3/5 DETAL I KOLOR

by piątek, 3 stycznia, 2014Dawno nie było na blogu pasteli 😉 Zatem dziś nadrabiamy zaległości i oto mam piękne kolory i zachwycające detale! Warto mieszać ze sobą kolory! Powtarzam to od wielu lat! Różnorodność kolorów w obrębie jednego koloru lub palety barw daje Wam praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania sezonowych kwiatów. Poza tym, takie kompozycje są dużo ciekawsze! Zobaczcie, jak pięknie można za pomocą pasteli i naprawdę prostych dodatków stworzyć niepowtarzalną stylizację.

REKLAMA

* * *

Cudny bukiet w pastelowych kolorach z różnych gatunków roślin. Róże, jaskry, pachnące groszki i szafirki. Nie ma tu ani jednej egzotycznej, trudno dostępnej rośliny! Prawda, że bukiet jest ujmujący! Zastosowano w nim ciekawy zabieg łączenia barw. Cały bukiet zbudowany jest z pasteli w ciepłym odcieniu różu i fioletu, a zaledwie kilka niebieskich akcentów dodało mu świeżości!

* * *

Inny przykład tego samego zabiegu! Główna paleta to pastele w ciepłym odcieniu różu, moreli i korala. A do tego chłodna, choć pastelowa zieleń liści starca, sukulentów i brunii.

* * *

A, co powiecie na pastelowo turkusowe słoiczki w których umieszczono różowe peonie?

* * *

Jak ja bym chciała zobaczyć na polskim ślubie, Pana Młodego w marynarce w kolorze korala! Czy to się kiedyś stanie? Mam nadzieję! Zobaczcie, jak pięknie te barwy harmonizują z bielą sukni Panny Młodej.

* * *

Oszalałam na punkcie tej palety kolorów w zeszłym roku! Róż+pomarańcz+żółty! I w kolejnym sezonie będę również wierna temu połączeniu! Na zdjęciu poniżej zachwycający bukiet z maków syberyjskich, pachnących groszków, jaskrów i peoni.

* * *

Jeśli lubicie peonie (ja je kocham) to polecam ich zestawienie z brudnymi pastelami – zielenią sukulentów lub liści eukaliptusa, liśćmi starca lub mroza oraz pięknymi kwiatostanami driakwi.

zdjęcia: PINTREST
Tagi: No tags Kategoria: DETAL I KOLOR 0