3/6 Koronkowo

by wtorek, 26 lutego, 2013Uwielbiam koronkę! Pod każdą postacią! Jest dla mnie kwintesencją kobiecości i delikatności. Uwielbiam suknie ślubne wykończone koronkami, szczególnie na gorsecie. Niby przykrywa, a odkrywa. Niby zasłania, a kusi! Uwielbiam również wykorzystanie koronki w dekoracjach kwiatowych i aranżacyjnych. Pomysłów na wykorzystanie koronki jest pewnie tyle samo, ile jest jej rodzajów i gatunków! Warto pomyśleć o jej włączeniu do ślubnej stylizacji lub dekoracji, ponieważ doskonale sprawdzi się zarówno na ślubach w stylu vintage, jako motyw przewodni, na ślubach w stylu rustykalnym i boho, jako uzupełnienie dekoracji, oraz na ślubach nowoczesnych z ascetyczną scenografią, jako niespodziewany kontrast. Poniżej nasze inspiracje na wykorzystanie koronki w dniu ślubu! Niech i Was zainspiruje! Zachęcam również do odwiedzenia bloga BRIDELLE LUXE, gdzie wczoraj pokazaliśmy CUDOWNY, polski ślub Nuny i Trolla. I też pojawia się tam koronka 🙂 Sprawdźcie TU.

* * *

Nie musisz decydować się na koronkową suknię, ale możesz za to dodać do niej koronkowy akcent w postaci pasa, bransolety lub… podwiązki 😉

* * *

Koronkowe obrusy doskonale będą wyglądać, jeśli położysz na je na surowych, ciemnych deskach stołu. Albo pod spód, jeśli blaty nie są ładne podłożysz kolorową tkaninę. Na jej tle misterne wzory koronki będą lepiej widoczne.

* * *

Koronkowe wykończenie bukietu. Piękne, elastyczne koronki doskonale sprawdzą się w wersji long! Bawełniane natomiast idealnie nadają się do ścisłego oplecenia rękojeści.

* * *

Wybrałaś prostą suknię? Świetnie! Możesz zaszaleć z dodatkami i wybrać koronkową ozdobę do włosów i/lub buty!

* * *

Koronkowe torty! Już jestem głodna! Cukiernicy mają specjalne formy do wycinania misternych wzorów w masie cukrowej. A małe babeczki można ubrać w prawdziwe koronkowe sukienki!

* * *

Koronką można zwykły słoik zamienić w wytworny wazon!

* * *

Nie tylko materiałowe koronki można wykorzystać na stole. Misternie wycinane papierowe serwetki będą zjawiskowo wyglądać na stołach w stylu vintage.

* * *

Koronka w służbie starociom 😉 Zwykłe słoiczki wykorzystano, jako lampiony!

* * *

Koronkowa suknia to kwintesencja wykorzystania koronki na ślubie. Od ślubu Kate Middleton świat oszalał na punkcie koronek!

* * *

Koronkowa papeteria – wytworna i elegancka, doskonale oddaje klimat planowanego ślubu!

* * *

Masz po Babci serwetki ręcznie dziergane na szydełku? Doskonale! Wykorzystaj je w swojej ślubnej aranżacji!

* * *

Firany z koronki idealnie nadają się do stworzenia przytulnego i intymnego miejsca zaślubin!

* * *

Czerwony dywan? Czy koronkowy? Ja zdecydowanie wybieram ten z koronki!

zdjęcia: PINTREST