3/8 Najpiękniejsze dekoracje stołów 16

by wtorek, 1 października, 2013
Wczoraj lobbowałam na rzecz dalii i chryzantem, czyli kwiatów doskonale znanych z polskich ogrodów, których ilość w okresie jesiennym przyprawia o zawrót głowy! Widziałam niedawno przed jedną z warszawskich restauracji aranżację z kilkudziesięciu dyń i wielu donic z różnego rodzaju chryzantemami. Wyglądało to obłędnie! Namawiam do aranżowania przestrzeni obiektu weselnego kwiatami w doniczkach! To nie tylko bardzo praktyczny sposób, ale również ekonomiczny! Jesienne barwy, czyli czerwienie, pomarańcze, brązy i odcienie żółtego pojawią się dziś w naszym zestawieniu najpiękniejszych dekoracji stołów. Ale nie tylko kolory stricte jesienne. Również znajdziecie ciekawe fiolety, które genialnie ożywiają spłowiałe barwy jesieni. Tradycyjnie nasi faworyci zostali oznaczeni poniżej.

REKLAMA

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Genialne kolory! Pomarańcz połączono z kremowymi i białymi odcieniami tworząc jesienną, ale bardzo energetyczną kompozycję! Smaczku całości dodają tulipany, czyli kwiaty kojarzące się z wiosną! Do tego storczyki, lilie, róże.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Kompozycja, której forma odbiega od utartego schematu. Kwiaty umieszczono w dolnej części dekoracji, a ponad nimi w pięknych, kryształowych świecznikach wypełnionych wodą, unosiły się świece. Piękna (bezpieczna) kompozycja! A kwiaty zachwycają jesiennymi barwami, głównie w gamie czerwieni i pomarańczy. Zwracam uwagę na dodatek fioletu, który ożywił całą kompozycję.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Chociaż czerwień nie jest moim ulubionym kolorem, to jestem pod ogromnym wrażeniem tej kompozycji. Piękny, ale intensywny kolor został złagodzony dodatkiem ciemnej zielni oraz złotymi i kremowymi dodatkami. Bajkowe!

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Przede wszystkim zwracam uwagę na połączenie kolorów – fiolet, żółty i pomarańcz – fantastyczna, energetyczna mieszanka, idealna na jesienne śluby! Ponieważ w październiku i listopadzie zmrok zapada dość szybko, warto zadbać o odpowiednie, punktowe, intymne oświetlenie. A najlepiej nadają się do tego świece! Szczególnie umieszczone na różnych poziomach, jak na przykładzie poniżej.

zdjęcia: PINTREST