4/6 Suknie ślubne idealne na upalne lato

by środa, 29 maja, 2013
Kasia / LOVEMYDRESS.PL – Jednym z moich licznych zajęć jest praca w domu weselnym. Bardzo często na początku wesel jestem jeszcze w pracy, na wypadek gdyby Państwo Młodzi mieli jakieś pytania, prośby, albo po prostu żeby czuli się pewniej. W zeszłym roku wiele razy widziałam Panny Młode, które ze ślubu na własne wesele przyjeżdżały już zmęczone i najchętniej zdjęłyby swoją suknię i zamieniły ja na dres. Nie chodzi mi o suknie, które sprawiają problemy, bo coś zjeżdża albo uwiera. Mam na myśli suknie sztywne, z dużej ilości warstw materiału, które sprawiają, że podczas upalnej pogody Panna Młoda się „rozpływa”.

 W tym roku zima trwała bardzo długo, ponoć więc lato, wysokimi temperaturami, ma nam zrekompensować długie tygodnie marznięcia nosów. Skoro więc zapowiadają się upały (których doświadczyliśmy też w zeszłym roku), warto o tym pomyśleć przy wybieraniu sukni ślubnej. Jeśli w dniu Waszego ślubu okaże się, że jednak jest chłodniej niż się spodziewałyście, to nic strasznego – zawsze możecie coś narzucić na ramiona. Natomiast te z Was, które ślub mają o 16 czy 17 muszą się jeszcze liczyć z tym, że załapią się na wysokie temperatury, a i w nocy temperatura może nie być dużo niższa. Po godzinnym ślubie, życzeniach składanych po ceremonii, drodze na wesele, naprawdę lepiej jest mieć na sobie zwiewną, lekką sukienkę niż księżniczkę z grubym, sztywnym gorsetem, kilkoma warstwami spódnicy, ważącą 10 kilogramów.

 Suknia ślubne na wesele w upalne lato wcale nie musi być krótka, chociaż wydaje się to najprostszym rozwiązaniem. W kolekcjach dostępnych w polskich salonach macie spory wybór nie tylko sukienek do kolana, ale też i tych o długości 7/8. Takie sukienki to moim zdaniem świetne rozwiązanie właśnie dla Panien Młodych, które stają na ślubnym kobiercu latem, bowiem są bardzo eleganckie, odpowiadają powadze sytuacji, a jednocześnie nie obciążają sylwetki. Te z Was, które marzą o długiej sukni, mogą zdecydować się na przewiewne kreacje w stylu greckim czy empire, które zazwyczaj są lekkie, uszyte z zaledwie kilku warstw delikatnych materiałów. Warto też zwrócić uwagę na górę sukni- dużo przyjemniej będziecie się czuć, jeśli będzie ona elastyczna, bez usztywnień.

Poniżej możecie zobaczyć przegląd sukienek, które moim zdaniem sprawią, że nawet w upalne lato będziecie się czuć pięknie i komfortowo.

* * *

Aire Barcelona

* * *

Cymbeline

* * *

Emmi Mariage

* * *

Femini

* * *

Herms

* * *

Novia Blanca

* * *

Pronovias

tekst: Kasia / LOVEMYDRESS.PL
zdjęcia: materiały prasowe