3/6 Niech się świeci

by wtorek, 29 października, 2013
O roli światła podczas zaślubin i wesel pisałam wielokrotnie. Wg mnie aranżacje świetlne są równie ważne, co inne dekoracje! Ba! Zaryzykuję stwierdzenie, że dobrze ustawionym światłem można wydobyć ze skromnych dekoracji ukryte piękno, a brakiem dobrego oświetlenia zniweczyć trud włożony w wysokobudżetowe aranżacje. Dlatego warto zainwestować w oświetlenie, szczególnie miejsca przyjęcia weselnego, które to odbywa się w naszym kraju zawsze od wieczora przez noc, nierzadko do rana. Światło jest niezbędnym i obowiązkowym elementem aranżacji przestrzeni. Najbardziej nastrojowe są oczywiście świece, które robią ogromne wrażenie, jeśli jest ich dużo lub jeśli są wyeksponowane w pięknych naczyniach. Jak użyć światła? Oto kilka propozycji.

REKLAMA

* * *

Papierowe lampiony od wielu lat są jedną z najpopularniejszych atrakcji weselnych. Pięknie rozświetlają nocne niebo i tworzą niezapomniany efekt.

* * *

Wybierając miejsce przyjęcia weselnego przyjrzyjcie się, jakim oświetleniem dysponuje lokal. Im więcej światła tym lepiej! Pamiętajcie, że jeśli jest dużo żyrandoli, to zbędne można wyłączyć. Ale w drugą stronę to się nie uda, czyli jeśli jest mało źródeł światła elektrycznego, trudno będzie dostawić kolejne kinkiety, lampy czy żyrandole.

* * *

Jestem wielką fanką latarenek na stołach. Wystarczy jedna latarenka z kilkoma świecami w środku i gotowe! Jest to nie tylko piękne, ale i bezpieczne! Jak wiadomo, goście po pewnej dawce alkoholu tracą czujność i refleks i lepiej za pobiedź pożarowi zawczasu 🙂

* * *

Sznury drobnych światełek (najczęściej lampki LED) to doskonały pomysł na stworzenie romantycznej i intymnej atmosfery.

* * *

Warto pomyśleć o oświetleniu na zewnątrz obiektu. W lecie, kiedy noce są ciepłe, goście chętnie wychodzą do ogrodu, a tam powinna czekać na nich równie przyjemna, co wewnątrz dekoracja.

* * *

Do nastrojowego oświetlenia kościołów najczęściej wybierane są świece w latarenkach. Ustawione w szpalerze wzdłuż ławek zapewnią niezapomniany widok.

* * *

Pytajcie firmy dekoratorskie o ich ofertę wypożyczenia latarenek. Warto w nie zainwestować i wypożyczyć największą ilość, aby stworzyć klimatyczne kąciki, np.: z księgą gości.

* * *

Ozdobne świeczniki to również świetny pomysł na aranżacje dekoracji na stołach. Ważne, aby były one odpowiednio zabezpieczające świece przed przypadkowym zaprószeniem ognia.

* * *

Szukajcie nietypowych rozwiązań – marokańskie lampy na przyjęciu w stylu rustykalnym? WOW!

* * *

Sznury z oświetleniem doskonale sprawdzą się w surowych i industrialnych wnętrzach.

zdjęcia: PINTREST