świetne rozwiązanie do dużych wnętrz. Można ciekawie podzielić przestrzeń stwarzając miłe zakątki. Jednym z nich była ogromna, dwustronna ścianka na tle której gości mogli robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Zaaranżowaliśmy również kącik z nietypową księgą gości. Drugim najbardziej charakterystycznym dla tego ślubu elementem była długa, bo ponad pięciometrowa ekspozycja kwiatów w białych butelkach. Jestem bardzo dumna z tego elementu, który wzbudził również zachwyt Pani Klaudii i Pani Doroty.

Bridelle – Powiedz proszę jeszcze coś o ukochanych przeze mnie i nasze Czytelniczki detalach.

Anna Matuszewska, FABRYKA PASJI – Przy każdej realizacji ślubnej staram się, aby były to detale idealnie dobrane do Pary Młodej. Do ich stylu, charakteru, w pełni spersonalizowane. Dlatego zobaczysz na zdjęciach inicjały Pary Młodej, winietki ręcznie wiązane na serwetkach, lampiony ozdobione koronką, czy wspomniane już setki malowanych na biało, specjalnie na ten ślub butelek.

Bridelle – Co zapamiętasz z tego ślubu?

Anna Matuszewska, FABRYKA PASJI – Przede wszystkim uroczą Pannę Młodą i zaangażowaną, ale bardzo taktowną Mamę Panny Młodej, która nie narzucała swoich wizji i pomysłów, tylko dyskretnie podpowiadała. Poza tym – parapet z butelkami i kwiatami oraz kącik ze dwustronną ścianką, którą można zobaczyć i wynająć w naszym butiku florystycznym.

Bridelle – Dziękuję za rozmowę i zapraszam Was na ŚLUB OD A DO Z z FABRYKA PASJI.

* * *

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / KWIATY

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / SCENOGRAFIA

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / DETALE

Zobacz również ŚLUB OD A DO Z / FABRYKA PASJI / MINI WYWIAD Z PANIĄ DOROTĄ WILLIAMS

zdjęcia: OLIVIA KONICKA PHOTOGRAPHY
Tagi: Kategoria: Ślub od A do Z 0

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *