4/5 Najpiękniejsze bukiety 15

by wtorek, 3 września, 2013
Jak już wiemy z poprzedniego wpisu, jesień to lawenda i wrzosy! Zgadzam się z tym w pełni! Dla mnie wrzesień zawsze będzie kojarzyć się z lawendą i moją ukochaną sesją z poprzedniego numeru magazynu BRIDELLE ONLINE Vintage Lavendulla (zobacz TU). Ale jesień to również dalie i chryzantemy. Oba kwiaty nie są zbyt popularne w Polsce, a szkoda! Są wyraziste, trwałe, dostępne w ogromnej różnorodności kolorów, kształtów, rozmiarów. Warto wziąć je pod uwagę planując jesienne bukiety. Ale jesień to nie tylko czerwienie, pomarańcze i brązy. To również pastele! Wspomniane już dalie w kolorach pastelowego różu, moreli czy ecru są naprawdę niezwykle piękne i doskonale pasują do jesiennej scenerii. Ja szczególnie lubię połączenie fioletów i wszelkich odcieni różu pastelowych.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Róża, hortensja, lewkonia i sukulenty! Uwielbiam to połączenie! Szczególnie matową zieleń sukulentów, która perfekcyjnie komponuje się z pastelowymi odcieniami róż!

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Ja chyba nigdy nie przestanę kochać się w różowych kwiatach 😉 Szczególnie, jeśli są to majestatyczne, angielskie róże oraz najcudowniejsze na świecie peonie! Do tego polne kwiaty kwitnącego kopru i liście egzotycznego eukaliptusa!

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Długo nie byłam fanką storczyków. Wydawały mi się zbyt dostojne, wyrafinowane.  Może dlatego, że ten, skądinąd piękny kwiat królował w latach 90. i na początku XXI wieku w gigantycznych bukietach ślubnych. Teraz storczyki powracają do łask. Są łączone z innymi kwiatami, zmienił się także kształt bukietów w których są wykorzystywane. I tak oto, stały się one jednymi z moich ulubionych kwiatów w tym sezonie.

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

DALIE! Wspomniałam już, że jesień należy do tych kwiatów! Chyba widać dlaczego?

* * *

MÓJ FAWORYT

zdjęcie poniżej

Jeszcze raz storczyki+róże. Zwróćcie uwagę na genialny dobór kolorów. Jasne, blado fioletowe storczyki połączono z różami w kolorze brudnego różu oraz fioletu. Całość perfekcyjnie wykończona atłasową wstążką.

zdjęcia: PINTREST

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *