3/6 Dekoracje miejsca zaślubin

by poniedziałek, 15 kwietnia, 2013
Temat kościelnych ślubów plenerowych poruszaliśmy wielokrotnie na blogu. Wy wiecie i my wiemy, że niestety wiąże się to w Polsce z bardzo dużymi trudnościami i niechęcią księży do udzielania sakramentów poza świątyniami, czy też miejscami poświęconymi. Dotyczy to szczególnie kościoła rzymskokatolickiego. Nieco lepiej sytuacja wygląda ze ślubami cywilnymi. Podejrzewam, że sytuacja w Polsce będzie tylko poprawiać się w tej kwestii i coraz więcej uroczystości zawieranych będzie poza murami świątyń i urzędów. A zatem miejsce w którym złożycie sobie przysięgę, powinno być odpowiednio udekorowane i ozdobione. Najczęściej są to miejsca na świeżym powietrzu i zaaranżowanie przytulnej i intymnej atmosfery jest niezwykle ważne. Poniżej znajdziecie ciekawe inspiracje na dekoracje miejsca zaślubin. A może macie swoje pomysły?

* * *

Wszelkie altany i pergole są wymarzonym przeze wiele osób miejscem na zawarcie małżeństwa. Najpiękniej wyglądają ozdobione kwiatami, pnączami, czy ogólnie roślinami. Doskonale sprawdzą się również papierowe kwiaty, ponieważ dzięki temu pergola może być wielokrotnego użytku!

* * *

Ślub o zachodzie słońca nie tylko na plaży! Może również odbyć się w plenerze! Warto wówczas zadbać o świece.

* * *

Wstążki oraz kotyliony z papieru to świetny pomysł na rustykalny ślub! Możecie wykonać je sami i ozdobić nimi np.: ostatnie rzędy krzeseł.

* * *

Papierowe lub tiulowe pompony to hit tego sezonu! Można nimi ozdobić wszystko! Nie tylko sufity, ale również krzesła czy ziemię.

* * *

Nastrojowe światło jest bardzo ważne w czasie ślubu w plenerze. Jeśli w pobliżu znajdują się drzewa warto ozdobić je latarenkami! Mogą to być nawet słoiczki z małymi świeczkami.

* * *

Latarenki mogą być również jedyną ozdobą aranżacji. Jeśli są tak piękne, jak te poniżej nie potrzeba już nic więcej!

* * *

Jeśli jednak Wasz ślub odbędzie się w wnętrzu, to również powinniście zadbać o jego odpowiednią aranżację. Najprostsze i sprawdzone sposoby na dekoracje to ścieżka z płatków kwiatów i świece.

* * *

Aby nadać miejscu zaślubin niepowtarzalny charakter wystarczą… zwykłe słoiczki, kawałek sznurka jutowe i koronki. Takie dekoracje możecie wykonać samodzielnie!

* * *

Mój ulubiony typ dekoracji – wstążki! Kolorowe, romantycznie zwisające z sufitu i ścian oraz wijące się pomiędzy krzesłami. Prosta, tania i bardzo efektowna dekoracja.

* * *

Jeśli lubicie dopracowane, wymuskane dekoracje, to jest to propozycja dla Was! Szklane wazony z kwiatami wyłożono dodatkowo plastrami cytryn. Do tego świeczniki i aleja przepięknie udekorowana!

* * *

AAAAAA!!! Moje paprocie! Mam w tym roku szał na paprocie! Jak Wam się podoba?

* * *

Napisy wycięte z papieru, drewna lub styropianu (lub styruduru – utwardzony styropian) świetnie sprawdzą się na plenerowych ślubach w stylu boho! Mogą to być Wasze imiona, inicjały, pseudonimy, data ślubu lub hasło, które najlepiej Was określa.

zdjęcia: PINTREST