3/7 Wielka Księga Bukietów 8

by piątek, 25 października, 2013
W dzisiejszym odcinku naszego cyklu znowu jesienne urokliwe kwiaty! A to dlatego, że pogoda nas naprawdę rozpieszcza! I tak słonecznej końcówki października nie pamiętam. Kwiatów w ogrodach już prawie nie ma. Ale pojawiają się, jak zawsze przed 1 listopada przepiękne chryzantemy w donicach. Ten kwiat w Polsce kojarzy się głównie ze świętem Wszystkich Świętych, ale można z powodzeniem wykorzystać je do dekoracji i aranżacji ślubnych. Poza tym dwa inne sztandarowe kwiaty jesienne zasługują na uwagę – dalia oraz astry. Wszystkie te trzy kwiaty dostępne są w ogromnej gamie kolorów oraz wielu rozmiarach. Warto o nich pomyśleć na jesienne śluby. A co poza tym? Zobaczcie poniżej.

REKLAMA

* * *

71.

Lubię monokolorystyczne bukiety, ale z różnych gatunków kwiatów. Świetny przykład bukietu idealnego na ślub w stylu marynistycznym – czerwone kwiaty, wstążka w marynarskim granacie i bieli (czy coś Wam to przypomina? Jeśli nie, to sprawdźcie TU). Róże, jaskry (zwane również japońskimi różami), anemony – bardzo energetyczny bukiet.

72.

Wspomniane we wpisie dalie i chryzantemy! Jak bardzo różnią się od znanych powszechnie ciemnych odmian tych kwiatów! Morelowo-pomarańczowa dalia, fioletowa chryzantema, a jako kolor uzupełniający biel w postaci peonii, goździków i driakiew, czyli scabioza.

73.

74.

Kolejny kwiat, który można jesienią wykorzystać w bukietach, a który jest praktycznie nieużywany w Polsce we florystyce. Chociaż kwiat jest jak najbardziej popularny w polskich ogrodach – powojnik, czyli klematis. To te ogromne, fioletowe kwiaty, które wybijają się na pierwszy plan w bukiecie. Połączono je z różami, eustomą i… pędami jeży. Jest to bardziej letni, niż jesienny bukiet, ale warto zapamiętać z niego klematisy.

75.

76.

77.

78.

79.

80.

zdjęcia: PINTREST