3/7 Ciekawe zabawy w trakcie wesela

by środa, 30 kwietnia, 2014dj_na_wesele_plock_(5)1

Ciekawe zabawy w trakcie wesela

Wesele to czas, w którym goście oraz Młoda Para powinni spędzać miło i przyjemnie czas. Jednak oprócz wykwintnego menu, czy doskonałej oprawy muzycznej, należy zastanowić się nad dodatkowymi atrakcjami dla uczestników wesela. Z pomocą przyszedł nam doświadczony DJ na wesele Maciej Wilkanowski z djmw.pl, który zdradza jakie zabawy będą wyjątkową rozrywką dla gości.

Wesele to dzień, który w pamięci gości powinien zapaść na długie chwile, oczywiście wspomnienia muszą być jak najbardziej pozytywne. Atrakcyjne wesele to nie tylko wysokiej jakości potrawy czy muzyka, ale także zabawy, które urozmaicą i uprzyjemnią czas gościom w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach.

– Zabawy to nieodłączny element wesela – przede wszystkim goście chcą miło spędzić czas, dlatego organizując wesele zawsze powinniśmy uwzględnić różne dodatkowe atrakcje. Ostatnią jedną z najpopularniejszych zabaw jest karaoke. Konkurs karaoke jest świetną rozrywką dla osób w różnym wieku i mogą w nim wziąć udział nawet osoby, niedysponujące zbytnim talentem wokalnym – najważniejsza jest dobra zabawa. Niewątpliwą zaletą konkursu karaoke jest to, że jego jego organizacja z reguły nie jest kłopotliwa dla DJ’a czy zespołu. Z równie ciekawych i ostatnio modnych zabaw jest test zgodności – goście zadają pytania, a młoda para musi na nie odpowiadać, nie znając odpowiedzi drugiej połówki. Zabawa ta angażuje nie tylko gości, ale także młodych małżonków. Wiele emocji dostarczają również baloniki z zadaniami – w każdym baloniku znajdują się karteczki ze śmiesznymi zadaniami dla uczestników – zapewnia DJ Maciej Wilkanowski. – Można też zdecydować się na bardziej tradycyjne zabawy – Młode pary chętnie decydują się na jabłuszka na sznurkach. W zabawie biorą udział pary; panie trzymają jabłuszka na sznurkach, a panowie muszę je zjeść, ale nie mogą przy tym używać rąk. Kolejną bardziej tradycyjną zabawą jest taniec na gazecie, tego konkursu nie muszę szerzej omawiać, bo każdy go kojarzy, chociażby ze szkolnych dyskotek. Natomiast świetnie integrującą gości zabawą jest pociąg, który przemierza salę weselną, w pewnym momencie muzyka jest wyłączana i DJ czy zespół informuje gości w jakim są teraz kraju i wszyscy uczestnicy razem muszą odtańczyć narodowy taniec – komentuje DJ na wesele.

Zabawy weselne nie tylko sprawiają, że goście świetnie się bawią, ale sprzyjają również integracji. Najważniejsze, żeby uczestnicy nie czuli się skrępowani. Jednak organizując zabawy trzeba uważać…

REKLAMA

dj_na_wesele_(2)

O czym powinniśmy pamiętać organizując zabawy

Zabawy weselne świetnie wpływają na jakość wesela i humory gości. Kreatywność przy organizacji zabaw nie zna granic i korzystając z doświadczenia DJ’a czy zespołu można bardzo uprzyjemnić czas gościom. Jednak nigdy do końca nie można dać się ponieść wyobraźni i należy pamiętać o kilku elementach.

– Czasami młode pary zapominają, że uczestnikami wesel są osoby w różnym wieku, płci, czy o różnych przekonaniach. Dlatego organizując konkursy trzeba pamiętać nie tylko o dobrej zabawie, ale także o uczuciach i komforcie psychicznym gości. Sam, nawet przy gorących prośbach młodej pary, nigdy nie przeprowadzam zabaw prymitywnych, seksistowskich, czy rasistowskich. Uwzględnienie powyższych elementów sprawia, że zorganizowanie fajnej zabawy jest trudne, ale dla chcącego nic trudnego i zawsze pomagam młodej parze wybrać zabawy na poziomie, które nie będą niesmaczne dla części gości. Zabawy na wesele to naprawdę szeroki wachlarz atrakcji i naprawdę zawsze lepiej będzie, gdy obejdzie się bez niekulturalnych zabaw. Należy również pamiętać, żeby nie zmuszać gości do brania udziału w konkursie, jeśli akurat na to nie mają ochoty. Dlatego też zabawy, które przeprowadzam charakteryzują się elastyczną liczbą uczestników, do jednej zabawy mogą zgłosić się dwie osoby lub dziesięć – dodaje DJ na wesele Maciej Wilkanowski.

Zabawy weselne powinny stanowić ciekawy element wesela – najlepiej gdy angażują większość gości i ułatwiają integrację. Trzeba jednak pamiętać, że muszą być one kulturalne i na odpowiednim poziomie. Gdy nie wiemy jakie ciekawe zabawy mogą spodobać się gościom, lepiej poprosić o radę DJ’a lub zespół.

zdjęcia: ROBERTWROBLEWSKI.COM, WEDDINGSTUDIOS.PL
Tagi: , Kategoria: Atrakcje Weselne 0