5/5 Nie tylko i nie koniecznie kwiaty

by piątek, 10 maja, 2013
Weselne stoły najczęściej zdobią kwiaty. Jednakże moda we florystyce nie znosi utartych schematów i często w towarzystwie lub zamiast kwiatów pojawiają się inne dekoracje? Co jeśli nie kwiaty? Co do nich dodać? Najpopularniejszym dodatkiem są oczywiście owoce i można je spotkać na bardzo wielu realizacjach. Poza owocami, równie chętnie wykorzystywane są zboża, muszle, papierowe dekoracje i kolorowe szkło oraz świece. Często te wszystkie detale, łączone są z kwiatami, dzięki czemu można stworzyć ciekawą i różnorodną aranżację. Jak zaaranżować stół nie tylko kwiatami? Oto kilka propozycji.

* * *

Klatki

Zawsze świetnie wyglądają na ślubach rustykalnych i vintage. Można do nich włożyć kwiaty, mech lub świece. Pięknie wyglądają ozdobione piórkowymi motylkami lub sztucznymi ptaszkami.

* * *

Lampy

Doskonały element dekoracyjny na dużych stołach. Zwrócić należy uwagę w którym kierunku pada światło – czy na dół czy do góry.

* * *

Numery

Tabliczki z oznaczeniami stołów (mogą być cyfrowe lub z nazwami) mogą stanowić bardzo ciekawą aranżację na stołach. Wystarczy nieco wyobraźni, aby stworzyć ciekawą dekorację.

* * *

Muszle

Jeden z moich ukochanych motywów! Ale w taki wydaniu, jak na zdjęciu poniżej widzę pierwszy raz i nie mogę oderwać oczu! Posklejane ze sobą, płaskie muszle stworzyły coś na kształt bieżnika, leżącego na całej długości stołu i opadającego na jego końcach! ZJAWISKOWE!

* * *

Owoce i rośliny

Zawsze świetnie sprawdzą się na stołach rustykalnych. Owoce nawiązujące do pory roku oraz kolorystyki przewodniej idealnie komponować się będą z ciekawymi gałązkami lub pnączami.

* * *

Papier

Najbardziej uniwersalny, najtańszy i najpowszechniejszy materiał do dekorowania. Można z niego wykonać kwiaty lub tak, jak widzicie poniżej różdżki z kolorowych krepin. Doskonałe na śluby typu Zrób to Sama lub boho.

* * *

Owoce i rośliny

Jeszcze jeden przykład połączenia owoców, roślin i kwiatów. Mocne kolory – żółć cytryn oraz zieleń mchu stanowiły świetną bazę dla różowej peonii. Kilka świec rozświetliło po zmroku tę skromną i urokliwą kompozycję.

* * *

Latarenki

Roli światła w aranżowaniu przestrzeni nigdy nie należy pomijać! Od światła zależy naprawdę niezwykle wiele! Latarenki doskonale sprawdzą się w każdego rodzaju stylizacji. W zależności od ich koloru, kształtu i wielkości możecie stworzyć wymarzony charakter oprawy.

* * *

Świece

Niezastąpione w dekorowaniu. Jednak, czy świece mogą stanowić samodzielną i główną dekorację przestrzeni? Jak widać mogą! Przepiękna, rozświetlona aranżacja!

* * *

Szkło

Szkło kolorowe lub przezroczyste to propozycja dla lubiących nowoczesne rozwiązania. I wcale szkło nie musi być wyłącznie pojemnikiem na kwiaty! Można w nim zaaranżować za pomocą kolorowego piasku lub gresu niezwykłe dekoracje!

* * *

Zabawki

Uwielbiam ten motyw! Wyobrażam sobie aranżacje stołów ze starych misiów, samochodzików czy innych zabawek. Ten balon, który przymocowano do koszyczka z kwiatami wyglądał niezwykle, prawda?

* * *

Zboża i trawy

Idealnie uzupełniają kompozycje kwiatowe w stylu rustykalnym. Mogą również stanowić samodzielną dekorację, którą możecie dodatkowo wykonać sami we własnym zakresie! Pamiętajcie, że w przypadku budowania aranżacji, ilość najczęściej ma znaczenie. Jeden słoik z kłosami nie będzie wyglądać tak atrakcyjnie, jak kilka ustawionych w rzędzie.

* * *

Owoce i rośliny

I po raz ostatni połączenie owoców i roślin. Zwracajcie uwagę na dobór barw. Na przykładzie poniżej widać, jak połączono czerwień jabłek, odcień starego złotagruszek ze zgaszoną zielenią sukulentów.

zdjęcia: materiały prasowe

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *