3/9 Długie welony ślubne

by środa, 11 grudnia, 2013
Kasia / LOVEMYDRESS.PL – Mimo, że coraz więcej kobiet podczas ślubu decyduje się  fascynatory, woalki, czy nawet kapelusze,  welon to nadal jeden z podstawowych atrybutów Panny Młodej. Długi welon do ślubu to marzenie bardzo wielu Panien Młodych. Decydując się na taką ozdobę trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze: długie welony są bardzo uroczyste i efektowne. To ozdoba, która zdecydowanie rzuca się w oczy. Po  drugie: niestety powinny o nich zapomnieć niskie dziewczyny. Długi welon wbrew pozorom wcale nie wydłuża optycznie sylwetki, wręcz przeciwnie- filigranową Pannę Młodą zwyczajnie przytłoczy.

Welon kościelny (chapel) to welon o całkowitej długości do 2 metrów, jego część spływa więc na ziemię. Pasuje do długich sukien ślubnych o różnych fasonach, należy jednak pamiętać o tym,  że tren sukni ślubnej powinien być nieco krótszy, niż welon. Chapel może być jedno- lub kilkuwarstwowy- w tym drugim wypadku często zewnętrzne warstwy są krótsze, sięgają do łokcia lub połowy uda. Nie tylko nadaje to welonowi lekkości, ale też jest wygodniejsze dla osoby, która ów welon nosi.

Welon katedralny (inaczej: royal) to chyba najbardziej spektakularny ze wszystkich rodzajów welonów. Przywodzi na myśl baśniowe śluby księżniczek, dlatego wiele Panien Młodych decyduje się na welon katedralny, godząc się jednocześnie z faktem, że jest to welon najbardziej kłopotliwy. Royal zazwyczaj ma około 3-3,5 metra całkowitej długości. Pasuje przede wszystkim do równie efektownych sukien ślubnych w stylu z trenem katedralnym. Jest dość długi, przez co cięższy od innych rodzajów welonów, warto więc zrobić przed ślubem próbę przymocowania go, aby Panna Młoda w czasie ceremonii nie musiała się martwić o to, czy nic jej się nie wypnie.  Ozdoby do włosów, których użyjecie m. in. do wpięcia welonu, powinny być równie spektakularne, jak cała Wasza stylizacja.

Próba przyda się też świadkowej, bowiem przy długim welonie może być potrzebna jej pomoc, chociażby przy zawracaniu przed ołtarzem.

Welon katedralny sprawia również problemy podczas tańca. Na początku wesela, gdy Para Młoda tańczy pierwszy taniec, welon warto zwinąć wokół ręki, żeby się w niego nie zaplątać. Podczas wesela Panny Młode decydują się zazwyczaj na zamianę tego welonu na krótszy, bądź w ogóle z niego rezygnują, pozostawiając we włosach np. ozdobny grzebień.

REKLAMA

tekst: KASIA / LOVE MY DRESS
źródło zdjęć: 1. www.allysonjames.net/item_9027/Bridal-veil-cathedral-long-veil-blusher-layer.htm, www.outerinner.com/goods/imagedetail?goodsid=10566, 2. www.weddingsillustrated.net/index.cfm?fuseaction=news.details&ArticleId=2653, 3. www.aubridalgowns.com/veils/8610-long-wedding-veil-004.html, boards.weddingbee.com/topic/help-which-veil-suits-best-for-my-dress, 4. living-4-love.blogspot.com/2009/08/long-veils.html, gwendolyntundermann.com/blog/2011/04/13/wedding-wednesday-all-about-veils/, 5. greenorchidevents.com/gallery/jane-gene/, 6. www.bridepop.com/southern-wedding-traditions/you-might-be-a-southern-belle/attachment/mississippi-wedding-traditions-bride-veil-long/

 

Tagi: Kategoria: BRILLIANT BOOK 0

1 odpowiedź
  • GdzieWesele.pl
    26 lipca, 2019

    Super pomysł 🙂