4/6 Rustykalne pomysły na ślub

by wtorek, 9 kwietnia, 2013
Moda na rustykalne śluby nie przemija i zapewne nie przeminie. Z biegiem lat i nowymi modami zmienia się jednak podejście do dekoracji rustykalnych. Od kilku sezonów widać wyraźnie tendencję do łączenia stylów pozornie nie pasujących do siebie i rustic doskonale wpisuje się w tę konwencję. Połączenie motywów rustykalnych z eleganckimi lub vintage zachwyca mnie od roku i myślę, że zobaczymy wiele realizacji tego typu również w tym roku. Które elementy aranżacji rustykalnych wybrać na swój ślub? Oto nasze propozycje.

* * *

Pergola lub altanka to marzenie wielu Panien Młodych. W Polsce jeszcze nie są zbyt popularne z uwagi na trudności w zawieraniu małżeństw poza urzędem czy świątynią. Ale to też się zmienia i myślę, że jest tylko kwestią czasu, jak takie scenografie zagoszczą na polskich ślubach. Bardzo rustykalny pomysł wykonany z gałęzi wierzby mandżurskiej, której powywijane pędy tworzą malowniczy obiekt. Obowiązkowe są również świeże kwiaty!

* * *

Naturalne tkaniny. Bawełna, len, płótno. Świetnie sprawdzą się, jako obrusy, bieżniki, dekoracje krzeseł i serwety. Ważne, aby były dobrej jakości, miękkie i wyprasowane.

* * *

Papierowe lampiony zawsze kojarzą mi się ze swojskimi imprezami i festynami. I uwielbiam je! Świetnie wyglądają w dużej ilości podwieszone na różnych wysokościach pod sufitem lub… na gałęziach drzew.

* * *

A jeśli lampiony Was nie przekonują, a chcecie światłem stworzyć przytulną i intymną atmosferę, może ten pomysł spodoba Wam się? Ja jestem zachwycona! Dekoracje z pnączy i gałęzi, a na nich zawieszono na gołych drutach żarówki oraz szklane bańki ze świeczkami! GENIALNE!

* * *

Widziałam już śluby, gdzie Para Młoda jechała ciągnikiem 😉 Jeśli to zbyt ekstremalny pomysł dla Was, może samochód typu pick-up będzie dla Was alternatywnym wyborem? A do tego obowiązkowa girlanda na pace 😉

* * *

Styl rustykalny nie musi być przaśny i toporny! Białe, delikatne, wykrochmalone serwety będą pięknie wyglądać na weselnym stole!

* * *

Winietki na sznurach od prania. Pomysł rodem z sagi o Pawlakach i Kargulach 🙂 Użyjcie do przymocowania winietek, drewnianych klamerek do bielizny.

* * *

Podłużne stoły wracają do łask. I bardzo dobrze, bo zapewniają gościom większy kontakt i są łatwiejsze do zagospodarowania pod względem aranżacji florystycznej i dekoracji. Mają jeszcze jedną zaletę o której nieczęsto pamięta się, podczas urządzania wesela – zajmują dużo mniej miejsca niż stoły okrągłe.

* * *

Drogowskaz z drewnianych deseczek z wypisanymi ręcznie informacjami. Kwintesencja stylu rustic!

* * *

Jeśli planujecie wesele w niezobowiązującym obiekcie i sami organizujecie sprzęty na wesele, warto wybrać drewniane stoły, których nie trzeba zasłaniać obrusami!

* * *

Beczki lub ogromne, kamionkowe naczynia po kiszeniu warzyw świetnie sprawdzą się, jako dekoracje miejsca zaślubin i przyjęcia.

* * *

Warto zwrócić uwagę również na krzesła na przyjęciu w stylu rustykalnym – doskonale sprawdzą się krzesła drewniane i metalowe. Nie muszą to być wszystkie takie same modele! Wręcz przeciwnie, im większa różnorodność, tym będzie ciekawsza stylizacja.

zdjęcia: PINTRSET