3/5 Dekoracje miejsca zaślubin 5

by piątek, 7 lutego, 2014
W dzisiejszym odcinku naszego cyklu, moje ulubione style – boho i whimsical. Czyli dekoracje pozorne niedbałe, urocze, pomysłowe, oryginalne. Większość z nich możecie z powodzeniem wykonać samodzielnie, do czego gorąco zachęcam! Jak przekonacie się poniżej do stworzenia efektownych dekoracji nie potrzeba dużego budżetu – materiały z second handu, sznurki, piórka, tasiemki i papier. To nie są duże nakłady. Mam nadzieję, że poniższe pomysły zainspirują Was do stworzenia własnych niepowtarzalnych aranżacji miejsca zaślubin lub miejsca przyjęcia. Pamiętajcie, że pokazane w tym cyklu aranżacje można z powodzeniem zastosować również, jako dekoracje stołu Pary Młodej.

REKLAMA

* * *

Różnej szerokości pasy tkanin tego samego koloru, zawieszone na różnej wysokości, pomimo monotonności barwy dają wrażenie przestrzeni i ciekawej aranżacji. Pomysł tani w realizacji.

* * *

Kwintesencja prostoty – patyk, kłącza, sznurki, drewniane koraliki i pióra. Indiańska dekoracja w stylu boho. Pomysł tani w realizacji.

* * *

Prościej się nie da! Obrus z ciekawym haftem. I już! Ja pokusiłabym się o wykorzystanie koronkowych serwet. Pomysł tani w realizacji.

* * *

Fascynujący pomysł na dekorację! Przesuszone zioła, trawy i kłosy, które przyklejono (można użyć kleju na gorąco) promieniście na drewnianej ściance. Genialne! Pomysł tani w realizacji.

* * *

Drogowskazy to doskonały pomysł na ślub i wesele w plenerze. Można je również wykorzystać bezpośrednio w miejscu zaślubin ze strzałkami skierowanymi na Młodą Parę i napisami, np.: Powiedz TAK! Pomysł tani w realizacji.

* * *

Kto z Was nie pamięta zajęć plastycznych w szkole i wycinania z krepiny kolorowych wstęg? Genialnie prosty, oszałamiająco efektowny pomysł! Pomysł tani w realizacji.

* * *

Pisałam już w tym roku, że atrapy kominków będą absolutnym hitem tegorocznych ślubów i wesel. Można je cudownie zaaranżować, co widać na poniższym zdjęciu. Atrapy i obudowy kominków są dość drogie, dlatego ten pomysł polecam firmom dekoratorskim dla których będzie to doskonała inwestycja.

* * *

Kurtyna z nawleczonych na sznurki płatków kwiatów. Nie tylko na hawajski ślub 😉

* * *

Pomysł oszałamiający swoją prostotą! Kolorowe włóczki rozciągnięte pomiędzy drzewami i tamborki z serwetkami. Pomysł tani w realizacji.

* * *

Nie zapominamy o miłośniczkach kwiatów. Jeśli nie chcecie ozdabiać całej pergoli z uwagi na koszty, ozdóbcie tylko jej szczyt.

* * *

I na zakończenie, coś tak prostego, że bardziej naprawdę się nie da. Dla koneserów prostoty. Pomysł tani w realizacji.

zdjęcia: PINTREST