5/5 Dekoracje LAST MINUTE

by wtorek, 25 czerwca, 2013


Co zrobić, gdy do Wielkiego Dnia zostało niewiele czasu, a budżet drastycznie się skurczył? Trzeba ruszyć głową, zakasać rękawy i zajrzeć na Bridelle w poszukiwaniu inspiracji i pomysłów na samodzielnie wykonane dekoracje! Pomysłów jest mnóstwo i zebranie ich wszystkich jest niemożliwe. Ale wybrałyśmy kilka, które można bez problemu postarać się wykonać w domowych warunkach. Większość przedmiotów, które zobaczycie poniżej można kupić w popularnych sklepach i marketach. Wiele z nich to zaadaptowane do nowej roli starocie. Zatem do dzieła Bridelki!

 

Kolorowe lampiony. Białe, różnej wielkości można kupić w IKEA. Potem tylko farba akrylowa lub spray i gotowe!

* * *

Słoje ze słodyczami! Ozdobne słoje do kiszenia ogórków znajdziecie w sklepie LEROY MERLIN, a kolorowe słodycze w każdym sklepie spożywczym.

* * *

Kosz wiklinowy z wyściółką – idealny na kompozycje kwiatowe, koce w przypadku przyjęć ogrodowych. Kosze za niewielkie pieniądze kupicie na giełdzie kwiatowej. Wyściółkę z tkaniny można uszyć samemu!

* * *

Obrączki na serwetki z kolorowych taśm. W każdej pasmanterii znajdziecie kolorowe wstążki, którymi można przewiązać serwetki.

* * *

Szklane świeczniki. Niedrogie i ładne świeczniki znajdziesz w IKEA. Najtańsze to koszt 1 zł za sztukę.

* * *

Jedziecie do ślubu własnym autem? Powiedzcie o tym  światu! Wystarczy farba wodna!

* * *

Owoce zawsze sprawdzą się w roli dekoracji.

* * *

Jak ozdobić miejsca bohaterów dnia? Pomysłowe tabliczki ozdobione atłasowymi tasiemkami to świetny pomysł. Tabliczki znajdziecie w sklepach z drewnianymi przedmiotami do ozdabiania.

* * *

Sztuczne płatki – pięknie wyglądają, gdy zdobią stoły, podłogi, szklane naczynia ze świecami. Do kupienia w internecie.

* * *

Nie chcesz wydać fortuny na dekoracje kościoła? Takie urocze wiązki pachnącej lawendy będą wyglądać niezwykle wdzięcznie.

* * *

A co ze stołami? Jeśli nie macie wystarczającego budżetu na kwiaty, uzupełnijcie aranżacje książkami, starymi kryształami, które znajdziecie w kredensie Babci.

* * *

Balony to nieśmiertelna klasyka! Ale wybierajcie te o ładnym kształcie i kolorze. Warto przed zamówieniem większej ilości poprosić o nadmuchanie jednego i sprawdzić, jak wygląda. Zwróćcie uwagę na kolor tasiemki, którymi przewiązane mają być balony.

* * *

Świeczniki w słoiczkach! Nie ma nic prostszego! Aby dekoracji dodać szyku, można wewnętrzne ścianki posmarować klejem i obsypać brokatem w wybranym kolorze. Do tego tea light i gotowe!

zdjęcia: PINTREST