7/9 DZIEŃ Z… Wielkim Gatsbym / Suknie

by wtorek, 14 maja, 2013
Jak już wspominałyśmy w poprzednich postach – moda ślubna czerpie całymi garściami z mody lat 20. XX wieku! Linie, wykończenia, charakterystyczne fasony i dekolty. Niesamowite jest to, że te suknie nawet jeśli są z długimi rękawami i zabudowanymi gorsetami to nadal zachwycają zmysłowością! Niesamowity szyk i elegancja! Nic dziwnego, że projektanci, tak chętnie sięgają po wzornictwo z tamtego okresu. Jakie elementy z lat 20. najczęściej pojawiają się w kolekcjach ślubnych?

* * *

Claire Pettibone

Koronki i satyna – charakterystyczne dla sukienek z tamtego okresu tkaniny, równie często pojawiają się w kolekcjach Claire Pettibone.

Charakterystyczne dekolty, odcięcia pod biustem i lejące się, opływające sylwetkę materiały.

* * *

Lindsey Fleming

Mój ulubiony element z fasonów z mody ślubnej z lat 20. XX wieku to obniżona linia talii. Mogłyście to rozwiązanie zobaczyć w praktycznie każdej kolekcji pokazanej na tegorocznym Barcelona Bridal Week.

* * *

Natalia Misslin

Jestem oczarowana sukniami, które mają delikatne, ale podkreślające charakter drapowania. To kolejny element charakterystyczny dla mody z tamtych lat. Zwróciliście uwagę na długość sukni z lat 20.? Są zawsze oszałamiająco długie!

* * *

Mata Hari’s Daughter

O tym pisałam we wstępie! Te suknie, nawet, jeśli są szczelnie zabudowane, jak habity to… zniewalają zmysłowością!

* * *

BHLDN

Charakterystyczne dla sukienek z lat 20. XX wieku były duże dekolty na plecach. Wyzwolone kobiety z tamtych lat był bardzo świadome swojej kobiecości i często ją eksponowały w zmysłowych kreacjach.

zdjęcia: materiały prasowe

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *