4/6 Pomysłowe winietki

by czwartek, 4 kwietnia, 2013
O tym, że winietki to standardowe dekoracje na stołach pisałam już wielokrotnie. Dziś winietki to prawdziwe dekoracje stołu, które mają za zadanie nie tylko porządkować przestrzeń i ułatwić gościom znalezienie swojego miejsca przy stole, ale stanowią integralną część aranżacji. Nierzadko winietki są również jednocześnie prezencikiem – podziękowaniem dla gości za przybycie. Oto kolejna porcja inspirujących pomysłów na winietki.

* * *

Winietka + prezencik – doskonały pomysł na tematyczny ślub. Tu zastosowano małe figurki zwierzątek.

* * *

100% hand made! A na dodatek jakie wymowne! Serduszka możesz wykonać sama z masy solnej lub gipsu. Strzałki wycięte z tekturki pomalowano w barwy przewodnie ślubu. I to też jest od razu prezencik dla gości.

* * *

Pachnące winietki? Czy to możliwe? Oczywiście! Wystarczy winietki przymocować do gałązek rozmarynu! Przepiękny zapach ziołowy będzie roztaczać się przy stołach. Takie winietki powinny być wydrukowane na ekologicznym papierze.

* * *

Najprostszy i bardzo wdzięczny pomysł na winietkę – kartoniki przycięte na kształt etykiet, kawałek równo przyciętej tasiemki i już! Warto takie winietki wypisać ręcznie pięknym charakterem pisma, lub zastosować ozdobną czcionkę.

* * *

Zapachów ciąg dalszy! I nie tylko zapach zachwyca! Ale i kolor! Pomysł prosty – soczyste owoce, zielony bukszpan, szpilki florystyczne zakończone ładną perełką i gotowe!

* * *

Winietki dla wilków morskich. Papierowa kotwica będzie pięknie wyglądać na granatowym obrusie w towarzystwie muszelek!

* * *

Jeśli Wasz przyszły mąż nie wyrósł jeszcze z opowieści o dinozaurach, to takie winietki z pewnością spodobają mu się! A może planujecie ślub w stylu jaskiniowców? Wówczas małe figurki dinozaurów będą miłą niespodzianką dla gości 😉

* * *

Małe butelki szampana dla gości? Czemu nie! Niech wypiją Wasze zdrowie, a wcześniej dzięki zawieszonej na szyjce winietce trafią do swojego stolika.

* * *

Słodkie winietki. Po prostu wetknięto winietki na patyczkach w słodkie babeczki. Warto wybrać ozdobione ciasteczka w kolorowych papilotkach.

* * *

Winietki z niespodzianką! Ciekawe, co skrywają te kieszonki? Może zdjęcie Młodej Pary z podziękowaniem?

* * *

Winietki a la drinki. W szklankach ustawionych alfabetycznie umieszczono mieszadełka do których przyklejono nazwiska gości. Dzięki ustawieniu alfabetycznemu, nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem swojej winietki.

* * *

Ten pomysł mnie zachwycił! Spersonalizowane winietki. Ale nie tylko imieniem gościa, ale również miłym zdaniem skierowanym specjalnie do danej osoby 🙂 CUDNY POMYSŁ!

* * *

Ekstremalnie eleganckie i drogie winietki! Do ich przygotowania użyto strusich piór! Ale nie da się ukryć, że są niezwykle efektowne!

zdjęcia: PINTREST
Tagi: , Kategoria: BUTTERFLY BOOK 0

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *