3/5 Biżuteria Panny Młodej – naszyjnik z pereł

by środa, 12 marca, 2014
Kasia / LOVEMYDRESS.PL – Każda przyszła Panna Młoda zapewne już słyszała o tym, że perły symbolizują łzy i przynoszą na ślubie nieszczęście. Mimo tego wiele dziewcząt decyduje się stawić czoła zabobonom i do sukni ślubnej dobiera biżuterię właśnie z tymi kamieniami. Czy muszę dodawać, że zdecydowana większość z nich wychodzi z tej próby zwycięsko, udowadniając, że nie ma sensu przejmować się przesądami?

Tym z Wam, które nadal nie czują się przekonane i obawiają się pereł, mogę przedstawić optymistyczną interpretację tego zabobonu. Owszem, perły symbolizują łzy, ale biżuteria z tymi kamieniami odciąga nieszczęścia od Panny Młodej, bowiem łzy są już w niej zamknięte. Tak więc dziewczyna, która założy je na swój ślub, nie musi się obawiać, że w przyszłości będzie wypłakiwać oczy, chyba, że ze szczęścia. Warto pamiętać też, że wierzenia na temat pereł nie dotyczą biżuterii odziedziczonej w spadku – ta na pewno nie przynosi nieszczęścia.

Teraz, kiedy już rozprawiłyśmy się z przesądami, możemy wspólnie podziwiać piękne naszyjniki z pereł. Są eleganckie, szalenie kobiece i mogą być klasyczne, ale i ekstrawaganckie. Wybór ozdób z tymi kamieniami jest ogromny, nie tylko ze względu na ich kolory, ale i kształty oraz rozmiary. Te z Was, które chciałyby do sukni ślubnej dobrać akcesoria w kolorach różowym, kremowym, brązowym czy ciemnoniebieskim, znajdą w tym kolorze również biżuterię z pereł.

Odpowiednio dobrany, głównie pod względem długości i okazałości, naszyjnik z pereł można dopasować do każdego fasonu sukni.

REKLAMA

zdjęcia: 1. sheplanet.ocm, 2. emmalinebride.com, 3. www.etsy.com, 4. www.etsy.com, 5. wynnaustinblog.com, 6. emmalinebride.com, 7. huffingtonpost.com, 8. dinofa.com
Tagi: , Kategoria: Biżuteria 0