3/5 Dekoracje miejsca zaślubin 3

by środa, 5 lutego, 2014
Bardzo się cieszę, że nasz cykl cieszy się takim powodzeniem wśród Was 🙂 Kochani, dostaję od Was maile z pytaniami, czy można w Polsce zorganizować ślub kościelny w plenerze. Z moich informacji wynika jasno, że ślubu w obrządku rzymsko-katolickim nie można udzielić na niepoświęconej ziemi. Co nie oznacza, że śluby poza świątyniami nie odbywają się w Polsce. Odbywają owszem. I to katolickie. Ale na terenie kościelnym. Pokazywałam już taki polski ślub kiedyś na blogu. Nie ma natomiast przeszkód do zawarcia ślubu w obrządku protestanckim. Na blogu pokazywałyśmy co najmniej dwa takie polskie śluby – jeden na plaży, a jeden w obiekcie weselnym. Myślę, że w kwestii ślubów kościelnych w plenerze jeszcze długo nic się nie zmieni  w tej materii. Ale śluby cywilne zgodnie z obowiązującym prawem już teraz można organizować poza USC. Jednakże takie prośby spotykają się niestety nadal z niechęcią urzędników. Mamy nadzieję, że chociaż to zmieni się w niedalekiej przyszłości. Dziś kolejna część inspirujących dekoracji i aranżacji przestrzeni zaślubin.

REKLAMA

* * *

Prosta drewniana konstrukcja + wstążka + kwiaty i gotowe!

* * *

Kolejny przykład dekoracji z recyclingu. Stare drzwi, krzesła i kanapa. Do tego ścieżka z dywanów. Ciekawe, prawda?

* * *

Pomysł, który mnie zafascynował! Obrus w przepięknym, ażurowym wzorze i konstrukcja z gałęzi czarno-białej brzozy. Niesamowicie eleganckie i stylowe!

* * *

Prosta dekoracja z girlandy z papierowymi lub materiałowymi chorągiewkami.

* * *

Uwielbiam ludzką pomysłowość i kreatywność. Liny żeglarskie z których upleciono fantazyjną strukturę. Piękne!

 * * *

Ścianka ozdobiona malowidłem współczesnego artysty i graficiarza może być również doskonałym tłem 🙂

* * *

Takie pomysły mnie totalnie porażają 🙂 Kto wpadłyby na to, aby ubrać drzewa? 🙂

* * *

Uwielbiam dekoracje kwiatowe, ale roślinne również idealnie sprawdzą się do dekoracji miejsca zaślubin. Tu przykład ozdobienia łuku air plants. To lekkie, bardzo wyrafinowane rośliny, które doskonale sprawdzą się w tego typu aranżacjach.

* * *

Coś dla miłośników filmów 🙂 Szpula filmowa, którą ozdobiono kolorowymi kółeczkami.

* * *

Altana w której zakochałam się wczoraj – ozdobiona kolorowymi, pastelowymi wstążkami i tkaniną, która ukryła prostą konstrukcję z metalu.

* * *

Bardzo ciekawy pomysł – papierowe serwetki złożone na pół w różnych odcieniach brudnych pasteli zostały nawleczone na żyłki.

* * *

I na koniec pomysł w którym zakochałam się 🙂 Konstrukcja z pni brzozy w którą zostały wpasowane książki. BOSKIE!

zdjęcia: PINTREST

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *