3/7 Wielka Księga Bukietów 4

by poniedziałek, 21 października, 2013
W naszej WIELKIEJ KSIĘDZE BUKIETÓW dziś wspomnienie lata, ale i nieco jesieni! Kolory, które mnie uwiodły w tym roku to połączenie pomarańczu, różu i żółtego. I pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu, taka mieszanka kolorów była nie do przyjęcia! Modna zmienia się, nowe trendy zaskakują! Tak zakochałam się w tym połączeniu, że specjalnie zorganizowałam nadprogramową sesję do magazynu z taką właśnie paletą barw (zobacz TU). Wśród dzisiejszych propozycji bukietów, również znajdziecie to połączenie barw. Za oknami szaro i ponuro, zatem zapraszam na energetyczną dawkę kolorów 🙂

REKLAMA

* * *

31.

32.

Kocham szalone, niesymetryczne kompozycje. A jeśli do tego dodamy pastelowe kolory, to jest to dla mnie pełnia szczęścia. Boskie, kiściaste róże angielskie, do tego kwiaty rośliny zwanej wax flower (z uwagi na woskowaną strukturę, zobaczycie je również w tej edycji magazynu) i nieposkromione liście. Przepięknie!

33.

Kolejna letnia propozycja z rośliną w której zakochałam się w tym roku – tawułką – to te różowe, delikatne, smukłe kwiaty. Nadały one lekkości bukietowi z pastelowych róż, peonii, maków syberyjskich i anemonów. Świetne połączenie barw!

34.

Aaaaaaa! Te kolory kocham w tym roku! Róż i mandarynka! W kolorze owoców są jaskry, zwane również pełnikami lub chińską peonią. Przepiękne, bardzo wytrzymałe, dostępne w wielu kolorach.

35.

36.

37.

Królowa tegorocznej jesieni – dalia. I angielska, pełno-kiściasta róża. Dwa kwiaty, które nadały charakter całemu bukietowi w którym znajdziecie również inne kwiaty. Warto w bukiecie zastosować dwa, trzy gatunki większych kwiatów wokół których zbudowana jest cała kompozycja.

38.

I jeszcze jeden mój faworyt kolorystyczny – różowe róże oraz pomarańczowe jaskry, gerbery i alstroemerie.

39.

Najpiękniejsze i najbardziej wdzięczne wspomnienie lata oraz nostalgiczna zapowiedź jesieni. Rumianki, craspedia i… chryzantema. Kwiat, który w Polsce kojarzy się głównie ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych. Mam nadzieję, że polskie Panny Młode pokochają ten kwiat!

40.

zdjęcia: PINTREST